Jarabacoa – miasto pełne przygód na Dominikanie

Tagi , , , ,

Nim przejdziemy do omawiania zalet Jarabacoa, kilka słów o Dominikanie. Dominikana staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata, ale także i z Polski. Nie da się ukryć, że obecnie praktycznie każdy z nas marzy o egzotycznych wakacjach. A Dominikana jest takim krajem, który pozwoli nam to marzenie spełnić. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że na Dominikanie znajdziemy dosłownie wszystko to, o czym możemy marzyć. Niezmiennie popularnością cieszą się tam malownicze i rajskie plaże, ale także i rozrywkowe kluby nocne czy kolorowe bary.

Road near Jarabacoa town in Dominican Republic
Jarabacoa, licencja: shutterstock/By Matyas Rehak

Turyści, którzy zdecydowali się na to, by tam wypocząć, z pewnością tego nie pożałują. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że spędzając całe wczasy jedynie w Puerto Plata czy innym, niezwykle słynnym kurorcie, można ominąć to, co świadczy o prawdziwym pięknie Dominikany. Kraj ten posiada wiele interesujących miast i miasteczek, które w dalszym ciągu opierają się masowej turystyce. Jednym z nich jest chociażby miasteczko Jarabacoa, którego podczas pobytu na Dominikanie nie można pominąć. Jak więc można się do niego dostać i ile czasu poświęcić na jego zwiedzanie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Gdzie znajduje się Jarabacoa?

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość turystów, która wybiera się na Dominikanę, wybiera jednocześnie najpopularniejsze i najbardziej znane kurorty. W północnej części kraju- w Punta Cana czy Puerto Plata nigdy nie brakuje turystów. Zajmują oni plaże od rana do wieczora i z pewnością większość z nich nie jest nawet świadoma tego, że przegapią oni niesamowite miasteczko pełne przygód czyli Jarabacoa. Z pewnością sama nazwa miasteczka jest dość niespotykana, co może jedynie jeszcze bardziej świadczyć o jego wyjątkowości. Warto więc na samym początku dowiedzieć się, gdzie miasteczko Jarabacoa się właściwie znajduje. Przede wszystkim mówiąc o Jarabacoa mówimy o środkowej części Dominikany.

View of Jarabacoa town in Dominican Republic
Jarabacoa , licencja: shutterstock/By Matyas Rehak

Można powiedzieć, że znajduje się ono mniej więcej w połowie drogi od stolicy czyli Santo Domingo do większej metropolii jaką jest Santiado de los Caballeros. Jednocześnie trzeba wiedzieć- jeszcze przed podróżą do Jarabacoa- że miasteczko to leży dosłownie pomiędzy górskimi szczytami, co świadczy o jego wyjątkowości. Dodatkowo można powiedzieć, że Jarabacoa to miasteczko „otoczone” przez cztery rzeki. Takie krajobrazy i co najważniejsze- cisza i błogi spokój sprawiają, że do Jarabacoa warto przyjechać chociażby na jeden dzień. Z pewnością nie pożałujemy wizyty przy malowniczych wodospadach. A także odpoczynku od tłumów turystów oraz wielkomiejskiego gwaru, który zwykle panuje w kurortach.

​Jak dojechać do miasteczka Jarabacoa?

Kiedy wiemy już, gdzie dokładnie znajduje się miasteczko Jarabacoa, to z pewnością zdecydowana większość turystów może zdecydować się na to, by je odwiedzić. Otóż dojazd do miasteczka nie powinien stanowić problemu, jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że wszystko zależy od tego, co jest początkowym punktem naszej podróży. Można jednak na samym wstępie powiedzieć, że nie powinniśmy liczyć na to, że dostaniemy się tam przy pomocy komunikacji miejskiej. Faktem jest, że choć autobusy i busy oferują połączenia do różnych części Dominikany, to jednak taka podróż lokalnym transportem nie tylko może być dla nas wyjątkowo trudna i długa, ale także obfitować w niezliczoną ilość przesiadek.

Salto Jimenoa waterfall near Jarabacoa town in Dominican Republic
wodospad niedaleko Jarabacoa, licencja: shutterstock/By Matyas Rehak

Wobec tego, jednym z najlepszych sposobów na to, by dostać się do Jarabacoa jest wypożyczenie samochodu. Taką możliwość oferuje praktycznie każdy kurort na Dominikanie, więc żaden z turystów nie będzie miał z tym problemu. Następnie, dalsza podróż będzie już uzależniona od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Warto wiedzieć, że samo miasteczko Jarabacoa znajduje się tuż przy krajowej drodze oznaczonej numerem 28. Wobec tego, jeśli podróżujemy z północnych części kraju jak np. z regionu Puerto Platy czy Sosua musimy kierować się drogą numer 25 do Santiago de los Caballeros, a następnie zjechać na drogę numer 28, którą dojedziemy już bezpośrednio do Jarabacoa. Z kolei jeśli podróżujemy z południowych regionów Dominikany, a głównie ze stolicy kraju w Santo Domingo, wówczas musimy kierować się drogą oznaczoną jako 1. Następnie musimy zjechać na drogę numer 12 i 28, by dojechać prosto do Jarabacoa.

​Ile czasu zajmuje zwiedzanie miasteczka Jarabacoa?

Jarabacoa nazywane jest „miastem przygód” lub „miastem wiecznej wiosny”. Tak naprawdę, można śmiało stwierdzić, że dosłownie żaden turysta nie będzie się tam nudził. Przede wszystkim warto zauważyć, że to, co warte jest zwiedzenia w Jarabacoa to przede wszystkim wodospady- Jimeona 1, Jimeona 2 oraz wodospad Baiguate. Dodatkowo nie można zapomnieć o wycieczce trekkingowej szycztami wzgórz- została tam wydzielona trasa turystyczna. Pozwoli to na podziwianie malowniczej panoramy całego miasta oraz jego najbliższej okolicy. Warto również wybrać się na spacer kanionami i naturalnymi wąwozami, które pozwolą nam na obcowanie z niesamowitą przyrodą i naturą.

View of Jarabacoa town in Dominican Republic
Jarabacoa, licencja: shutterstock/By Matyas Rehak

Finalnie warto będzie się także wybrać do samego miasteczka i jego centrum. To właśnie tam znajdziemy piękne zabytki z kolonialnego okresu. A co najważniejsze także i cały szereg kawiarenek i knajpek, które zapraszają nas na spotkanie z lokalną kuchnią. Nic więc dziwnego, że atrakcji w Jarabacoa nam nie zabraknie. Jednak turyści mogą zastanawiać się, ile czasu zajmie im zwiedzanie tego urokliwego miasteczka? Otóż można powiedzieć, że warto wybrać się tam na około 2-3 dni. W ciągu pierwszego dnia można zapoznać się z centrum Jarabacoa i zabytkami, które się tam znajdują. Zaś podczas drugiego i trzeciego dnia może zorganizować dla siebie piesze wycieczki i spacer do malowniczych wodospadów. Jeśli zdecydujemy się więc na to, by spędzić tam więcej niż jeden dzień, z pewnością będziemy mogli po prostu nacieszyć się w spokoju pięknymi krajobrazami i widokami.

​Najlepsze hotele w miasteczku Jarabacoa

Jeśli turyści zdecydują się na to, by pozostać w Jarabacoa przez więcej niż jeden dzień, wówczas z pewnością będą musieli znaleźć dla siebie dogodne miejsce noclegowe. Okazuje się, że w Jarabacoa nie będziemy mieć podstaw do tego, by narzekać na bazę noclegową. Znajdziemy tam bowiem wiele opcji zakwaterowania. Do najlepszych hoteli w miasteczku możemy zaliczyć:

Hotel Gran Jimenoa

Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy praktycznie w samym sercu Jarabacoa. Oferuje on dostęp nie tylko do basenu, ale także do tarasu wypoczynkowego, parkingu, restauracji czy też baru.

Peace By The River

To również jeden z lepszych obiektów noclegowych w Jarabacoa. Turyści mogą liczyć na dostęp do basenu, malownicze widoki za oknem, a także na dostęp do tarasu słonecznego oraz parkingu.

Cabana The sky Village

Kolejny hotel w Jarabacoa, który oferuje gościom wyjątkowo wysokie standardy. Gwarantuje on dostęp do basenu i jaccuzzi oraz restauracji.

El Sueno Villa

Ten hotel znajduje się przy jednej z rzek, blisko centrum Jarabacoa. Oferuje on zakwaterowanie w przestronnych, klimatyzowanych pokojach z panoramicznymi widokami. Hotel gwarantuje także dostęp do parkingu.

Villa Los Arroyos

To pięciogwiazdkowy i luksusowy hotel oddalony około 2 kilometry od centrum. Gwarantuje dostęp do basenu i szeregu innych udogodnień.

Poprzedni

Wakacje na wyspie Aruba – z biurem podróży czy na własną rękę?

Co warto zjeść na wyspie Curacao? – smaki Curacao

Następny

Dodaj komentarz