Najbardziej Instagramowe miejsca na Curacao – gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , ,

Ciężko doprawdy wyobrazić sobie w dzisiejszych sytuacjach taką oto sytuację, że wybierając się na wakacje na Karaiby, nie zabieramy ze sobą aparatu fotograficznego. Za pomocą którego można uwiecznić nasze błogie chwile i miejsca położone w tak pięknych okolicznościach przyrody. Szał Instagramowych fotek dotyczy przecież bardzo wielu z nas. I grzechem byłoby nie utrwalić i nie przechować dla potomności i znajomych tych wspaniałych, wakacyjnych wspomnień. Publikując zdjęcia z wakacji online, w pewnym sensie zabieramy ze sobą na wyprawę swoich obserwatorów. A nawet możemy zainspirować przyjaciół i rodzinę do wyjazdu za granicę, choćby na piękną, karaibską wyspę Curacao. Warto przy tym wiedzieć, do których miejsc warto się wybrać, jakie obiekty sfotografować i podzielić się zdjęciami ze znajomymi. Oto kilka takich miejsc, o których należy wiedzieć!  Jakie są najbardziej instagramowe miejsca na Curacao?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Podstawowe informacje o wyspie Curacao

Wyspa Curacao leży na południowym Morzu Karaibskim, sąsiadując z siostrzanymi wyspami Aruba i Bonaire. Od 10 października 2010 roku, w następstwie przeprowadzonego referendum i w wyniku zmiany konstytucji, wyspa ta weszła w skład Królestwa Niderlandów. Tym sposobem Curacao zarządza własnymi sprawami wewnętrznymi jako kraj autonomiczny, ze specjalnymi obszarami zarządzanymi przez Niderlandy (ekstradycja, obrona i stosunki zagraniczne).

Topical market with mangoes, plaintains and coconuts on Curacao
Curacao, licencja: shutterstock/By Darryl Brooks

Ewentualnych podróżników zainteresuje z pewnością pogoda panująca na wyspie Curacao. Dominują tutaj ciepłe, tropikalne temperatury (średnio 28 stopni Celsjusza), z najwyższymi temperaturami występującymi we wrześniu. Niebo jest w większości czyste lub częściowo zachmurzone, a niewielka ilość opadów zapewnia stosunkowo suchy klimat. Wyspa ta znajduje się tuż za pasem huraganów, dzięki czemu unika z zasady dramatycznych zmian pogodowych. Wszystko to sprawia, że właściwie każda pora roku jest idealna by odwiedzić Curacao. Pozwiedzać, poleniuchować no i przy okazji popstrykać atrakcyjne, instagramowe fotki. 

Które miejsca warto odwiedzić i sfotografować? 

Przejdźmy zatem do meritum artykułu. Jeżeli dotarliśmy już na Curacao, to istnieją takie miejsca, których po prostu nie można przegapić. Wyposażeni zatem w dobry aparat fotograficzny, sporządźmy podręczną mapkę lokacji wartych odwiedzenia i uchwycenia na kliszy fotograficznej. W przeglądzie tym uwzględnione zostały zarówno miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym, jak i te, które zdecydowanie wyróżniają się z punktu widzenia architektury, kultury czy historii wyspy. 

TOP 10 najlepsze hotele na wyspie Curacao (wyspykaraibskie.pl)

Widok z góry Christoffel

Zacznijmy od lokalizacji iście pocztówkowej. Po co w lokalnym sklepie kupować gotowe zdjęcia wyspy, kiedy można własnoręcznie wykonać fotkę z najwyższego szczytu Curacao? Mowa tutaj oczywiście o górze Christoffel (Christoffelberg), z której będziemy mieć niesamowity, 360-stopniowy widok na całą wyspę. Wzniesienie to położone jest 372 metry nad poziomem morza, więc wspinaczkę taką może odbyć w zasadzie każdy, nawet niezbyt wprawiony w trekkingu. Ten wysiłek nagrodzony zostanie pięknymi wrażeniami widokowymi. Dodatkową atrakcją jest także możliwość spotkania jelenia lub największego ptaka drapieżnego na Curacao – warawary.

  Christoffel National park   - Views around Curacao a small Caribbean Island
Christoffel National park , licencja: shutterstock/By Gail Johnson

Plaża Grote Knip

Ta plaża jest zdecydowanie najsłynniejszą plażą na Curacao i to właśnie ze względu na ilość fotografii z tej przepięknej części świata, zalewającej instagram. To kolejna pocztówkowa lokalizacja na wyspie. Zdjęcie wykonane tutaj o właściwej porze dnia, pokaże zdumiewającą mnogość odcieni koloru niebieskiego. Krystalicznie czysta woda, a w tle skalne naleciałości pokryte zieloną roślinnością. Wizytę na Grote Knip z kilkoma innymi wspaniałymi plażami w pobliżu. Na jednej z nich (Plava Piskado) można też sfotografować majestatyczne żółwie morskie oraz robiący kolosalne wrażenie posąg Neptuna.

Park Narodowy „Shete Boka”

A skoro rzeczywiście miły naszemu sercu jest szum oceanu rozbijającego się o skalisty brzeg, to miejscem, którego nie można pominąć podczas fotograficznych wojaży jest Narodowy Park „Shete Boka”. Park zaczyna się przy słynnej zatoce Boka Tabla, gdzie fale uderzają o podziemną jaskinię. Idealny materiał na zdjęcia – fenomenalne panoramy z płaskich wapiennych wzgórz i surowa siła natury w działaniu. Na tym tle oczywiście my! 

Shete Boka National park - Amazing landscape scenery around the small Caribbean island of Curacao in the ABC islands - Crashing waves at the beach and the beautiful coastline
Shete Boka , licencja: shutterstock/By Simon Dannhauer

Pontonowy most królowej Emmy 

To zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych punktów orientacyjnych, z których słynie malownicza wyspa Curacao. Można tutaj także podziwiać wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Handelskade, czyli nadbrzeżną ulicę z XVIII-wiecznymi budynkami w jaskrawych kolorach, w których dziś mieszczą się butiki, galerie sztuki i przydrożne kawiarnie. Lokacja idealnie nadaje się na wakacyjne zdjęcia, ze względu na prawdziwa feerię barw. Widoki z mostu królowej Emmy w centrum miasta Willemstad urzekają za dnia, jak i nocą. A skoro o kolorach mowa… 

Murale w Scharloo

Nie jest żadną tajemnicą, że ludzie uwielbiają się fotografować na tle atrakcyjnych, kolorowych murali naściennych. Na wyspie Curacao trzeba koniecznie odwiedzić Scharloo, czyli okolicę pomiędzy tętniącą życiem dzielnicą Pietermaai a Punda (historyczne centrum Willemstad). To właśnie tam znajduje się kolorowy krajobraz stworzony z wielu murali. Tutaj znajdziemy przepiękne dzieła sztuki naściennej autorstwa lokalnych talentów: Garricka Marcheny, Francisa Slinga i Alexa Da Silvy. Warto utrwalić ten lokalny koloryt na zdjęciu z wakacji, a samo podziwianie murali to cenna lekcja z lokalnej kultury i historii.

Wieża obserwacyjna przy hotelu Avila Beach

Piękne widoki na ocean, przepływające statki wycieczkowe, falujące na wietrze palmy i klasyczny klimat jednego ze słynnych hoteli na wyspie. Ta kultowa wieża obserwacyjna zachęca do utrwalenia aury miejsca w ciągu dnia, ale szczególnie podczas zachodu słońca, olśniewając romantyzmem jakby wprost wyciągniętym z podróżniczych książek. Swoją drogą sam hotel jest świetnym miejscem na zatrzymanie się podczas wakacji.

Downtown of Willemstad, Curacao, ABC, Netherlands
Willemstad, Curacao, ABC, Netherlands, licencja: shutterstock/By elvirkins

Podwodna fotka przy wraku statku

Miłośników nurkowania to miejsce z pewnością olśni! Przy brzegu plaży Tugboat leży na dnie holownik, który zakończył swój rejs pechowo. Aby sfotografować wrak należy zanurkować na głębokość 35 metrów, ale ten wysiłek zostanie zrekompensowany pięknymi, podwodnymi widokami. Poza samą łodzią, natknąć się tutaj można na barrakudy i ławice ryb, a poza tym na zdjęciu można uwiecznić ośmiornice i koniki morskie. A później? Przedstawić się znajomym na instagramie jako poszukiwacz podmorskich skarbów!   
 

Poprzedni

Co zabrać na wakacje na wyspę Aruba?

Zima na wyspie Curacao, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz