Kiedy jechać na Dominikanę?

Tagi , , , , ,

Dominikana dała się nam wszystkim poznać jako wyspa wiecznego słońca i rajskich plaż. Nic więc dziwnego, że na to, by ją odwiedzić, decyduje się coraz to więcej turystów z naszego kraju. Warto jednak pamiętać o tym, że pogoda na Dominikanie nie zawsze jest tak oczywista, jak mogłoby się nam to wydawać. Sezon podzielony jest w tym kraju na porę suchą i porę deszczową. Więc rozkład pór roku znacznie różni się od tego, do którego przyzwyczaiły nas już warunki Europejskie. Wobec tego, jakie są najlepsze sezony i okresy na to, by odwiedzić Dominikanę. I dlaczego to właśnie wtedy warto zdecydować się na wakacje na tej egzotycznej wyspie? Kiedy jechać na Dominikanę?

Panoramic scene with beautiful tall coconut palms and sun rays at Juanillo beach, Dominican Republic. Caribbean nature background, long banner
Dominikana, licencja: shutterstock/By photopixel
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Okres czerwiec- sierpień, czyli szczyt sezonu turystycznego na Dominikanie

Naturalną rzeczą jest to, że nasze wakacje zwykle planujemy na okres od czerwca do sierpnia, czyli w momencie, kiedy w Europie panuje słoneczne i ciepłe lato. Okazuje się, że jeśli zamierzamy w tym sezonie wybrać się na Dominikanę, będzie to również jednym z lepszych pomysłów. W tym okresie panuje tam prawdziwie tropikalny klimat. Więc warto przygotować się na wyjątkowo wysokie temperatury, które mogą sięgać nawet 30-35 stopni Celsjusza.

​Dlaczego warto wybrać się na Dominikanę w porze letniej?

Pora letnia na Dominikanie to prawdziwy szczyt sezonu turystycznego i upalnych dni. Warto oczywiście wspomnieć, że w niektórych miesiącach letnich mogą zdarzyć się upalne deszcze. Gdyż pora sucha przechodzi w porę deszczową, jednak będzie to dla nas przyjemne orzeźwienie i pomoże uporać się z wysokimi temperaturami. W sezonie letnim, turystycznym na Dominikanie zwykle najwięcej się dzieje. Kurorty turystyczne wypełnione są turystami, a wszelakie bary i restauracje otwarte są do późnych godzin nocnych. Możemy więc się świetnie bawić i korzystać z miejscowych atrakcji. Warto również podkreślić to, że jeśli kochamy upalną pogodę i kąpiele w ciepłych, karaibskich wodach, to właśnie sezon od czerwca do sierpnia, będzie dla nas najlepszym wyborem.

​Wakacje na Dominikanie w okresie od grudnia do marca- czy warto?

Okres od grudnia do marca to sezon, w którym w naszym kraju panuje jeszcze dość zimowa i chłodna pogoda. Niemniej jednak na Dominikanie nadal możemy spodziewać się temperatur rzędu 25-27 stopni Celsjusza. Sezon od grudnia do marca na Dominikanie nie jest już typowo turystycznym sezonem. Co może wynikać z tego, że rozpoczyna się pora deszczowa. Mimo wszystko kilka dni ulewnych deszczy nie powinny nam zbytnio przeszkadzać, gdyż w dalszym ciągu można spodziewać się wielu, słonecznych i ciepłych dni.

​Dlaczego warto jechać na Dominikanę w okresie od grudnia do marca?

Okres od grudnia do marca jest na Dominikanie wyjątkowo spokojny. Plaże powoli stają się wyjątkowo przestronne, a lokalne bary i kluby nie są już tak mocno zatłoczone. Sezon ten jest idealny dla turystów, którzy po prostu chcą spędzić mroźną, europejską zimę w nieco cieplejszym i przyjemniejszym miejscu. Dodatkowo jeśli cenimy sobie spokój, to również będzie to dla nas idealny okres na to, by zdecydować się na wakacje na Dominikanie. Ważne może być również to, że ceny lotów jak i ceny noclegów poza sezonem turystycznym znacznie się obniżają. Więc możemy udać się na nasze dominikańskie wczasy z uwzględnieniem maksymalnie atrakcyjnej ceny.

Zima na Dominikanie, jaka pogoda i temperatura, co robić? (wyspykaraibskie.pl)

​Wczasy na Dominikanie w okresie luty- kwiecień- czy to dobry pomysł?

W okresie od lutego do kwietnia na Dominikanie kończy się całkowicie pora deszczowa i zaczyna pora sucha. W tych miesiącach jest więc najniższe ryzyko tego, że doświadczymy ulewnych deszczów i burz. Jest to również okres, w którym temperatury wody i powietrza w dalszym ciągu utrzymują się na dość zadowalającym poziomie, więc na to również nie będziemy mogli narzekać. Warto również wspomnieć o tym, że w tych miesiącach na Dominikanę ponownie zaczynają zjeżdżać prawdziwe tłumy turystów, a to z kolei oznacza, że wyspa na nowo wchodzi w sezon turystyczny i zaoferuje nam całą moc atrakcji oraz wyjątkowych wrażeń.

Piękna karaibska plaża na wyspie Saona, Dominikana
Piękna karaibska plaża na wyspie Saona, Dominikana, licencja: shutterstock/By Maciej Czekajewski

​Dlaczego warto jechać na Dominikanę w okresie od lutego do kwietnia?

Jeśli cenimy sobie temperatury rzędu 26-28 stopni Celsjusza- czyli nie przepadamy za tropikalnym żarem- wówczas okres od lutego do kwietnia będzie dla nas idealnym czasem na wizytę na tej rajskiej wyspie. Będziemy mogli bez problemu opalać się na plażach, a także korzystać z ciepłych kąpieli w Morzu Karaibskim. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że w tym okresie loty na Dominikanę i hotele również nie są jeszcze wyjątkowo drogie. Jest to więc idealny okres na to, by udać się na Dominikanę i schronić się przed niekorzystną pogodą, która w tych miesiącach panuje w Europie i w Polsce szczególnie.

Z pewnością także będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Które w tym okresie są już powoli otwierane na turystów, podobnie zresztą jak wszelakie bary, knajpki, kluby nocne oraz restauracje. Można więc śmiało stwierdzić, że okres od lutego do kwietnia, również jest dobrym momentem na to, by zaplanować sobie rajskie wakacje na Dominikanie. Z pewnością takich wczasów i oderwania się od szarej, europejskiej pogody nie będziemy żałować.

Poprzedni

Zwiedzanie Obserwatorium Arecibo w Portoryko

Wyspa Culebra – zwiedzanie, atrakcje, hotele, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz