Najbardziej Instagramowe miejsca na Arubie – gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , ,

Chcesz zachwycić swoją Instagramową społeczność niesamowitymi zdjęciami z nieoczywistych miejsc na Ziemi? Koniecznie odwiedź rajską Arubę! To niewielka wyspa u wybrzeży Wenezueli, w archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim. Ponadto na 180 kmpowierzchni jest naprawdę wiele miejsc do odwiedzenia i nie bez powodu nieoficjalną nazwą Aruby jest One Happy Island – Wyspa Szczęśliwa. Instagramowe miejsca na Arubie – lista poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Oranjestad – stolica Aruby

Royal Plaza Mall

Nazwa stolicy wywodzi się z języka niderlandzkiego, w którym oznacza pomarańczowe miasto. Mimo niewielkich rozmiarów, bez wahania warto o nie zahaczyć. Najpopularniejszym miejscem w Oranjestad jest centrum handlowe Royal Plaza, składające się z uroczych sklepików z pamiątkami, jak i również ze sklepów ekskluzywnych marek takich jak: Chanel czy Gucci. Największy ruch występuje tam zazwyczaj w godzinach południowych, więc po pamiątkowe zdjęcie polecamy wybrać się tam z samego rana.

Royal Plaza Mall, Oranjestad, Aruba
Royal Plaza Mall, Oranjestad, Aruba, licencja: shutterstock/By William Hammer

Plaza Daniel Leo

Nieopodal centrum handlowego Royal Plaza, zlokalizowany jest nieduży plac z charakterystycznymi, kolorowymi domkami, w których znajdują się sklepy i restauracje. Podobnie, najlepiej odwiedzić to miejsce w godzinach porannych.

Flamingi i Iguany na Renaissance Island

Tę prywatną wyspę odwiedzają turyści z całego świata, by zrobić zdjęcie z występującymi na plaży Flamingo Beach flamingami. Inną rozrywką są odwiedziny plaży Iguana Beach, gdzie jak sama nazwa wskazuje, spotkać można iguany. Pobyt na Renaissance Island jest darmowy dla gości hotelu Renaissance Aruba Resort & Casino, natomiast dla pozostałych osób konieczny jest tzw. Daily Pass. Na wycieczkę na wyspę należy zdecydowanie przeznaczyć cały dzień, a nieziemskie widoki niczym z katalogu biura podróży – gwarantowane.

Flamingi na plaży. Wyspa Aruba
Flamingi na plaży. Wyspa Aruba, licencja: shutterstock/By MasterPhoto

Pokręcone drzewa Divi Divi na plaży Eagle Beach

Poza flamingami, prawdziwym, często spotykanym na pocztówkach symbolem Aruby, są drzewa Divi Divi, które zostały ukształtowane przez stale wiejący w tym rejonie wiatr północno-wschodni. Te powyginane drzewka można podziwiać na plaży Eagle Beach. Wielu turystów określa to miejsce mianem nr 1 na Arubie. Po pamiątkowe zdjęcie na Instagrama najlepiej udać się tam z samego rana, np. na wschód Słońca.

Formacje skalne Ayo i Casibari

Są to nietypowe miejsca w centralnej części Aruby, przeznaczone szczególnie dla miłośników geologii, archeologii i dziedzictwa kulturowego. Skały w formacjach zbudowane są z diorytu kwarcowego, a na ścianach skalnych widoczne są prehistoryczne malowidła. Formacja skalna Ayo była uważana za święte miejsce przez pierwotnych mieszkańców wyspy.

Casibari Rock Formation in Aruba
Casibari Rock Formation in Aruba, licencja: shutterstock/By Fotos593

Jeepem po północnej części wyspy

Park Narodowy Arikok

Park Narodowy Arikok stanowi ok. 20% powierzchni Aruby. Dodatkowo najwygodniejszym sposobem na przemieszczanie się po tej jednej z najsłynniejszych atrakcji wyspy, jest wypożyczenie jeepa. Droga przez Park Narodowy wiedzie przez obszar pustynny urozmaicony rosnącymi wokół olbrzymimi kaktusami. Ponadto na obszarze Arikok wyróżnia się kilka atrakcji, obok których nie przejedzie się obojętnie:

Plaża Dos Playa – w miesiącach od kwietnia do października, jest to słynne lęgowisko żółwi. Fotografie z tej plaży na pewno przykuje uwagę!

Jaskinia Quadirikiri – w środku jaskini fotografowie mają niesamowite warunki do wykonania zdjęć, dzięki promieniom słońca przenikającym przez szczeliny w skałach.

Co warto zjeść na wyspie Aruba? – smaki Aruby (wyspykaraibskie.pl)

Basen naturalny Conchi, zwany również basenem naturalnym Aruba – przejrzysta, błękitna woda uderzająca o wystające wulkaniczne formacje skalne.

W północnej części wyspy znajdują się również inne, bardzo fotogeniczne miejsca.

Baby Natural Bridge – oryginalny most Aruba Natural Bridge utworzony z wapienia koralowego był atrakcją turystyczną Parku Narodowego Arikok, jednak zawalił się w 2005 r. Pozostałością po nim jest tak zwany Baby Natural Bridge, do którego w dalszym ciągu warto udać się po pamiątkowe zdjęcie. Najwięcej turystów odwiedza tę lokalizację w godzinach południowych.

Latarnia morska California – stara kamienna latarnia zlokalizowana na północno-zachodnim krańcu Aruby, z której można podziwiać cały horyzont. Ponadto budowla stanowi bardzo malowniczy i rozpoznawalny punkt na mapie Aruby i oferuje doskonały widok na linię brzegową wyspy z plażami i koralowcami. Dodatkowo najbardziej niesamowitym doświadczeniem jest oglądanie zachodu słońca ze szczytu latarni.

Kaplica Alto Vista – mała katolicka kaplica, która usytuowana jest na wzgórzach na północnym brzegu Aruby. Świetną opcją, aby się tam udać, jest wykupienie 2-godzinnej wycieczki konno. Po drodze można spotkać iguany, kolorowe papugi czy dzikie osły, a również podziwiać scenerię z lawą i koralowcami.

Kolorowe miasteczko San Nicolas

Odwiedzając plażę Baby Beach, nie można nie wstąpić do miasteczka San Nicolas, zwanego również Sint Nicolaas. Miasto zasłynęło wśród turystów dzięki corocznemu festiwalowi Aruba Art Fair. Jest to wydarzenie zrzeszające artystów z całego świata, którzy przylatują na Arubę, by malować oryginalne murale. I dlatego zdjęcie z tego miejsca to must have.

Podwodne życie Aruby i wrak statku z II wojny światowej

Bardzo instagramową atrakcją jest snorkeling i nurkowanie w błękitnych wodach Morza Karaibskiego. Podwodny świat Aruby jest zachwycający i z łatwością można napotkać: żółwie morskie i kolorowe rybki np. Angelfish. Innym ciekawym doświadczeniem jest snorkeling w pobliżu wraku statku SS Antilla. Ponadto jest to 121-metrowy niemiecki statek towarowy zatopiony podczas II wojny światowej, który stanowi obecnie jeden z największych wraków na Morzu Karaibskim.

Wspaniała plaża oceaniczna wschód słońca z palmami
Wspaniała plaża oceaniczna wschód słońca z palmami, licencja: shutterstock/By West Coast Scapes

Rejs statkiem pirackim

To jeszcze nie koniec wodnych atrakcji. Popularną wycieczką wybieraną przez turystów jest rejs statkiem pirackim. Jeśli kiedyś marzyło Ci się takie doświadczenie, to jest to zdecydowanie rozrywka dla Ciebie. Wycieczka trwa cztery godziny, podczas której można wskoczyć do wody z liny.

Aruba to punkt na mapie świata przepełniony rajskimi widokami. Bez wątpienia wykonasz tu niesamowite fotografie, które zachwycą niejednego obserwatora. Każdy znajdzie na wyspie coś dla siebie. Odnajdą się tu zarówno miłośnicy natury, jak i zwolennicy ekskluzywnych hoteli, sklepów i restauracji.

Poprzedni

Co warto zjeść na wyspie Aruba? – smaki Aruby

Wakacje na wyspie Aruba – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz