Gotowy plan wycieczki objazdowej po Grenadzie

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Grenada to wyspa położona na Karaibach, która oferuje niezapomniane przeżycia w otoczeniu bujnej przyrody i kulturowego dziedzictwa. W tym artykule zaprezentujemy plan wycieczki objazdowej po Grenadzie, w którym omówimy najciekawsze atrakcje dostępne na tej urokliwej wyspie. Korzystając z tego planu będziemy mogli zwiedzić zarówno miejsca, które mogą pochwalić się bogatą florą czy fauną (wodospady, jeziora, ogrody botaniczne, plaże), jak i punkty ważne dla historii i dziedzictwa regionu (tajemnicze petroglify, destylarnie).

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pierwszy dzień

West Indies Beer Company

Grenada flag with beer mug isolated on black background
Flaga Grenady z kuflem piwa na czarnym tle, licencja: shutterstock/By ognjen1234

Lokalizacja:

L’anse Aux Epines Stretch, Lance aux Epines, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – 08:30–00:00
 • Wtorek – 08:30–00:00
 • Środa – 08:30–00:00
 • Czwartek – 08:30–02:00
 • Piątek – 08:30–03:00
 • Sobota – 08:30–02:00
 • Niedziela – 08:30–00:00

Pierwszy dzień wycieczki objazdowej po Grenadzie rozpoczynamy od odwiedzenia West Indies Beer Company. Jest to miejsce, które zrodziło się z pragnienia wprowadzenia kultury kraftowego piwa na Grenadę. Istniejący tutaj browar może pochwalić się szeroką gamą piw dostępnych w ogródku piwnym i innych barach na południu wyspy.

West Indies Beer Company oprócz serwowania piwnych trunków, zajmuje się także przygotowywaniem smacznych dań w przystępnych cenach. Miejsce to słynie między innymi z najlepszych burgerów na Karaibach. Jeśli jesteś miłośnikiem burgerów, to na pewno będziesz usatysfakcjonowany zatem po wizycie w West Indies Beer Company.

Tak naprawdę nie musisz być więc fanem piwa ani cydru, aby docenić to miejsce. Nawet jeśli nie pijesz alkoholu, West Indies Beer Company zachwyci Cię swoją atmosferą i wyjątkowym urokiem. To miejsce przyciąga gości nie tylko ze względu na piwo, ale również na przyjazną atmosferę i możliwość delektowania się przekąskami w towarzystwie przyjaciół.

Grand Anse Beach

Grand Anse Beach on the Caribbean island of Grenada
Plaża Grand Anse na karaibskiej wyspie Grenada, licencja: shutterstock/By Nandani+Bridglal

Po wizycie w West Indies Beer Company warto udać się na Grand Anse Beach, jedną z najsłynniejszych plaż na Grenadzie, która zachwyca swoim pięknem i rozległością. Jest to miejsce, gdzie można w wakacyjnej atmosferze rozłożyć ręcznik i cieszyć się widokiem turkusowej, ciepłej i krystalicznie czystej wody oraz białego, ciepłego piasku.

Co więcej, plaża znajduje się w pobliżu wielu restauracji i supermarketów, co sprawia, że jest świetnym miejscem na spędzenie dnia w komfortowej i urozmaiconej atmosferze. W okolicy można również skorzystać z wielu miejsc parkingowych i szatni.

Ogólnie rzecz biorąc, Grand Anse Beach jest idealnym miejscem dla każdego turysty. Świetnie odnajdą się tutaj zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby które cenią sobie na przykład aktywność wodną.

Drugi dzień

Palm Tree Gardens Botanical Garden

Palm trees on tropical Palm Island - paradise desitnation in the Caribbean area, Saint Vincent and Grenadines
Palmy na tropikalnej Wyspie Palmowej – rajskiej pustyni na Karaibach, Saint Vincent i Grenadyny, licencja: shutterstock/By pkazmierczak

Lokalizacja:

Palm Tree Gardens, Red Gate, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – zamknięte
 • Wtorek – zamknięte
 • Środa – 09:00–16:00
 • Czwartek – 09:00–16:00
 • Piątek – 09:00–16:00
 • Sobota – 09:00–12:00
 • Niedziela – zamknięte

Kolejnym punktem naszej wycieczki po Grenadzie jest Palm Tree Gardens Botanical Garden, miejsce, które powstało z pasji i głębokiej wiedzy o roślinach, wzbogacanej na przestrzeni wielu lat. Palm Tree Garden jest piękną oazą o powierzchni dwóch akrów, gdzie można podziwiać ponad trzysta gatunków roślin, w tym czterdzieści różnych odmian palm.

Będąc w Palm Tree Gardens Botanical Garden można skorzystać z wycieczki z przewodnikiem, trwającej około 45 minut. Jest to świetna opcja, dla osób które chcą uczestniczyć w bardziej świadomym i urozmaiconym zwiedzaniu, w towarzystwie świetnego przewodnika turystycznego. W trakcie wycieczki można między innymi dowiedzieć się wiele interesujących informacji o różnych roślinach. Podczas przerwy można tutaj także odpocząć na balkonie, skąd rozciąga się widok na piękne odmiany palm oraz morze w oddali.

Pracujący tutaj przewodnik Shawn, jest uważany za jedną z najbardziej kompetentnych osób, jeśli chodzi o wiedzę botaniczną. Jego wiedza w tej dziedzinie jest niezwykła i sprawia, że wycieczka po ogrodzie staje się jeszcze bardziej fascynująca.

Spacerując po ogrodzie koniecznie zatrzymaj się przy stawie z liliami. Będziesz miał tam okazję podziwiać duże różowe i zielone lotosy, a także obserwować żółwie z czerwonymi plamkami na odnóżach.

W Palm Tree Gardens Botanical Garden oferowane są zatem interaktywne i angażujące wycieczki, podczas których można dowiedzieć się wiele o różnych gatunkach kwiatów, palm, drzew i krzewów oraz spotkać się z żółwiami. Ale to nie koniec atrakcji czekających na gości odwiedzających ogród. Można tutaj bowiem również zwiedzić mini muzeum prezentujące ciekawe eksponaty.

The Blowhole

Ocean blowhole splash
Rozbryzg oceanu, licencja: shutterstock/By Pawel+Uchorczak

Lokalizacja:

X7XV+M4Q, Unnamed Road, Petit Calivigny, Grenada

Po wizycie trzeciego dnia w Palm Tree Gardens Botanical Garden kierujemy się do The Blowhole, fascynującej formacji skalnej, znajdującej się tuż przy wybrzeżu. Miejsce to może być świetną odskocznią od popularnych i obleganych przez tłumy turystów atrakcji. Znajdziesz tutaj wiele miejsca na piknik oraz będziesz mógł zaznać chwili spokoju na świeżym powietrzu, w towarzystwie pięknych widoków na morze i fale. Zrelaksuj się i delektuj przyrodą Grenady, ciesząc się chwilami spokoju i kontemplacji.

Trzeci dzień

Grand Etang Lake

View of Grenada island - Grand Etang National Park - Grand Etang Lake - Tropical caribbean island
Widok na wyspę Grenada – Park Narodowy Grand Etang – Jezioro Grand Etang – Tropikalna karaibska wyspa, licencja: shutterstock/By Claudio306

Trzeci dzień naszej wycieczki poświęcimy na zwiedzanie Grand Etang Lake. Jest to jezioro krasowe znajdujące się w wygasłym wulkanie, który przyczynił się do uformowania Grenady, jaką znamy dzisiaj.

Jezioro znajduje się na wysokości 530 m n.p.m. i jest jednym z dwóch krasowych zbiorników na wyspie (drugim jest Lake Antoine). Ma ono głębokość około sześciu metrów i zajmuje powierzchnię piętnastu hektarów.

Według pradawnej legendy, w głębokich wodach jeziora miały żyć piękne syreny, które kusiły mężczyzn do otchłani Grand Etang Lake.

Miejsce to zapewnia możliwość odkrywania różnych stref ekologicznych dzięki zróżnicowaniu terenu parku. Dostępne są tutaj wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem, a także trasy przeznaczone do samodzielnego spaceru wokół pięknego jeziora z lazurową wodą. Trasa ta prowadzi przez wodospady i dżunglę. Korzystając z niej można spotkać tropikalne ptaki, małe, jasnozielone jaszczurki, różnorodne gatunki storczyków oraz pancerniki.

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów podczas wizyty w Grand Etang Lake jest obserwacja dzikich małp, które schodzą z drzew, by przywitać gości i przyjmować owoce prosto z rąk odwiedzających. To niezapomniane doświadczenie przybliża z pewnością turystów do dzikiej fauny Grenady.

Dodatkowym urozmaiceniem wizyty są chińskie pagody, które nadają temu miejscu niepowtarzalnego uroku i podwójnej dawki egzotyki.

Seven Sisters Waterfalls

Seven Sisters waterfalls in Grenada
Wodospady Seven Sisters w Grenadzie, licencja: shutterstock/By Aisha+Sylvester

Lokalizacja: St Margaret, St Andrew’s, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – 07:30–15:30
 • Wtorek – 07:30–15:30
 • Środa – 09:00–15:00
 • Czwartek – 07:30–15:30
 • Piątek – zamknięte
 • Sobota – 07:30–15:30
 • Niedziela – 08:30–14:00

Po zwiedzeniu Grand Etang Lake przenosimy się do Seven Sisters Waterfalls, ukrytych w gęstym, deszczowym lesie jeziora krasowego.

To, co przyciąga osoby odwiedzające to miejsce to przede wszystkim imponujące wodospady, które tworzą niepowtarzalną atmosferę w głębi dżungli. Szlaki prowadzące do wodospadów mają liczne stopnie i częściowo biegną przez koryto rzeki. Udając się tam, warto wziąć ze sobą kijki trekkingowe, które zapewnią oparcie na trudniejszych odcinkach.

Choć wyprawa do Seven Sisters Waterfalls jest dość wymagającą, pieszą wycieczką, która trwa około 30 minut od głównej drogi w okolicy, warto podjąć wyzwanie i dotrzeć do tych cudów natury. Nagrodą jest możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie wodospadów, które zapewniają chłodzący relaks dla zmęczonych turystów. Jeśli masz wystarczająco dużo odwagi możesz pokusić się nawet o skok ze szczytu kaskad.

Wstęp do Seven Sisters Waterfalls kosztuje jedynie dwa dolary.

Reasumując, wizyta w Seven Sisters Waterfalls to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, którzy chcą doświadczyć piękna Grenady w otoczeniu dzikiej przyrody i malowniczych wodospadów.

Czwarty dzień

Concord Falls

Concord Falls, Grenada
Wodospad Concord, Grenada, licencja: shutterstock/By ricsem76

Lokalizacja:

479J+3FX, Morne Docteur, Grenada

Godziny otwarcia:

Codziennie

Czwarty dzień naszej wycieczki to czas na zwiedzanie Concord Falls, miejsca, które skrywa trzy wyjątkowe i konieczne do odwiedzenia wodospady. Pierwszy z nich, o wysokości dziesięciu metrów, znajduje się niedaleko wejścia i jest dostępny dzięki wybrukowanej ścieżce z poręczami. W naturalnych basenach pod wodospadem można skorzystać z krystalicznie czystej wody i wziąć w nich orzeźwiającą kąpiel. Warto jednak wiedzieć, że pierwszy wodospad jest zazwyczaj najbardziej zatłoczony, zwłaszcza podczas cumowania w okolicy statków wycieczkowych (Concord Falls znajdują się trzy kilometry od brzegu).

Drugi i trzeci wodospad są zwykle mniej oblegane. Ich odwiedzenie wymaga jednak większego wysiłku i doświadczenia w poruszaniu się w bardziej ekstremalnych warunkach. W okresie od stycznia do połowy kwietnia, kiedy deszcze są rzadsze, szlaki mogą być mniej błotniste.

Opłata za wstęp do Concord Falls wynosi niecałego dolara.

Jeśli chodzi o udogodnienia sanitarne, na miejscu dostępne są również toalety.

Mount Qua Qua

Green Jungle and lake at Mount Qua Qua near Caribbean St. George's, Grenada.
Zielona dżungla i jezioro w Mount Qua Qua w pobliżu karaibskiego St. George’s, Grenada, licencja: shutterstock/By chrisontour84

Lokalizacja:

475X+9W9, Grand Etang, Grenada

Następnie, po zwiedzeniu Concord Falls, udajemy się na na Mount Qua Qua, położone 713 metrów nad poziomem morza wzniesienie.

Na pewno niesamowite widoki są czymś co robi największe wrażenie na turystach odwiedzających Mount Qua Qua, którzy określają go często rajem dla miłośników wędrówek.

Szlak na szczyt jest dobrze oznaczony i stosunkowo łatwo dostępny dla przeciętnego turysty. Przed wyruszeniem w podróż warto jednak zaopatrzyć się w odpowiednie buty trekkingowe, bowiem w niektórych miejscach może być dość błotnisto. Z pewnością jednak warto zaryzykować zabrudzenie butów, aby móc podziwiać niesamowite widoki wzdłuż szlaku i na szczycie, zwłaszcza w pogodny dzień.

Mount Qua Qua to doskonałe miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i pragną podziwiać piękno grenadyjskiego krajobrazu z wyjątkowej perspektywy.

Piąty dzień

Belmont Estate


Delicious Cocoa Beans Drying Outside at Belmont Estate in Grenada
Pyszne ziarna kakaowca suszące się na zewnątrz w Belmont Estate w Grenadzie, licencja: shutterstock/By StephCouvrette

Lokalizacja:

59FF+W68, St Patrick’s, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – 08:00–16:00
 • Wtorek – 08:00–16:00
 • Środa – 08:00–16:00
 • Czwartek – 08:00–16:00
 • Piątek – 08:00–16:00
 • Sobota – zamknięte
 • Niedziela – 08:00–16:00

Piąty dzień naszej wycieczki będzie wyjątkową okazją do odwiedzenia Belmont Estate, atrakcji, która zapewnia niezapomniane doświadczenia związane z agroturystyką. Jest to unikalna plantacja z XVII wieku, która umożliwia gościom obserwowanie w pełni funkcjonującego gospodarstwa.

Podczas wizyty możemy cieszyć się fascynującymi, zorganizowanymi wycieczkami obejmującymi odwiedziny certyfikowanej farmy, kolorowych ogrodów oraz zakładów przetwórstwa kakao. W czasie wycieczki goście mogą spróbować między innymi niektórych części nasion kakao w różnych etapach produkcji, co jest nie tylko bardzo interesujące, ale także warte swojej ceny (wizyta kosztuje 20 dolarów od osoby dorosłej. Dzieci do 12 roku życia płacą połowę ceny).

Zwiedzanie Belmont Estate obejmuje także pobyt w wykwintnej restauracji, w której serwowane są dania kuchni kreolskiej czy odwiedziny sklepu z pamiątkami.

Wizyta w Belmont Estate trwa około 40 minut. Podczas niej odwiedzający mają szansę uzyskać solidną dawkę wiedzy na temat gospodarki Grenady.

River Antoine Estate Rum Distillery


Discarding Juiced Sugarcane after Extracting Juice in a Distillery Process to Make Rum
Wyrzucanie wyciśniętego soku z trzciny cukrowej po ekstrakcji soku w procesie produkcji rumu, licencja: shutterstock/By StephCouvrette

Lokalizacja:

59GR+8J, Tivoli, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – 09:00–17:00
 • Wtorek – 09:00–17:00
 • Środa – 09:00–17:00
 • Czwartek – 09:00–17:00
 • Piątek – 09:00–17:00
 • Sobota – zamknięte
 • Niedziela – zamknięte

Po Belmont Estate udajemy się na zwiedzanie River Antoine Estate Rum Distillery, jednej z najstarszych destylarni rumu na Grenadzie, w której to pionierscy właściciele rozpoczęli produkcję rumu w 1785 roku.

Proces produkcji rumu wciąż odbywa się w tym miejscu tradycyjnymi metodami. Prasy do wyciskania soku z trzciny cukrowej napędzane są przez młyn wodny. Pozostałości po wyciśniętym soku z kolei są wykorzystywane do podgrzewania kadzi destylacyjnych. Sok trzciny cukrowej przechodzi następnie proces fermentacji i przybiera formę koncentratu, który jest przechowywany w miedzianych kadziach pod zakładem produkcyjnym.

Odwiedzające tę destylarnię osoby chwalą sobie niezwykle przyjazny i chętny do udzielenia wszelkich informacji personel. Co więcej, na każdym kroku pracownicy wykazują się niesamowitymi kompetencjami w dziedzinie produkcji rumu. Podczas zwiedzania fabryki (które kosztuje jedynie dwa dolary amerykańskie) i obserwowania fascynującego procesu tradycyjnej produkcji rumu, przewodnicy dokładnie wyjaśniają wszelkie zawiłości związane z destylacją. Poza tym, możliwa jest tutaj również degustacja tych nietuzinkowych trunków.

