Kolejka na Mount Isabel de Torres- co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Wycieczka na Dominikanę to gwarancja udanego urlopu. Powszechnie nazywana Perłą Karaibów, to najstarsze państwo obu Ameryk. Dominikana zajmuje większą część wyspy Haiti. Panujący gorący klimat zwrotnikowy oraz pora deszczowa występująca od maja do sierpnia oraz od października do grudnia. Natomiast podróże w tym okresie także uznane są za udane ponieważ deszcze nie padają długo, około godziny dziennie. Dominikana oferuje przepiękne miejsca zarówno do wypoczynku, jak i czynnego zwiedzania. Jednym z takich miejsc jest Puerto Plata oraz Mount Isabel de Torres, na którą można dotrzeć starą kolejką linową.

Panorama from Dominican Republic. The mountain where the photo was taken is called Mount Isabel de Torres
panorama Dominican Republic. Mount Isabel de Torres, licencja: shutterstock/By tahkani
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Mount Isabel de Torres – jedna z największych atrakcji Puerto Plata

Na szczyt góry Isabel de Tores (793 m n.p.m.) można dotrzeć kolejką linową, jeden wagonik mieści około 20 osób. Na szczycie znajduje się posąg Chrystusa, który wybudowano na wzór pomnika w Rio de Janeiro. Figura Chrystusa stanęła tam w 1970 roku, a cztery lata później wybudowano kolejkę linową. Na szczycie góry w tym samym czasie powstał ogród botaniczny z fontannami. Ogród botaniczny stanowi część Parku Narodowego Isabel de Tores. Znajduje się tam około trzydziestu gatunków ptaków, między innymi papuga Cotica, która jest symbolem Dominikany, a także liczne gatunki drzew i krzewów. Figura Chrystusa powstała na kopule, która pierwotnie była instalacją wojskową, miała służyć jako fort obronny do obserwacji linii wybrzeża.

Na szczyt góry wjeżdżają dwa wagoniki, w czasie gdy jeden wjeżdża, drugi zwozi turystów na dół. Długość kolejki wynosi 2730 metrów, podpiera je tylko jedna podpora. Po parku można spacerować swobodnie bez przeszkód godzinami, można również skorzystać z wyznaczonej dl turystów ścieżki. W parku znajduje się również restauracja, a dla miłośników pamiątek jest zlokalizowanych kilka sklepów w środku kopuły. W ogrodzie botanicznym są całe labirynty ścieżek, spacerując po nich, można podziwiać okazy wielu egzotycznych roślin, takich, które nie występują w naszej szerokości geograficznej. Rezerwat zajmuje obszar 22 km.kw. i znajduje się 800 m n.p.m. W ogrodzie znajduje się także mała jaskinia, w której można się schłodzić oraz basen z żółwiami, rybkami i fontanną.

Z wagoników kolejki można podziwiać widok na miasto Puerto Plata, jego historia związana jest z obecnością na tym terenie odkrywcy Krzysztofa Kolumba. Z Mount Isabel de Torres rozciąga się niesamowity widok na Ocean Atlantycki i pobliskie plaże.

A closeup of Jesus statue at the top of Mount Isabel de Torres in Puerto Plata, Dominican Republic
Jesus Mount Isabel de Torres in Puerto Plata, Dominican Republic, licencja: shutterstock/By Wirestock Creators

Inne atrakcje Puerto Plata

Puerto Plata przyciąga wielu turystów, jest to pierwszy kompleks obiektów turystycznych wybudowany na Dominikanie, z pewnością warto zwrócić uwagę na kilka znajdujących się tam atrakcji:

  • Wodospady Damajagua, które obejmują 27 kaskad i basenów skalnych. Wspinanie się po drabinkach, a następnie ślizganie i pływanie odbywa się w kamizelkach ratunkowych i kaskach.
  • Playa Dorada to wielki kompleks turystyczny wzdłuż plaż. Znajduje się tam między innymi centrum handlowe i pole golfowe oraz mnóstwo wodnych atrakcji.
  • Park Rozrywki Ocean World to interaktywny park wodny. Gdzie oprócz oglądania akwariów można pływać z delfinami i bawić się z lwami morskimi. Szklane ściany umożliwiają podziwianie z bliska tygrysów i dzikich ptaków.
  • Muzeum Bursztynu to miejsce, gdzie można podziwiać okazy bursztynu wraz ze skamieniałą florą i fauną. Znajduje się tam także sklepik z biżuterią bursztynową. Bursztyn jest klejnotem narodowym Dominikany. Puerto Plata znane jest z wydobywania najczystszych i najtwardszych bursztynów na świecie.
  • Cabarete to zatoka, która uważana jest za najlepsze miejsce na świecie do uprawiania windsurfingu i kiteboardingu. Znajduje się tam również wiele restauracji, kawiarni i sklepów wzdłuż linii brzegowej.
  • Fort San Felipe to jeden z pierwszych fortów w obu Amerykach został wybudowany w XVI wieku, w celu ochrony przed angielskimi i francuskimi piratami. Później był wykorzystywany jako więzienie dla politycznych dysydentów.
  • Amfiteatro La Puntilla to spektakularny amfiteatr z widokiem na Ocean Atlantycki, odbywają się na nim czasami przedstawienia i wydarzenia artystyczne.

Przeczytaj więcej o Puerto Plata:

TOP 10 atrakcji w Puerto Plata, co zobaczyć i zwiedzić

TOP 10 najpiękniejszych plaż w Puerto Plata na Dominikanie

Poprzedni

Komary na Dominikanie – jak zadbać o swoje zdrowie przed wylotem?

Hotele Santiago de Cuba – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz