Najbardziej instagramowe miejsca na Bermudach – gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Archipelag obejmujący Bermudy jest miejscem pełnym zjawiskowej flory i fauny, interesującej i burzliwej historii, a także oryginalnej kultury, które przyciąga podróżników z całego świata. Jest to także z pewnością raj dla miłośników fotografii, którzy poszukują idealnych miejsc do zdjęć do opublikowania na Instagramie. W tym artykule zaprezentujemy najbardziej instagramowe miejsca na Bermudach – od niesamowitych jaskiń, przez urokliwe parki, malownicze zatoki, historyczne porty, majestatyczne klify po kolorowe uliczki. Niezależnie od indywidualnych preferencji czy gustu, na Bermudach z pewnością każdy znajdzie odpowiednie miejsce, będące idealnym tłem dla niesamowitych fotografii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Crystal Caves

Kompleks jaskiniowy Crystal Caves jest jednym z najbardziej znanych i malowniczych miejsc na Bermudach.

Podczas pobytu w tym miejscu będziesz miał okazję podziwiać zapierające dech w piersiach formacje geologiczne. Crystal Caves słynie z niesamowitych i imponujących pod względem rozmiaru i kształtu stalagmitów i stalaktytów, które przez tysiące lat kształtowały się pod wpływem zachodzenia reakcji chemicznych.

W trakcie zwiedzania jaskini będziesz miał okazję podziwiać także przezroczyste, naturalne baseny. Obecna w nich woda wydaje się być niemal magiczna w swojej czystości, tworząc niezapomniany efekt wizualny.

Zwiedzanie Crystal Caves odbywa się w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Dzięki temu, pobyt w jaskini jest doskonałą okazją do poznania niesamowitej historii tego miejsca oraz jego unikalnej, naturalnej struktury geologicznej.

Po zwiedzeniu jaskiń, możesz również odwiedzić sklepik z pamiątkami i zakupić drobne upominki, które przypomną Ci po powrocie do kraju o tej wyjątkowej przygodzie.

Crystal Caves cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Pamiętaj zatem, aby zarezerwować wizytę w tym miejscu z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowań.

Zainteresował Cię temat związany z Crystal Caves? Jeśli tak, koniecznie dowiedz się więcej na temat najsłynniejszej jaskini na Bermudach i przeczytaj opublikowany już na naszym blogu artykuł zatytułowany ”Dlaczego warto polecieć na Bermudy?”. Dzięki niemu poznasz historię odkrycia tego miejsca i dowiesz się o początkach funkcjonowania Crystal Caves, jako atrakcji turystycznej.

Bermuda Crystal Cave
Bermudzka jaskinia kryształowa, licencja: shutterstock/By jzhu0930

Abbot’s Cliff

Kolejnym, niezwykłym miejscem na Bermudach, które zdobywa serca turystów i przyciąga uwagę miłośników Instagrama, jest Abbot’s Cliff. To imponujący morski klif położony w centralnej części Hamilton Parish. Jego imponująca wysokość czyni go najwyższym punktem lądowym w okolicy, a roztaczające się widoki zapierają dech w piersiach.

Abbot’s Cliff oferuje dostęp do panoramy przybrzeżnego jeziora morskiego Harrington Sound i pobliskich wysp (Rabbit Island, Trunk Island i Crow Island). Miejsce to jest szczególnie warte odwiedzenia w ciągu dnia, kiedy to można podziwiać tutaj głębokie i intensywne odcienie błękitu i turkusu, tworzące malowniczy kontrast z białymi klifami.

Abbot’s Cliff jest także doskonałym miejscem do uwiecznienia wschodów i zachodów słońca. Jego południowe położenie sprawia, że o każdej porze dnia można uchwycić miękkie światło, które tworzy magiczny nastrój.

Harrington Sound warm blue waters
Ciepłe, błękitne wody Harrington Sound, licencja: shutterstock/By Sugarmaple22

Victoria Park

Innym fascynującym pod względami estetycznymi miejscem jest Victoria Park, położony w samym centrum stolicy Bermudów, Hamilton. Ten niezwykły park jest istną oazą zieleni wśród miejskiej zabudowy i oferuje odwiedzającym wiele zróżnicowanych atrakcji.

Park ten umożliwia relaks w otoczeniu pięknych ogrodów kwiatowych, w których kwitną kolorowe, egzotyczne kwiaty, różnych gatunków i odmian.

Warto podkreślić, iż omawiany park jest domem dla kilku gatunków endemicznych roślin, co z pewnością dodaje mu oryginalności i wyjątkowości. Przechadzając się po Victoria Par, można poczuć więc harmonię z naturą i w pełni zrelaksować się w otoczeniu roślinności.

W Victoria Park znajduje się również pawilon, który stanowi doskonałe miejsce do odpoczynku i cieszenia się widokiem na otaczający park. Co więcej, w parku można podziwiać mural autorstwa bermudzkiej artystki Alshante Foggo, zatytułowany „Flourish Your Mind,” który dodaje kulturalnego uroku temu miejscu.

Na terenie parku odbywają się także ważne wydarzenia kulturalne. Dużą popularnością cieszą się w tym miejscu między innymi plenerowe koncerty, które przyciągają zarówno lokalnych mieszkańców, jak i wielu turystów.

A view of Victoria Park, centrally located in the city of Hamilton, Bermuda.
Widok na Victoria Park, centralnie położony w mieście Hamilton na Bermudach, licencja: shutterstock/By andykazie

Coopers Island Nature Reserve

Fascynującym miejscem na Bermudach jest bez wątpienia również Coopers Island Nature Reserve. Ten dziewiczy rezerwat przyrody rozciąga się na obszarze dwunastu akrów na Wyspie Coopera, położonej na południowo-wschodnim krańcu archipelagu.

Z terenem, na którym znajduje się dzisiaj Coopers Island Nature Reserve związana jest interesująca historia. Otóż w przeszłości obszar ten był niedostępny dla osób cywilnych. Istniała tutaj bowiem baza wojskowa sił amerykańskich, które stacjonowały na wyspie podczas II wojny światowej. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku NASA posiadała zaś na tym terenie rozbudowany system służący do śledzenia i obserwacji przestrzeni kosmicznej. Dzięki intensywnie przeprowadzanej renowacji od 2009 roku, udało się otworzyć rezerwat w tym miejscu dla zwiedzających w 2011 roku.

Miejsce to jest rajem dla miłośników przyrody i obserwatorów ptaków morskich, posiadających tu miejsca lęgowe. Na terenie Coopers Island Nature Reserve można także spotkać gigantyczne kraby lądowe i podziwiać prastare drzewa cedrowe. Miejsce to jest także atrakcyjne dla entuzjastów aktywności wodnych. Dużą popularnością cieszy się tu bowiem również pływanie i uprawianie snorkelingu. Co więcej, istnieje tutaj dużo miejsca na piknik, a rozsiane ścieżki umożliwiają sprawniejsze eksplorowanie terenu rezerwatu.

A white-tailed tropicbird (Phaethon lepturus), also known as a longtail, soars off the coast of Bermuda, where it is a welcome harbinger of spring
Tropikalny ptak białoogonowy (Phaethon lepturus), znany również jako długoogoniasty, szybuje u wybrzeży Bermudów, gdzie jest mile widzianym zwiastunem wiosny, licencja: shutterstock/By Colin+N+Perkel

Admiralty Bay Park

Admiralty Bay Park to kolejne niezwykłe miejsce na Bermudach, które zachwyca turystów dostępnymi możliwościami spędzania czasu na świeżym powietrzu. Park ten znajduje się w Pembroke Parish, w centralnej części archipelagu, niedaleko stolicy Bermudów.

Na terenie Admiralty Bay Park można znaleźć wiele fascynujących miejsc, które oferują turystom niezwykłe atrakcje. Jednym z nich jest Admiral’s Cave, jaskinia, zapewniająca niesamowite wrażenia odwiedzającym, którzy zdecydują się na eksplorację obecnych w tym miejscu formacji skalnych. Choć jest ona nieco mniej znana od omawianej już tutaj Crystal Caves, odwiedzenie jej z pewnością będzie ciekawym pomysłem na urozmaicenie pobytu na terenie parku.

Omawiany park zapewnia także dostęp do zatoczki o nazwie Clarence Cove. We wschodniej części parku zlokalizowana jest z kolei plaża Deep Bay Beach, gdzie można cieszyć się błękitem oceanu i rozkoszować się słońcem na wygrzanym i czystym piasku.

Admiralty Bay Park gwarantuje dodatkowo turystom możliwość uprawiania różnych aktywności wodnych. Dużą popularnością w przybrzeżnych wodach parku cieszą się schładzające kąpiele, snorkeling, a także nurkowanie. Poza tym, osoby zainteresowane bardziej ekstremalnymi aktywnościami, z pewnością docenią świetne warunki do skakania z klifów w okolicy.

Still waters in Clarence Cove at Admiralty House Park in Bermuda
Spokojne wody w Clarence Cove w Admiralty House Park na Bermudach, licencja: shutterstock/By Iryna+Makukha

Tobacco Bay

Innym miejscem na Bermudach, które warto odwiedzić, jest Tobacco Bay, zatoka, znajdująca się w St. George’s Parish, w północno-wschodniej części archipelagu.

Woda w Tobacco Bay kryje w sobie niesamowite rafy koralowe, które przyciągają miłośników podwodnego świata. Snorkeling w tych wodach jest prawdziwą ucztą dla oczu, podczas której można podziwiać bogactwo kolorów i form życia morskiego.

Miejsce to jest także znane z monumentalnych i interesujących pod względem kształtu skał, które z pewnością mogą być świetnym tłem na zdjęcia. To niesamowite, jak warunki atmosferyczne są w stanie transformować formacje geologiczne, tworząc unikalne i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

W okolicy zatoki warto odwiedzić również plażę St Catherine’s Beach, gdzie można rozłożyć ręcznik i cieszyć się słońcem w piknikowej, wakacyjnej atmosferze. Niedaleko Tobacco Bay obecnych jest także wiele fortów (Fort St. Catherine, Fort Victoria i Fort Albert). Są one świadkami niesamowitych dziejów Bermudów i warto je zwiedzić, by zgłębić historię tego urokliwego miejsca.

scenic beach at tobacco bay in st. george's bermuda
malownicza plaża w zatoce tobacco na bermudach st. george’s, licencja: shutterstock/By Yingna+Cai

Chancery Lane

Chancery Lane to urokliwa alejka położona w samym centrum Hamilton, niedaleko Front Street. Miejsce to jest znane przede wszystkim z inspirujących szyldów i kolorowych schodów, które nadają mu romantycznego charakteru. Wspomniane, urokliwe stopnie mogą być doskonałym tłem dla zdjęć i przyciągnąć wielu entuzjastów instagramowej fotografii. Jest to z pewnością także niezwykle atrakcyjne miejsce dla zakochanych par.

Wzdłuż Chancery Lane znajduje się również wiele urokliwych lokali, w których można odpocząć i delektować się lokalnymi specjałami kulinarnymi. Odkrywanie gastronomicznej sceny Bermudów w tutejszej, wyjątkowej atmosferze może być na pewno doświadczeniem, które na długo zapisze się w pamięci.

Dolna część nastolatka w casual buty spacery na świeżym powietrzu kolorowe schody, nastoletni styl życia udane koncepcja
Dolna część nastolatka w casual buty spacery na świeżym powietrzu kolorowe schody, nastoletni styl życia udane koncepcja, licencja: shutterstock/By MemoryMan

Elbow Beach

Kolejnym ciekawym miejscem na Bermudach jest Elbow Beach, plaża znajdująca się w Paget Parish, w centralnej części archipelagu. Jest to jedno z najbardziej znanych tego typu miejsc na Bermudach, wyróżniające się spośród innych brakiem rażącej i przytłaczającej infrastruktury turystycznej. Mimo tego, że plaża położona jest w stosunkowo mocno zurbanizowanym obszarze, to w jej najbliższej okolicy znajduje się niewiele hoteli i restauracji. Dzięki temu Elbow Beach zachowuje swoją naturalność i spokojny charakter.

Plaża ta jest wymarzonym miejscem dla miłośników kitesurfingu. Swoją popularność wśród entuzjastów właśnie tego sportu zawdzięcza korzystnym warunkom atmosferycznym, a także wspaniałym krajobrazom.

Co ciekawe, Elbow Beach figuruje także w popkulturze. Plaża ta pojawiła się bowiem w słynnym amerykańskim serialu „Rodzina Soprano”. Telewizyjny akcent przyczynił się z pewnością również do większej rozpoznawalności Elbow Beach.

Looking along the idyllic Elbow Beach on the island of Bermuda, with a blue sky overhead
Idylliczna plaża Elbow Beach na wyspie Bermudy z błękitnym niebem nad głową, licencja: shutterstock/By Melanie+Hobson

Jobson’s Cove

Jobson’s Cove to urokliwa zatoka na Bermudach, która zachwyca swoją naturalnością i niezwykłymi klifami. To zlokalizowane na granicy Warwick Parish i Southampton Parish malownicze miejsce jest częścią South Shore Park. Jobson’s Cove przyciąga miłośników orzeźwiających kąpieli, snorkelingu i opalania się w komfortowych warunkach.

Zatoka słynie z pięknych plaż i fascynujących formacji skalnych, które tworzą spektakularny widok na ocean. Klify otaczające zatokę nadają temu miejscu unikalny charakter i stanowią doskonałe tło dla fotografii. Plaża jest wyjątkowo urokliwa i spokojna, co czyni ją idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu.

Dla miłośników podwodnego świata, Jobson’s Cove oferuje doskonałe warunki do snorkelingu. W tutejszych wodach można odkryć fascynujący podwodny świat, który kryje w sobie różnorodność morskiej flory i fauny. To idealne miejsce do obserwacji kolorowych ryb i innych morskich stworzeń.

Beautiful view at Jobson's Cove in Bermuda
Piękny widok na Jobson’s Cove na Bermudach, licencja: shutterstock/By Donna+Schick

Royal Naval Dockyard

Kolejnym fascynującym miejscem na Bermudach jest Royal Naval Dockyard, ufortyfikowany port o bogatej historii, który przyciąga miłośników różnorodnych atrakcji i ciekawostek. Wokół tego miejsca znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia.

W galerii sztuki Jon Faulkner Pottery – Handmade Bermuda można podziwiać i zakupić wyroby ceramiczne, mogące być niezwykłymi pamiątkami z podróży. National Museum of Bermuda to z kolei miejsce, gdzie można zgłębić burzliwą historię archipelagu i zobaczyć fascynujące ekspozycje, znajdujące się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kompleksu. Muzeum oferuje również wspaniałe widoki na okolicę.

Dolphin Quest Bermuda – Swim with Dolphins to atrakcja, która zachwyca odwiedzających interaktywnymi pokazami delfinów. Możesz tu nie tylko oglądać te niesamowite zwierzęta, ale także pływać z nimi i zagwarantować sobie niezwykłe wspomnienia.

W okolicy portu znajduje się także wiele kawiarni i restauracji, które serwują pyszne dania oparte na świeżych owocach morza. Jest to idealne miejsce, by skosztować lokalnej kuchni i delektować się przysmakami Bermudów.

View of Royal Naval Dockyard, King's Wharf, Bermuda.Tourism concept.
Widok na Królewską Stocznię Marynarki Wojennej, King’s Wharf, Bermudy. koncepcja turystyczna, licencja: shutterstock/By nazarevich

Horseshoe Bay

Horseshoe Bay to jedna z najbardziej znanych i malowniczych zatok na Bermudach. Znajduje się w zachodniej części South Shore Park, a swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi przypominającemu podkowę (Horseshoe to z angielskiego podkowa właśnie). Oprócz owego kształtu, wyróżniającymi elementami krajobrazu zatoki są niezwykłe, wapienne formacje skalne oraz plaża, której piasek przybiera różową barwę.

Okolice zatoki mogą pochwalić się również obecnością rozwiniętej infrastruktury turystycznej, zwłaszcza w okresie letnim. Wówczas dostępna jest kawiarnia, gdzie można zjeść lunch i napić się orzeźwiającego napoju. Znajdują się tam także toalety oraz prysznice. Jeśli chodzi o transport, dostępny jest tutaj również autobus wahadłowy, który przewozi plażowiczów pomiędzy plażą a najbliższym przystankiem autobusowym.

Horseshoe Bay to także miejsce, gdzie odbywają się różne wydarzenia sportowe i okolicznościowe. W miesiącach letnich regularnie organizowane są zawody w siatkówkę plażową, które przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców. Odbywają się tutaj między innymi również imprezy sylwestrowe, a także uroczystości z okazji Wielkiego Piątku (”KiteFest”) czy Dnia Wyzwolenia (Emancipation Day), upamiętniającego zniesienie niewolnictwa.

Horseshoe Bay
Horseshoe Bay, licencja: shutterstock/By WendyEtherington

Front Street

Front Street to prawdopodobnie najbardziej znana ulica w Hamilton, stolicy Bermudów. Ta nadmorska promenada jest sercem miasta, które gości urocze kolonialne budynki o pastelowych kolorach wychodzące na malowniczy port stolicy. Hamilton to międzynarodowe centrum biznesowe, a Front Street to miejsce, gdzie można znaleźć wiele banków, biur oraz sklepów oferujących różnorodne produkty, od ekskluzywnych artykułów modowych po biżuterię i pamiątki, czy rum, będący jednym z symboli archipelagu.

W sezonie letnim, nie można przegapić cotygodniowego festiwalu Harbour Nights, który odbywa się w środowe wieczory na Front Street. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć tancerzy Gombey, przebranych w kolorowe stroje i poznać lokalną kulturę. W trakcie festiwalu można także skosztować regionalnych specjałów kulinarnych, bawić się uczestnicząc w różnych atrakcjach i zobaczyć dzieła lokalnych rzemieślników.

Bermuda Gombeys are men and boys under a mask and costumes dancing to the rhythm of drums
Bermuda Gombeys to mężczyźni i chłopcy w maskach i kostiumach tańczący w rytm bębnów, licencja: shutterstock/By andreplacephotography

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje na Bermudach, co warto wiedzieć?

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Bermudach

Następny

Dodaj komentarz