Gotowy plan wycieczki objazdowej po Curacao

Tagi , , , , ,

Curacao jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych wysp Karaibów. Położona jest na Morzu Karaibskim, w odległości 60 kilometrów od północnej części Wenezueli, jest autonomicznym krajem wchodzącym w skład Królestwa Niderlandów. Wyspa oferuje wiele atrakcji turystycznych, piękne plaże, malownicze miasta i wsie, parki narodowe i rezerwaty przyrody. Woda wokół wyspy jest krystalicznie czysta, otacza ją piękna rafa koralowa, jest to bardzo dobre miejsce do nurkowania. Curacao słynie z doskonałych owoców morza, ryb, mięsa i warzyw, jej kuchnia jest mieszanką wpływów afrykańskich, hiszpańskich i holenderskich. Gotowy plan wycieczki objazdowej po Curacao – zapraszamy do zapoznania się z nim poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pierwszy dzień pobytu na Curacao – stolica Willemstad

Przylot na wyspę Curacao, port lotniczy znajduje się 10 kilometrów od centrum Willemstad. Najłatwiejszym sposobem na dostanie się na wyspę jest przylot z Amsterdamu. Transport do hotelu nie zajmuje dużo czasu, pierwszy dzień pobytu można przeznaczyć na zwiedzanie miasta, które jest nazywane drugim Amsterdamem. Budynki nie są jednolite pod względem architektonicznym, widać na nich wpływy włoskie, holenderskie i hiszpańskie. Najstarszą dzielnicą w mieście jest Punda, gdzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia na tle niezwykle kolorowych kamieniczek. Warto także zajrzeć do robotniczej dzielnicy Otrabanda, najbardziej popularnej wśród turystów ze względu na niezwykle dużą ilość malowniczych murali. W jednej ze starych rezydencji w dzielnicy Otrabanda znajduje się Muzeum Niewolnictwa. Nawiązujące do czasów transatlantyckiego handlu niewolnikami, z którego Curacao było znane.

Widok na centrum Willemstad. Curacao, Antyle Holenderskie
Gotowy plan wycieczki objazdowej po Curacao, Widok na centrum Willemstad. Curacao, Antyle Holenderskie, licencja: shutterstock/By

Drugi dzień – zwiedzanie Parku Christofell

Park Christofell znajduje się w zachodniej części Curacao 30 km od stolicy Willemstad. W parku znajduje się najwyższy szczyt Curacao o wysokości 372 metrów. Jest tam również wiele gatunków drzew i roślin, między innymi drzewa kadzidłowe i kaktusy. Jest to także miejsce, gdzie można spotkać jelenie, legwany, strusie australijskie i flamingi. Park można zwiedzać wynajętym z wypożyczalni samochodem albo quadem, jest wiele szlaków turystycznych pieszych, a nawet wspinaczkowych. Miejsce to można zwiedzać od godziny 8.00 rano do 16.00 po południu.

Trzeci dzień – zwiedzanie Akwarium Curacao

Akwarium Curacao jest jednym z największych na całych Karaibach, znajduje się w dzielnicy Bapor Kibra. Można tam zobaczyć unikalne gatunki ryb i innych stworzeń morskich. Oferuje wiele dodatkowych atrakcji dla zwiedzających. Można zdecydować się na kąpiel z rybami, albo wycieczki nocne, kiedy można zobaczyć wiele stworzeń morskich aktywnych w nocy. Akwarium Curacao jest zaangażowane także w zrównoważony rozwój i edukację na temat ochrony środowiska. Jest to miejsce, gdzie odbywa się wiele programów edukacyjnych, pokazów na temat ekologii, wiele z nich jest skierowanych do dzieci i młodzieży.

Czwarty dzień  – wycieczka do Hato Caves

Wycieczka do jaskini Hato Caves to możliwość podziwiania stalaktytów i stalagmitów, jaskinie ukształtowały się poniżej poziomu morza i powstały, kiedy poziom wód ostatecznie opadł. Najbardziej popularne formacje skalne to „Curtain Cave” i „Raiboin Cave”. W Hato Caves znajduje się także imponujący wodospad chętnie odwiedzany przez turystów. Wokół jaskiń znajdują się również wspaniałe miejsca, gdzie można podziwiać przyrodę, jest wiele gatunków roślin, drzew oraz ptaków i innych zwierzą. W jaskiniach znajdują się pozostałości świadczące, że w tym miejscu przebywali ludzie wiele tysięcy lat temu, są to między innymi petroglify, prehistoryczne dzieła, malowidła na ścianach jaskiń i różne przedmioty do użytku codziennego. Jaskinie w Hato Caves mają swój wspaniały urok, a każda z nich ma nieco odmienny charakter, najbardziej znane to „Pikachu” i „Tunel of Love”. Jest to ważne miejsce nie tylko ze względu na swoje walory turystyczne, ale także z punktu widzenia historycznego i kulturalnego wyspy Curacao.

   Hato Plains Views around the Island of Curacao
Hato, Curacao, licencja: shutterstock/By Gail Johnson

Piąty dzień pobytu – zwiedzanie wyspy Klein Curacao

Wyspa Klein Curacao znajduje się w odległości 10 kilometrów od głównej wyspy. Jednym z najbardziej widocznych punktów na wyspie jest piękna latarnia morska. Dodatkowo podróż łodzią na wyspę zajmuje około godziny, można tam wypoczywać na plaży albo nurkować z przewodnikiem podziwiając piękną rafę koralową i mnóstwo egzotycznych ryb. Wyspa jest miejscem chronionym ekologicznie, nie ma tam żadnych sklepów ani restauracji, dlatego warto zabrać ze sobą jedzenie i wodę. Dużą atrakcją są żółwie morskie, delfiny, organizowane są także specjalne wycieczki, na których można podziwiać rekiny.

Old lighthouse on Klein Curacao
Klein Curacao, licencja: shutterstock/By MasterPhoto

Szósty dzień – Plaża Porto Marie w pobliżu miejscowości Sint Wilibrordus oraz Plaża Kenepa

Plaża Porto Marie jest popularna wśród turystów głównie dzięki temu, że można tak spotkać taplające się w morzu świnie. Plaża leży w bezpośrednim sąsiedztwie dużego gospodarstwa. Z kolei plaża Kanepa uważana jest za jedną z najpiękniejszych na wyspie Curracao. Dodatkowo jest wyjątkowo piękna, nigdzie indziej nie ma bardziej turkusowego koloru wody, można śmiało powiedzieć, że jest to prawdziwie rajskie miejsce. Malownicze klify umożliwiają podziwianie widoków na Morze Karaibskie, jest to także doskonałe miejsce do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Na plaży nie ma restauracji i sklepów, dlatego warto mieć w plecaku jedzenie, wodę i krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Dlaczego warto polecieć na wyspę Curacao? (wyspykaraibskie.pl)

TOP 10 najlepsze hotele na wyspie Curacao (wyspykaraibskie.pl)

Siódmy dzień – podróż do fabryki likierów na wyspie Curacao

Fabryka likieru Curacao znajduje się w Landhuis Hobolobo, na zwiedzanie trzeba wcześniej się umówić. Likier curacao jest produkowany z gorzkich pomarańczy suszonych na słońcu. Plan wycieczki obejmuje zwiedzanie fabryki od środka, gdzie można prześledzić cały proces produkcji likieru. Osoby zwiedzające mogą również skosztować różnych smaków likieru, skomponować własne drinki oraz zakupić takie butelki do domu. Można również przekonać się, że kolor oryginalnego likieru curacao niekoniecznie musi być niebieski. Występuje on w różnych zabarwieniach, a dla nadania koloru wykorzystywane są naturalne barwniki kwiatów, nie jest stosowana żadna chemia. Likier Curacao jest również składnikiem wielu potraw w kuchni międzynarodowej. Ponadto między innymi może być dodawany do deserów, kremów, lodów i innych potraw przyrządzanych na słodko.

Poprzedni

Dlaczego warto polecieć na wyspę Curacao?

Ile kosztują wakacje na Curacao, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz