Gotowy plan wycieczki objazdowej po Antigua i Barbuda

Tagi , ,

Nasz plan wycieczki objazdowej po Antigua i Barbuda daje Ci możliwość odkrycia tego, co te karaibskie wyspy mają najlepszego do zaoferowania. Spędzisz ten czas odkrywając bogatą historię oraz kulturę Antigui i Barbudy, wylegując się na wspaniałych plażach i zwiedzając najciekawsze atrakcje. Podczas wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić niektóre z najpopularniejszych zabytków Antigui, takie jak Nelson’s Dockyard czy Muzeum Antigui i Barbudy. Będziesz także miał okazję spróbować pyszną lokalną kuchnię z wykwintnych restauracjach i barach przy plaży. Możesz także wybrać się na jednodniową wycieczkę na Barbudę, gdzie znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż na Karaibach i na świecie. Dzięki gościnności mieszkańców, oszałamiającym plażom i tętniącej życiem scenie kulturalnej, Antigua i Barbuda to idealne miejsce dla tych, którzy szukają miejsca na niezapomniane wakacje na Karaibach.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gotowy plan 7-dniowej wycieczki objazdowej po Antigua i Barbuda

Dzień 1: English Harbour i punkt widokowy Shirley Heights

English Harbour to urocze nadmorskie miasteczko położone w karaibskim kraju Antigua i Barbuda. Miejscowość posiada malowniczy port, eleganckie kolonialne budynki i ładne plaże. Jedną z największych atrakcji w English Harbour jest Nelson’s Dockyard, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zabytkowa stacja marynarki wojennej. Warto zwiedzić odrestaurowane XVIII-wieczne budynki i muzeum, aby poznać morską historię tego miejsca. Inne obowiązkowe atrakcje w pobliżu to Shirley Heights Lookout, oferujący panoramiczne widoki na okolicę oraz Fort Berkeley – imponująca fortyfikacja wojskowa. Po południu udaj się do Half Moon Bay – przepięknej plaży znanej z turkusowych kolorów morza i delikatnego piasku. Wieczór polecamy spędzić w Shirley Heights Lookout – popularnym miejscu do podziwiania zachodu słońca i delektowania się lokalną kuchnią.

Dzień 2: Wycieczka łodzią i plaża Darkwood

Wybierz się na wycieczkę łodzią po wybrzeżu Antigui, gdzie będziesz miał okazję nurkować w dziewiczych wodach, odwiedzić zaciszne plaże i zobaczyć niektóre z najbardziej znanych zabytków wyspy z perspektywy łodzi. Po południu udaj się na Darkwood Beach, kolejną zapierającą dech w piersiach plażę znaną z czystych wód i spokojnej atmosfery. Długi piaszczysty obszar zwany Darkwood Beach jest jedną z najpiękniejszych i największych plaż na południowo-zachodnim wybrzeżu Antigui. Plaża ta jest jedną ze spokojniejszych na wyspie, która oferuje dodatkowo piękne panoramiczne widoki na sąsiednie wyspy – Montserrat i Gwadelupę.

Dzień 3: St. John’s i zatoka Dickenson

St. John’s jest stolicą i największym miastem Antigui i Barbudy. Znajduje się tu także port. Po raz pierwszy skolonizowana przez Francuzów w 1632 roku, Antigua i Barbuda stała się później kolonią brytyjską. Ta historia pozostawiła wiele historycznych budynków w tym mieście. Jako popularny punkt docelowy dla odwiedzających St. John’s, Antigua ma również wiele sklepów, restauracji i innych atrakcji. Po południu udaj się do Dickenson Bay, jednej z najpopularniejszych plaż na wyspie, gdzie możesz uprawiać sporty wodne lub po prostu zrelaksować się na piasku. Plaża znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Dickenson Bay jest uważana za jedną z najpiękniejszych na Karaibach, a to głównie ze względu na jej czyste wody oraz fakt, że można tu uprawiać wiele sportów, w tym sporty wodne. Na kolację warto spróbować lokalnej kuchni karaibskiej w jednej z wielu restauracji na wyspie, takich jak Sheer Rocks lub Catherines Café.

Dzień 4: Plaża Valley Church i port Falmouth

Czwarty dzień wakacji w Antigua i Barbuda spędź na plaży Valley Church Beach, znanej z turkusowych wód i miękkiego piasku. Valley Church Beach to piękna plaża z białym piaskiem położona na południowo-zachodnim wybrzeżu Antigui, na Morzu Karaibskim. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej malowniczych plaż Antigui, znana ze spokojnych turkusowych wód, wspaniałych widoków oraz spokojnej atmosfery. Wybierz się na spacer wzdłuż plaży lub wypożycz kajak, aby zwiedzić okolicę. Wieczorem udaj się do Falmouth Harbour, tętniącej życiem okolicy z mnóstwem barów i restauracji do wyboru.

Dzień 5: Plaża Galleon Beach i Rum Masterclass

Plaża Galleon Beach oferuje jedne z najlepszych widoków na Antigui. Po jednej stronie znajduje się wejście do Nelson’s Dockyard, a na drugim końcu znajdują się naturalne formacje skalne Pillars of Hercules. Poza tym, jest to doskonałe miejsce na zabawy w wodzie z dziećmi, ponieważ woda jest tu spokojna i jest wiele rzeczy, które zapewniają im rozrywkę. Jest to także jedna z najlepszych plaż na Antigui do uprawiania snorkelingu i oglądania żółwi. Na drugim końcu po lewej stronie znajduje się kilka wraków, które można łatwo dostrzec, ponieważ znajdują się w niewielkiej odległości od brzegu. W ciągu tygodnia plaża jest dość spokojna, jednak w weekendy może być tu dość tłoczno. W Loose Cannon Beach Bar w soboty i niedziele w porze lunchu można posłuchać muzyki na żywo oraz smacznie zjeść.

Dobrym sposobem na spędzenie popołudnia jest dołączenie do warsztatów Rum Masterclass, które odbywają się na plaży Galleon. Rozpoczynają się one od degustacji rumu, a następnie, gdy już zdecydujesz, które rumy lubisz, możesz stworzyć własny rum. Pod koniec zajęć butelkujesz i etykietujesz swój rum, a następnie opatrujesz go piękną woskową pieczęcią. Zanim opuścisz szkołę, otrzymasz butelkę 750 ml własnego rumu.

Dzień 6: Jednodniowa wycieczka na Barbudę

Szóstego dnia wycieczki objazdowej po Antigua i Barbuda wybierz się na jednodniową wycieczkę na Barbudę i zobacz piękne plaże na wyspie, w tym słynną Pink Sand Beach. Jest to jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie, która słynie z lekko różowego koloru piasku i turkusowych kolorów wody. Plaża ta znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy. Piękno Barbudy wciąż tkwi w jej naturalnym i spokojnym stylu życia. Następnie odwiedź Frigate Bird Sanctuary, chroniony obszar, w którym żyje ponad 170 gatunków ptaków, w tym wspaniały ptak Frigatebird (Fregaty). Wieczorem wróć na Antiguę i zjedz romantyczną kolację w jednej z najlepszych restauracji na wyspie, takiej jak na przykład The Cove Resturant.

Dzień 7: Great Fort George na wzgórzu Monk’s Hill, plaża Long Bay i pożegnalna kolacja w Nelson’s Dockyard

Ostatniego dnia wakacji na Antigua i Barbuda wybierz się na spacer po Great Fort George na wzgórzu Monk’s Hill. Wielki Fort George na Wzgórzu Mnicha to największa kolonialna fortyfikacja Antigui i Barbudy. Chociaż sama fortyfikacja jest obecnie ruiną, to warto ją zwiedzić. Oprócz tego fortyfikacja zapewnia jedne z najlepszych widoków na całą wyspę. Następnie odwiedź popołudnie na spokojnej plaży Long Bay, znanej z krystalicznie czystej wody. Weź książkę i wyleguj się na plaży lub wypożycz paddleboard, aby odkrywać pobliskie lasy namorzynowe. Gdy słońce zajdzie ostatniego dnia pobytu na Antigui i Barbudzie, udaj się do Nelson’s Dockyard na pożegnalną kolację w jednej z nadbrzeżnych restauracji, takich jak Boom Restaurant lub The Admiral’s Inn.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca na Antigua i Barbuda

Co warto zjeść na wyspach Antigua i Barbuda? – smaki Antigua i Barbuda

Następny

Dodaj komentarz