Jak dzwonić z Dominikany do Polski – Internet na Dominikanie

Tagi , , , , ,

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach dosłownie każdy z nas posiada dostęp do Internetu. Wydaje się nam, że jest on obecny dosłownie w każdym miejscu na ziemi. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że operatorzy nie zawsze docierają ze swoimi usługami do każdego „zakamarka”. Warto zwrócić uwagę na to, że najważniejszy jest dostęp do Internetu dla turystów. Muszą oni jednak pamiętać, że jeśli przebywają na Dominikanie to dostęp do sieci i operatorów telefonii komórkowej nie jest taki oczywisty. Wobec tego, jak można zadzwonić z Dominikany do Polski i jak funkcjonuje Internet na tej gorącej wyspie? Jak dzwonić z Dominikany do Polski?

tree attractive adventurer Latin girls outdoors casual dressed and using sunglasses smiling taking selfie with smart phone in a rural landscape mountain place in dominican republic in a summer day
Jak dzwonić z Dominikany do Polski , licencja: shutterstock/By
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Internet na Dominikanie – gdzie i w jakiej formie jest on dostępny?

Większość operatorów sieci komórkowych jacy istnieją w Polsce niestety, nie dotarła ze swoimi usługami i swoim zasięgiem na Dominikanę. Wobec tego, turyści niestety nie mogą liczyć na to, że ich Internet będzie tam odbiera lub, że będzie on odbierał poprawnie i działał szybko. Wobec tego pierwszym rozwiązaniem jest Wi-Fi, które zwykle dostępne jest w praktycznie każdym hotelu na Dominikanie. Warto jednak w tym momencie zwrócić uwagę, że jeśli decydujemy się na nieco tańsze i mniej „luksusowe” obiekty noclegowe, wówczas może być pobierana dodatkowa opłata – najczęściej doliczona do ceny pobytu – w wysokości od 50 do 100 dolarów, właśnie za korzystanie z hotelowego Wi-Fi.

Drugim rozwiązaniem dla większości turystów jest również dostęp do kafejek internetowych – również posiadaj je hotele na Dominikanie. Wówczas mogą być one całkowicie darmowe dla gości lub po prostu zaoferują nam one dość niską stawkę godzinową. Wobec tego jeśli turystom zależy na uzyskaniu dostępu do Internetu na Dominikanie, wówczas jedną z możliwości jest właśnie skorzystanie z hotelowego Wi-Fi. Warto zauważyć, że w hotelach łącze jest zazwyczaj stabilne i bez większych zakłóceń.

Beautiful caribbean beach on Saona island, Dominican Republic. Aerial view of tropical idyllic summer landscape with green palm trees, sea coast and white sand
Dominicana, licencja: shutterstock/By Roxana Bashyrova

​Operatorzy komórkowi na Dominikanie i pakiet Internetu

Jeśli jednak hotelowe Wi-Fi nie jest w stanie nas zadowolić – nic dziwnego, gdyż będzie ono działać tylko w hotelu, wówczas musimy pokusić się o zakup nowej karty SIM od lokalnego operatora. Większość z operatorów na Dominikanie obsługuje sieć 4G, więc turyści nie powinni mieć problem ze stabilnością łącza. Warto jednak wybierać karty SIM od dwóch, największych operatorów na Dominikanie, do których zaliczają się:

  • Claro – to najpopularniejszy operator komórkowy na Dominikanie, z którego usług korzysta ponad połowa mieszkańców. Operator ten posiada dość duży wybór pakietów taryfowych, a jednocześnie oferuje stabilny zasięg.
  • Altice – to poniekąd główny konkurent Claro. Operator ten posiada bardzo zbliżone pakiety taryfowe, a także bardzo zbliżone ceny co poprzedni operator.
Dominikana Bayahibe Beach Lighthouse zdjęcie lotnicze przez drona. Kryształowo czyste morze z piękną plażą. - Image
Dominikana Bayahibe Beach Lighthouse zdjęcie lotnicze przez drona. Kryształowo czyste morze z piękną plażą. – Image, licencja: shutterstock/By ooo.photography

Warto pamiętać, że taryfy z „nielimitowanym Internetem” tak naprawdę nie są całkowicie bez limitu. Jeśli turyści wykorzystają przydzielony limit GB, wówczas będą oni mogli odczuć, że ich Internet wyraźnie zwolnił. I nie zaskakuje już swoją szybkością. Warto pamiętać, że karty SIM lokalnych operatorów można kupić w ich autoryzowanych butikach lub w salonach komunikacyjnych.

​Jak zadzwonić z Dominikany do Polski?

Sposób na skontaktowanie się z rodziną lub bliskimi w Polsce podczas pobytu na Dominikanie nie jest zbyt skomplikowany. Okazuje się, że najlepiej będzie skorzystać z internetowych komunikatorów, które umożliwiają wykonanie połączenia za pośrednictwem sieci. Oczywiście, takie połączenie „zabierze” dość dużą liczbę GB z naszego pakietu od lokalnego operatora. Więc warto w tym celu skorzystać z Wi-Fi w hotelu. Będziemy mieć wówczas pewność, że nasze połączenie nie będzie zakłócone lub – co gorsza – przerwane w najmniej odpowiednim momencie. Oczywiście możemy skusić się także na wykonanie połączenia w sposób całkowicie tradycyjny – jeśli posiadamy kartę SIM od lokalnego operatora. Niemniej jednak w tym wypadku warto sprawdzić na stronie głównej Claro lub Altice, jaki będzie koszt takiego połączenia. I czy nasze konto przypadkiem nie zostanie obciążone dodatkowymi – wysokimi – kosztami.

Flag of Dominican Republic, Punta Cana
Dominikana, Punta Cana, licencja: shutterstock/By AAnastasia Petrosyan
Poprzedni

Kolonialne miasta i miasteczka w Portoryko – zwiedzanie

Wynajęcie samochodu w Portoryko – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz