Ile kosztują wakacje na Dominikanie, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Dominikana to prawdziwie rajska wyspa na Morzu Karaibskim, która w ostatnim czasie stała się prawdziwą, turystyczną mekką. Okazuje się, że wakacje na Dominikanie mają szczególne wzięcie wśród turystów z naszego kraju. Tych, którzy marzą o spędzeniu swoich wakacji w sposób dziki i egzotyczny. Na Dominikanie z całą pewnością nie zabraknie nam dosłownie niczego, co może być nam potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu. Jednak podróżni doskonale zdają sobie również sprawę z tego, że międzykontynentalne wakacje to duży wydatek. Wobec tego, ile kosztują wakacje na Dominikanie, zorganizowane „na własną rękę” i na jakie koszty warto się mniej więcej przygotować?

Beautiful caribbean beach in Dominican Republic. Aerial abstract view of tropical idyllic summer landscape with small lighthouse, sea coast and white sand. Travel flat background with copyspace
widok z lotu ptaka na dominikańską plażę, licencja: shutterstock/By Roxana Bashyrova
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Koszt lotów na Dominikanę z Polski

Jeśli zabieramy się za organizowanie samodzielnych wakacji na Dominikanie, to oczywistym jest fakt, że trzeba będzie zarezerwować sobie przeloty, już na samym początku. Wobec tego, jak kształtują się ceny biletów lotniczych w 2022 roku na Dominikanę? Otóż wszystko zależy od tego, skąd będziemy lecieć i w jakim sezonie zamierzamy odwiedzić tę rajską wyspę. W sezonie letnim, z Warszawy do Punta Cana- lot z jedną przesiadką w jedną stronę- wyniesie nas 1563 złote. Analogicznie w obie strony taki bilet wyniesie nas ponad 3 tysiące złotych. Z kolei w sezonie zimowym cena biletu w jedną stronę na Dominikanę może być aż o 300 złotych niższa, czyli zapłacimy około 1250 złotych- analogicznie w obie strony będziemy musieli liczyć się z wydatkiem 2,5 tysiąca złotych.

Niemniej jednak warto pamiętać, że jest to cena samego przelotu, bez wliczonego bagażu rejestrowanego, bez którego podróż na Dominikanę byłaby niemożliwa. Wówczas w zależności od wybranych linii lotniczych, należy liczyć się z dodatkowym kosztem około 300-400 złotych. Będzie to jednak oplata jednorazowa.

A map of Dominican Republic and a red plane with a flag of Dominican Republic attached to its wings.
mapa republiki dominikańskiej., licencja: shutterstock/By hyotographics

Wakacje na Dominikanie – ​Ceny hoteli na Dominikanie

Kolejnym etapem planowania wycieczki na Dominikanę na własną rękę jest znalezienie dla siebie dogodnego miejsca noclegowego.

Oczywiście na Dominikanie spotkamy się z różnymi możliwościami zakwaterowania, które jednak wynikają z miejsca, do którego planujemy się udać. Niemniej jednak warto wiedzieć, że na Dominikanie możemy zatrzymać się w luksusowych hotelach, hotelach o nieco niższym standardzie, hostelach i pensjonatach. Hostele analogicznie są najtańszą opcją zakwaterowania, gdyż zapłacimy za nie jedynie 50-60 złotych. Nie jest to jednak rekomendowane rozwiązanie. Hostele zwykle znajdują się w mało ciekawych i bezpiecznych miejscach, a standardy jakie one oferują są również mocno wątpliwe. W pensjonatach z kolei możemy zatrzymać się już za około 200-250 złotych za noc od jednej osoby dorosłej. Zwykle są to niewielkie domki i pokoiki w dalszej odległości od plaży. Jeśli chcemy zaoszczędzić, wówczas śmiało na taką opcję noclegów możemy się zdecydować. Na samym końcu warto rozważyć ceny hoteli. Najbardziej luksusowe znajdują się w prestiżowych kurortach jak np. Puerto Plata czy Punta Cana.

W pięciogwiazdkowych obiektach, zlokalizowanych tuż przy samej plaży i z szeregiem udogodnień, niestety zapłacimy nawet 800-900 złotych za noc dla jednej osoby. Jednak standardy wypoczynku w takich hotelach są maksymalnie wysokie. Znajdziemy również hotele w nieco niższym standardzie i z nieco mniejszą liczbą udogodnień dla gości. Wówczas koszt noclegu w takim hotelu nie wyniesie nas więcej niż około 300-350 złotych za noc dla jednej osoby. Warto pamiętać, że w „mniej turystycznych” miejscach, ceny noclegów mogą być nawet o połowę niższe. Finalny koszt zakwaterowania na Dominikanie będzie więc zależał tylko i wyłącznie od nas samych i od tego, na co się zdecydujemy.

Ośrodek wypoczynkowy w Punta Cana, Dominikana
Ośrodek wypoczynkowy w Punta Cana, Dominikana, licencja: shutterstock/By Bruno Ismael Silva Alves

Przeczytaj więcej o ofercie hoteli na Dominikanie:

Hotele półwysep Samana – lista TOP rekomendowanych noclegów

Wakacje i wczasy w Bayahibe – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

​Ceny jedzenia na Dominikanie

Wakacje na Dominikanie to również zadbanie o własne wyżywienie. Oczywiście z pewnością będziemy chcieli spróbować lokalnej kuchni w jednej z dominikańskich restauracji, ale także będziemy poniekąd zobligowani do tego, by zadbać o posiłki przygotowywane całkowicie samodzielnie. Wówczas z jakim wydatkiem musimy się liczyć? Otóż można powiedzieć, że ceny w restauracjach na Dominikanie nie są zbyt wysokie. Za dwudaniowy obiad, wraz z przekąskami i napojami dla jednej osoby zapłacimy około 60-90 złotych. W przypadku obiadu dla dwóch osób, cena ta może wzrosnąć nawet do 160 złotych. Kiedy zdecydujemy się na posiłek w bardziej ekskluzywnej restauracji, wówczas musimy się także liczyć z nieco wyższym wydatkiem- w granicach 300-350 złotych. W przypadku kiedy wybierzmy się na zakupy do sklepu spożywczego na Dominikanie, wówczas musimy spodziewać się znacznie wyższych cen niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni z naszego kraju.

Mleko to wydatek około 6 złotych, podobnie zresztą jak bochenek świeżego chleba. Za kilogram bananów zapłacimy już jednak około 3 złotych. Za kilogram żółtego sera oraz wędliny zapłacimy odpowiednio 28 i 35 złotych. Jak więc widać, ceny w marketach są nieco wyższe, jednak zakupione produkty spożywcze z pewnością starczą nam na co najmniej kilka dni naszego pobytu na Dominikanie.

​Wakacje na Dominikanie ceny atrakcji

Dominikana i jej luksusowe kurorty turystyczne przygotowały dla turystów niezwykle wiele atrakcji, więc z pewnością będziemy chcieli z nich skorzystać. Do dyspozycji mamy rejsy na dominikańskie wyspy jak np. wyspę Saona, a także pływanie z delfinami czy nawet wizyty w parkach rozrywki wodnej. Jaki będzie koszt takiej przyjemności? Cóż, wycieczki fakultatywne promem na dominikańskie wyspy mogą kosztować nas nawet 400-800 złotych dla jednej osoby. Jednak taka atrakcja z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć. Pływanie z delfinami- kolejna z niezwykle popularnych atrakcji na Dominikanie- to z kolei wydatek około 300 złotych od osoby. Jednak znów warto podkreślić, że nie często się zdarza możliwość pływania w towarzystwie wodnych ssaków, więc znów ciężko będzie z takiej atrakcji zrezygnować. Wizyty w aquaparkach będą jedną z tańszych atrakcji, na jakie możemy zdecydować się na Dominikanie. Często za cały dzień pobytu zapłacimy około 80-120 złotych, co z pewnością nie nadweręży naszego, turystycznego budżetu.

Poprzedni

Kuchnia kubańska – co warto skosztować będąc na Kubie?

Wycieczka na wysepkę Cayo Arena na Dominikanie, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz