​Najbardziej Instagramowe miejsca na Dominikanie – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , ,

Dominikana co roku przyciąga do siebie rzesze turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyspa ta obfituje w zapierające dech w piersiach widoki. Możliwości są duże: mamy do wyboru kilka pięknych plaż, ale nie tylko. W tym artykule dowiesz się, jakie miejsca są najbardziej warte zwiedzenia i gdzie zrobisz najpiękniejsze zdjęcia opatrzone # Instagram Dominikana!

Kolorowy krajobraz wschodu słońca na wybrzeżu Atlantyku. Dominikana, Punta Cana. Filtr filtra fotograficznego z efektem Instagram
Kolorowy krajobraz wschodu słońca na wybrzeżu Atlantyku. Dominikana, Punta Cana. Filtr filtra fotograficznego z efektem Instagram, licencja: shutterstock/By Evannovostro
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Plaże # Instagram Dominikana

Za najbardziej godne uwagi plaże uważa się te położone w okolicy przylądka Punta Cana. Jedną z nich jest Plaża Dorada. Jest to opcja dla tych, którzy cenią sobie komfort. Oferta dla turystów obejmuje: eksluzywne hotele, rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, a co najważniejsze: malowniczy widok na położone niedaleko góry. Jest to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na Dominikanie.

Warto także wspomnieć o plaży Las Galeras, która położona jest na Półwyspie Samanta. Obiftuje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, nie zawodzi również infrastruktura. Znajdziesz tu piękne hotele, a także restauracje, które zadowolą podniebienie nawet najbardziej wybrednego smakosza. Lazurowe wody Oceanu Altantyckiego oblewające drobny, złoty piasek stanowią idealne tło do zdjęć. Dla bardziej odważnych natomiast idealne będzie nurkowanie głębinowe, które dostarczy okazji do jeszcze bardziej niesamowitych ujęć.

Dla amatorów nurkowania podwodnego doskonałą propozycją będzie stanowić także Plaża Sosua. W jej okolicy bowiem, w głębinach oceanu, położona jest jedyna w swoim rodzaju rafa koralowa. Z pewnością mało kto może się pochwalić takimi zdjęciami z wakacji. Jednak jeśli nie interesują Cię podmorskie pejzaże, nie zawiedziesz się. Plaża oferuje równie piękne widoki, godne uwiecznienia aparatem lub telefonem.

Dla odważniejszych poszukiwaczy oszałamiających kadrów interesującą propozycją może być poszukiwanie dzikich, nieodkrytych dotąd plaż. By to zrobić, warto kupić lokalną mapę, a najlepiej wynająć przewodnika. Takie miejsca z pewnością dostarczą okazji do zrobienia niezwykłych zdjęć.

Przeczytaj więcej o plażach na Dominikanie:

10 najpiękniejszych plaż w Punta Cana na Dominikanie

TOP 5 najpiękniejszych plaż w La Romana na Dominikanie

12 najpiękniejszych plaż w Samana na Dominikanie

TOP 10 najpiękniejszych plaż w Puerto Plata na Dominikanie

​Parki narodowe i rezerwaty # Instagram Dominikana

Warto wybrać się także do parku narodowego Jaragua. Jest to największy park narodowy w całych Karaibach. Czeka tam na Ciebie mnóstwo gatunków zwierząt, takich jak na przykład amerykańskie flamingi, które niedaleko mają swoje miejsca lęgowe. Podziwianie krajobrazu umożliwiają szlaki spacerowe, położone przy zapierających dech w piersiach lagunach i pięknym jeziorze de Oviedo. Ci, którzy łakną większej porcji wrażeń, mogą wybrać się na wycieczki do położych w pobliżu wysp: Los Frailes, Alto Velo, Piedra Negra oraz Beata.

Camping on the remote Bahia de las Aguilas Beach during Sunset in the Dominican Republic, Caribbean.
Dominican Republic, Caribbean., licencja: shutterstock/By chrisontour84

Inną ciekawą propozycję stanowi park narodowy Los Haities. Warto się tu wybrać chociażby ze względu tak zwane mogoty, których nie spotkasz w żadnej innej części wyspy. Mogoty to strome pagórki, które powstały ze skał wapiennych za sprawą ruchów tektonicznych. Między nimi wykształciło się wiele wąskich przesmyków i jaskiń. Te miejsca, kryjące w sobie ślady pradawnych plemion indiańskich stwarzają idealną okazję do zrobienia kilku wyjątkowych zdjęć.

Jeśli interesuje cię bogata fauna i flora, musisz koniecznie odwiedzić park narodowy del Este. Jest to jeden z najstarszych obszarów objętych ochroną na Dominikanie. Kiedyś rejon ten zamieszkiwały indiańskie plemiona Tainów. Ich pobyt na wyspie zostawił pewne ślady. Dobrym tego przykładem jest jaskinia de Berma, gdzie napotkasz rysunki skalne, czy też niesamowita jaskinia Manantial de Guano, gdzie oprócz kamiennego kręgu znajduje się także urokliwe podziemne jeziorko. Park warto odwiedzić szczególnie wieczorem, ponieważ to właśnie wtedy dostarcza najpiękniejszych widoków: turyści mogą podziwiać ocean, który zyskuje wówczas zielono-błękitną poświatę.

Innym miejscem, który warto zobaczyć na wyspie jest park narodowy Sierra de Baoruco. Tutaj również znajdziesz niesamowicie bogatą faunę i florę, co z pewnością stanowi doskonałą okazję do zdjęć. Zachętę do odwiedzenia parku stanowią szlaki piesze oraz punkty widokowe, do których najprościej dotrzeć wynajętym jeepem.

Three eyes cave in Santo Domingo, los Tres Ojos national park, Dominican Republic. Scenic view of limestone cave, beautiful lake and tropical plants, nature landscape, outdoor travel background
miejsca instagramowe Dominikana, licencja: shutterstock/By Uhryn Larysa

Trochę inną perspektywę zwiedzania odsłania Park narodowy Lago Enriquillo e Isla Cabritos. Na wyspie znajduje się duże jezioro, nie brakuje także niezwykłych i rzadko spotykanych w Polsce gatunków roślin i zwierząt. Podziwianiu tego egzotycznego krajobrazu sprzyjają kursy wycieczkowe, zapewniane przez lokalne biura turystyczne.

​Góry # Instagram Dominikana

Dla tych mniej leniwych Dominikana ciekawą propozycję stanowią także znajdujące się w głębi kraju góry. Ich najwyższy szczyt, Pico Duarte, wynosi ponad 3175 m n.p.m. Mimo tak wysokiego położenia, góra ta jest dostępna dla turystów. Na tę wycieczkę najlepiej przeznaczyć dwa dni.
Wspięcie się na szczyt nie należy do najłatwiejszych, dlatego też ta wycieczka zarezerwowana jest dla raczej bardziej wprawionych w marszu turystów. Widok rozpościerający się z góry jest tego warty i z pewnością stanowi niezapomniany widok.

fascinating view on Puerto Plata city and Atlantic ocean from the top of Pico Isabel de Torres, Dominican Republic
Puerto Plata, Pico Isabel de Torres, Dominican Republic, licencja: shutterstock/By Olesia Bilkei

Inną wartą uwagi destynacją turystyczną jest znajdujący się na terenie małego rezerwatu przyrody szczyt Picco Isabel de Torres. Choć sam szczyt jest niewielki, bo jego wysokość wynosi zaledwie 850 metrów, to widoki, które się z niego roztaczają, zapierają dech w piersiach. Na górę można dostać się na dwa sposoby: konno lub wjeżdżając na niego kolejką linową. Sama droga na szczyt również dostarcza wielu okazji do podziwiania krajobrazu: dookoła rozpościera się gęsty las, w którym żyje aż 30 różnych gatunków ptaków. Jeśli będziesz miał szczęście, być może nawet zdołasz któregoś z nich uchwycić na zdjęciu! Na szczycie natomiast, oprócz niesamowitych widoków, znajdziesz ogród botaniczny oraz kopię pomnika Chrystusa Zbawiciela.

Panorama from Dominican Republic. The mountain where the photo was taken is called Mount Isabel de Torres
Panorama Dominican Republic. Mount Isabel de Torres, licencja: shutterstock/By tahkani

Jeżeli wybierasz się na wakacje na Dominikanę, nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu lub telefonu z dobrym obiektywem. Wyspa ta bowiem obfituje w zapierające dech w piersiach, niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju widoki. Tutaj zarówno ci bardziej leniwi i ceniący sobie komfort turyści, jak i ci aktywni znajdą coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tą pierwszą czy drugą opcję, znajdziesz mnóstwo okazji do uwiecznienia niepowtarzalnych krajobrazów i chwil.

Poprzedni

Wakacje na Dominikanie – z biurem podróży czy na własną rękę?

Karaiby – TOP 20 najbardziej luksusowych hoteli All-Inclusive

Następny

Dodaj komentarz