Szósty dzień

Zwiedzanie petroglifów na Grenadzie

Petroglyphs Cave Paintings on Rock in Dinosaur National Monument
Petroglify, malowidła naskalne w Dinosaur National Monument, licencja: shutterstock/By Jennifer+Nyman

Szósty dzień naszej wycieczki poświęcimy fascynującemu zwiedzaniu jednej z wielu form sztuki naskalnej, a mianowicie petroglifom, czyli rysunkom powstałym w wyniku usunięcia części powierzchni skały poprzez wycinanie, drapanie, rzeźbienie lub szlifowanie. Petroglify na Grenadzie są uważane za dzieła wykonane przez najwcześniejsze plemiona indiańskie, które niegdyś zamieszkiwały wyspę (najstarsze z nich mogły zostać wykonane już w szóstym stuleciu naszej ery).

Obecne w północnej części Grenady znaleziska zdają się przedstawiać postacie, twarze, a nawet małpy, znane już w starożytnych mitach. Choć ich znaczenie nie jest do końca znane, istnieje pewien konsensus naukowy w tej kwestii. Większość uczonych twierdzi, iż owe przedstawienia mają związek z bogami lub postaciami mitologicznymi.

Istnieje jednak również garstka badaczy, która wysuwa pewne spekulacje, motywowane znajdywaniem petroglifów w pobliżu źródeł wody. Sugerują oni obecność symbolicznego znaczenia tych rysunków, być może związanego z okresami suszy na wyspie.

Zwiedzanie petroglifów na Grenadzie to nie tylko okazja do uproszczonego, wizualnego podziwiania tajemniczych i pradawnych dzieł sztuki naskalnej, ale także możliwość szczegółowego pojęcia historii i kultury tej wyspy. Petroglify stanowią nieoceniony element dziedzictwa Grenady i pozwalają nam zbliżyć się do tajemnic przeszłości i wierzeń jej pierwotnych mieszkańców. To fascynujący fragment nieznanej historii, który warto odkrywać i doceniać podczas podróży po tej urokliwej wyspie.

Duquesne

Lokalizacja:

Duquesne Bay, St. Mark’s, Grenada

Tak jak zostało to już wspomniane, petroglify na Grenadzie można znaleźć w kilku miejscach na północy wyspy. Jednym z nich jest Duquesne. Niestety są one tutaj w stanie permanentnej degradacji.

Mt. Rich

Lokalizacja:

Mt.Rich, Grenada

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – 09:00–17:00
 • Wtorek – 09:00–17:00
 • Środa – 09:00–17:00
 • Czwartek – 09:00–17:00
 • Piątek – 09:00–17:00
 • Sobota – 00:00–17:00
 • Niedziela – 00:00–17:00

Nieco lepiej mają się petroglify z Mt. Rich. Znajdujące się tutaj rysunki zostały wyrzeźbione na dużym głazie, który obecnie leży przewrócony na dnie wąskiej doliny, przez którą przepływa rzeka St. Patrick.

Droga do uczynienia petroglifów w Mt. Rich atrakcją turystyczną

W 2014 roku lokalna grupa MYCEDO (The Mt. Rich Youth Cultural Environmental Development Organization) otrzymała grant na odnowienie starej wieży widokowej i przekształcenie Mt. Rich w atrakcję pielęgnującą dziedzictwo kulturowe pradawnych mieszkańców Grenady.

W 2018 roku został tutaj otworzony budynek dla odwiedzających, w którym udzielane są informacje i dostęp do platformy widokowej za niewielką opłatą (niecałe dwa dolary). Grupa MYCEDO prowadzi również regularnie wycieczki po wiosce oraz opuszczonej plantacji w okolicy.

Szamani, jako rysownicy petroglifów

Interpretacje dotyczące autorstwa petroglifów są różne. Większość lokalnych archeologów zajmujących się tematem uważa, że petroglify te mogły być wykonywane przez szamanów, którzy w ten sposób komunikowali się ze swoimi przodkami (byłoby to zbieżne z faktem licznego występowania antropomorficznych petroglifów).

Co ciekawe, jeśli petroglify były przestrzeniami rytualnymi, to towarzyszące szamanom kamienne moździerze mogły służyć jako miejsca, w których przygotowywali oni halucynogenne mikstury, by nawiązać kontakt z przodkami.

Opinie gości, którzy odwiedzili petroglify

Goście często oceniają wizytę w tym miejscu jako ciekawą, inspirującą, a także zabawną (wiele przedstawień ludzkich przypomina bowiem karykatury). Wielu z nich sądzi również, iż zwiedzanie starego domu plantacyjnego i petroglifów Karaibów było ich najulubieńszą częścią wycieczki po wyspie.

Zwiedzenie tego miejsca w formie zorganizowanej wycieczki jest doskonałą okazją na to, aby zgłębić historię i kulturę Grenady oraz poznać fascynujące dzieła sztuki naskalnej, które przetrwały wieki.

Siódmy dzień

Siódmy dzień naszej wycieczki będzie wyjątkową okazją na to, aby zwiedzić Carriacou, jedną z wysp na archipelagu Grenadyny, należącą do Grenady. Carriacou to wyspa, która emanuje niesamowicie relaksującą atmosferą i cieszy się popularnością wśród nurków ze względu na swoje malownicze plaże i krystalicznie czyste wody, kryjące rafy koralowe.

Aby dotrzeć na Carriacou, będziemy musieli przetransportować się drogą morską z Grenady. Najtańszym sposobem na to jest przeprawa promem, która kosztuje około trzydziestu jeden dolarów i zajmuje dwie godziny. Wyjazd rozpoczynamy ze stolicy Grenady, St. George’s, a docieramy do portu Tyrrel Bay na Carriacou.

Tyrell Bay Beach

Wooden boat and turquoise sea at beautiful Tyrell Bay Beach, Carriacou Island, Saint Vincent and the Grenadines, Caribbean Sea
Drewniana łódź i turkusowe morze na pięknej plaży Tyrell Bay, wyspa Carriacou, Saint Vincent i Grenadyny, Morze Karaibskie, licencja: shutterstock/By Milica+Mijatovic

Lokalizacja:

FG48+8J2, Argyle, Grenada

Godziny otwarcia:

Codziennie

Podczas zwiedzania plaży Tyrell Bay na Carriacou, będziemy mogli doświadczyć niezwykłej autentyczności i oryginalności tego miejsca. Choć znajduje się ona blisko terenu zabudowanego, infrastruktura turystyczna nie jest tutaj przytłaczająca, a tłumy turystów są rzadkim widokiem. Dzięki temu mamy okazję zaznać w tym miejscu prawdziwej, nieskomercjalizowanej egzotyki.

Mówiąc o tej plaży warto również podkreślić, że tutejsi mieszkańcy wyspy są niezwykle uprzejmi i gościnni. Każda wizyta na Tyrrel Bay Beach jest zatem miłym i komfortowym doświadczeniem.

Wielu lokalnych przedsiębiorców, właścicieli barów czy restauracji, jest także w stanie dostarczyć bardzo przydatnych informacji na temat transportu, bądź miejsc wartych odwiedzenia. Zdarza się nawet, że oferują oni np. dostęp do swojego Wi-Fi.

Paradise Beach

Paradise Beach located in Hillsborough, Carriacou, Grenada.
Rajska plaża w Hillsborough, Carriacou, Grenada, licencja: shutterstock/By Nandani+Bridglal

Lokalizacja:

Av. Andes, Grenada

Kolejnym fascynującym miejscem na Carriacou jest Paradise Beach.

Jedną z niepodważalnych zalet tego miejsca są świetne warunki do uprawiania snorkelingu i podziwiania morskiej flory i fauny. Często spotykane są tu między innymi gwiazdy morskie. W ostatnim czasie na popularności zyskuje także paddleboarding.

Osoby, które odwiedzają to miejsce, doceniają je za wspaniałe opcje gastronomiczne o wysokiej jakości. Na plaży znajduje się kilka barów, gdzie można kupić pyszne potrawy i napoje. Istnieje również sklep z pamiątkami oferujący unikalne, ręcznie wykonane, lokalne produkty.

Podsumowując, Paradise Beach to miejsce, gdzie można zanurzyć się w lokalnej kulturze, cieszyć się doskonałym jedzeniem, podziwiać niesamowitą przyrodę i znaleźć wyjątkowe pamiątki. To jedno z tych miejsc, które łączy w sobie relaksacyjną atmosferę z szerokim wachlarzem atrakcji. Wprost idealne dla każdego, kto pragnie doświadczyć uroku życia na Karaibach.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Dlaczego warto polecieć na wyspę Grenada?

Ile kosztują wakacje na Grenadzie, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz