Najbardziej instagramowe miejsca na Grenadzie – gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Grenada to niezwykła, prawdziwa perła na Karaibach, pełna zapierających dech w piersiach miejsc, które czekają na to, by zostać uwiecznione w kadrze. W tym artykule przedstawimy najbardziej instagramowe miejsca na Grenadzie, gdzie możesz zrobić niesamowite zdjęcia. Zostaną w nim zaprezentowane różne atrakcje tak, aby każdy mógł znaleźć tutaj coś zgodnego ze swoimi preferencjami fotograficznymi. Będą omówione tutaj zatem zarówno miejsca, które zachwycają niesamowitą florą i fauną, jak plaże, parki botaniczne czy wodospady, jak i historyczne forty, pamiętające jeszcze czasy francuskiego panowania na wyspie. Nie zabraknie tutaj także niezwykłych miejsc, które stale pielęgnują dziedzictwo kulturowe Grenady.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Belmont Estate

Belmont Estate to fascynujące miejsce na Grenadzie, w północno-wschodniej części wyspy, które przyciąga miłośników produktów organicznych, a także pasjonatów kakao i przypraw. To właśnie tutaj bowiem można poznać zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody fermentacji, suszenia i przetwarzania kakao oraz różnych przypraw.

Odwiedzający Belmont Estate często opisują swoje doświadczenia jako niezwykle interesujące i atrakcyjne. W trakcie wizyty mają okazję poznać oni bowiem proces produkcji czekolady i przypraw od podstaw. Przewodnicy chętnie dzielą się wiedzą na temat różnych faz produkcji, a goście mogą nawet spróbować różnych części nasion w poszczególnych etapach przetwarzania. Jest to z pewnością nie tylko edukacyjne, ale i także smaczne doświadczenie, które na pewno zapada w pamięć.

Belmont Estate ma też coś dla miłośników jedzenia. Obsługa pracująca w tutejszej restauracji jest zawsze przyjazna i troskliwa. Ponadto, serwuje ona pyszne posiłki, które mogą być idealnym zwieńczeniem wizyty w Belmont Estate.


Delicious Cocoa Beans Drying Outside at Belmont Estate in Grenada
Pyszne ziarna kakaowca suszące się na zewnątrz w Belmont Estate w Grenadzie, licencja: shutterstock/By StephCouvrette

House of Chocolate

House of Chocolate, zlokalizowane w samym sercu St. George’s, to muzeum, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś fanem słodyczy. W tym miejscu możesz zgłębić historię produkcji czekolady na Grenadzie i na całym świecie. Jest to również niezwykle przytulne miejsce, które zapewnia możliwość spróbowania gorącej czekolady podczas krótkiej prezentacji na temat produkcji i zbioru ziaren.

Goście szczególnie chwalą sobie dostępność dodatkowych atrakcji w House of Chocolate. Istnieje tutaj możliwość uczestniczenia w bezpłatnych wycieczkach, a także oglądania niesamowitej demonstracji procesu produkcji kakao i czekolady. Co więcej, w House of Chocolate znajdziesz ogromny sklep z upominkami, gdzie można znaleźć unikalne produkty związane z czekoladą.

cocoa beans and cocoa pods,selective focus
ziarna kakaowca i strąki kakaowca, selektywna ostrość, licencja: shutterstock/By Chatchawal+Kittirojana

Carenage

Carenage to magiczne miejsce w Saint George’s położone w naturalnej zatoce miasta. Kolorowe łodzie i budynki tworzą tutaj niezwykłą atmosferę, porównywalną z tą, którą można poczuć na karaibskich festiwalach.

Oprócz malowniczych widoków i urokliwej atmosfery, Carenage oferuje wiele opcji gastronomicznych. Restauracje w okolicy serwują zarówno lokalne, jak i międzynarodowe dania i napoje. Dzięki temu jest to doskonałe miejsce na delektowanie się kulinarnymi doznaniami. Wokół przystani znajdują się także historyczne budynki, które można zwiedzić, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii tego miejsca.

St. George's, Grenada
St. George's, Grenada, licencja: shutterstock/By ricsem76

Fort George

Fort George to jedna z najważniejszych atrakcji historycznych Grenady, oferująca zwiedzającym jednocześnie niezwykłe walory estetyczne. Owa fortyfikacja, znajdująca się w St. George’s ma długą i ciekawą historię, sięgającą samego początku XVII wieku. Wtedy to miała ona formę drewnianej twierdzy, zbudowanej przez francuskich osadników.

Odwiedzający Fort George często zachwycają się panoramą, jaką oferuje to miejsce. Piękne widoki na zatokę i miasto sprawiają, że warto tu zajrzeć, zwłaszcza jeśli jesteś w okolicy. Ponadto, ze względu na to, że Fort George jest miejscem o nietuzinkowych walorach historycznych, dostarcza licznych informacji na temat dziejów i kultury Grenady. Jest to z całą pewnością świetne miejsce, które pozwala zgłębić wiedzę o tej urokliwej wyspie w południowo-wschodniej części Karaibów.

Dostęp do fortu jest możliwy poprzez stromy szlak. Na szczycie wzniesienia odwiedzający zostaną nagrodzeni za wysiłek niesamowitymi widokami na port i miasto.

A view looking up to the ruins of Fort St George in Grenada
Widok na ruiny fortu St George w Grenadzie, licencja: shutterstock/By Nicola+Pulham

Hyde Park Tropical Garden

Hyde Park Tropical Garden, położony nieco na wschód od centrum St. George’s, to jedno z tych miejsc, które przyciąga miłośników przyrody. Odwiedzający często podkreślają zachwycający widok z tego tropikalnego ogrodu, roztaczający się na malownicze St. George’s i jego zatokę.

Warto jednak wiedzieć, że Hyde Park Tropical Garden jest prywatnym ogrodem, należącym do uroczej emerytowanej pary. Są oni bardzo przyjaźni wobec odwiedzających i chętnie dzielą się informacjami na temat ogrodu. Jednak z uwagi na to, że jest to prywatna posiadłość, warto wcześniej zadzwonić lub napisać e-mail, aby umówić się na wizytę.

Closeup of pineapple bud, Grenada, Caribbean Island
Zbliżenie pąka ananasa, Grenada, wyspa karaibska, licencja: shutterstock/By Milica+Mijatovic

Fort Frederick

Fort Frederick to kolejna francuska fortyfikacja zbudowana na Grenadzie, której historia sięga roku 1779. Jeśli pragniesz podziwiać niezwykłe panoramiczne widoki na całą wyspę, Fort Frederick jest miejscem, do którego koniecznie powinieneś się udać.

Do fortu, położonego dwa kilometry na wschód od centrum St. George’s prowadzi stroma ścieżka. Chociaż nie jest to być może najbliższa atrakcja dla podróżnych w stolicy Grenady, to z pewnością warto tam się udać ze względu na niesamowite widoki, które zapewnia fort.

Na miejscu znajdują się również informacyjne tablice, które szczegółowo opisują historię i znaczenie Fort Frederick. Za wstęp pobierana jest tutaj opłata w wysokości dwóch dolarów. Wydaje się być ona dosyć rozsądna biorąc pod uwagę atrakcje, jakie oferuje Fort Frederick. W okolicy jest także niewielki sklep oferujący spacerowiczom dostęp do napoi i pamiątek.

View from between the stone walls of Fort Frederick, an old Caribbean fort, to the mountains below.
Widok spomiędzy kamiennych murów Fortu Frederick, starego karaibskiego fortu, na góry poniżej, licencja: shutterstock/By Barbara+Ash

Grand Anse Beach

Grand Anse Beach to jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż na wyspie, położona w The Lime, na południowo-zachodnim wybrzeżu Grenady, która stanowi idealne tło do robienia zdjęć.

Odwiedzający często podkreślają, że warto spróbować tutaj lokalnych specjałów przygotowywanych w barze Umbrella’s Beach Bar znajdującym się przy plaży, gdzie podawane jest smaczne jedzenie i napoje w rozsądnych cenach.

Na plaży znajduje się również wiele palm, które świetnie spisują się podczas wyjątkowo skwarnych dni.

Można tutaj także uprawiać snorkeling. Woda, która jest tu ciepła i przyjemna skrywa bogaty świat karaibskiej, morskiej flory i fauny.

A starfish in a backbend attempts to make its way to the ocean after being washed up onto the sand. Grand Anse Beach, Grenada, West Indies.
Rozgwiazda w wygięciu do tyłu próbuje przedostać się do oceanu po tym, jak została wyrzucona na piasek. Plaża Grand Anse, Grenada, Indie Zachodnie, licencja: shutterstock/By LeslieDriskill

Grenada Underwater Sculpture Park

Grenada Underwater Sculpture Park, położony zaledwie dwanaście kilometrów na północ od Grand Anse Beach, to park rzeźb, który został wpisany na listę 25 cudów świata National Geographic.

Niestety, czas negatywnie wpływa na stan rzeźb, ponieważ stopniowo tracą one stabilność i zapadają się na dnie w piasku. Mimo tego, wciąż prezentują się one imponująco i przyciągają każdego roku wielu miłośników snorkelingu i sztuki.

Co więcej, w okolicach parku znajdują się jedne z najpiękniejszych raf koralowych w regionie.

Young girl free diving with goggles and pins in Grenada, underwater sculpture park of St. George's, underwater treasures in the ocean
Młoda dziewczyna free diving z goglami i szpilkami w Grenadzie, podwodny park rzeźb St. George’s, podwodne skarby w oceanie, licencja: shutterstock/By ChiaraMagi

Annandale Waterfall & Forest Park

Annandale Waterfall & Forest Park, znajdujący się niedaleko miejscowości Willis, w południowo-zachodniej części wyspy, to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik wodospadów.

To przyjazne i atmosferyczne miejsce pozwala na doznanie świeżości wody spadającej z wodospadu i relaks na powierzchni w otoczeniu niezwykłej roślinności. Można tutaj między innymi zaznać odprężającego ochłodzenia, skacząc do małego, naturalnego basenu wodospadu i kąpać się w nim, zapominając o codziennych troskach. Należy jednak być ostrożnym podczas wchodzenia do wody, ze względu na występujące tutaj kamienie.

Na miejscu znajduje się także lokalny bar, akceptujący karty kredytowe.

Tropical Waterfall On The Caribbean Island Of Grenada
Tropikalny wodospad na karaibskiej wyspie Grenada, licencja: shutterstock/By Fingerszz

Mt Carmel Falls

Mt Carmel Falls, położne w Mount Carmel, w południowo-wschodniej części Grenady, są jednymi z najpopularniejszych wodospadów na wyspie. Co więcej, w skład tego kompleksu wchodzi między innymi największy wodospad na Grenadzie, z którego woda spada na ponad dwadzieścia metrów.

Osoby odwiedzające to miejsce podkreślają urodę wodospadów i łatwy dostęp do nich. Woda jest w tym miejscu czysta i przyjemna do kąpieli. W okolicach jednego z wodospadów znajdują się także naturalne, kamienne zjeżdżalnie, nadające niepowtarzalnego charakteru.

Mt Carmel Falls to idealne miejsce dla miłośników przyrody i tych, którzy cenią sobie chwile relaksu na świeżym powietrzu. Aby uczynić wyprawę do tego miejsca bardziej bezpieczną i urozmaiconą warto również skorzystać z niedrogich usług profesjonalnych i pomocnych przewodników.

Waterfall in Grenada rainforest in September
Wodospad w lesie deszczowym Grenady we wrześniu, licencja: shutterstock/By Shiria+Harris

Magazine Beach

Urokliwa plaża Magazine Beach, położona w południowo-zachodniej części wyspy, przy Maurice Bishop International Airport jest prawdziwym rajem dla miłośników piaszczystych plaż i błękitnych wód, które czynią to miejsce niezapomnianym.

Osoby odwiedzające Magazine Beach cenią to miejsce przede wszystkim za możliwość relaksu i kąpieli w pięknych okolicznościach przyrody. To także ogromna przestrzeń, która pozwala cieszyć się rozległą plażą, idealną na długie spacery czy sesje fotograficzne. Plaża słynie również z doskonałych warunków do snorkelingu, dzięki czemu jest doskonałym miejscem dla miłośników eksploracji podwodnego świata.

W okolicy Magazine Beach znajduje się wiele barów i hoteli. Turyści mają zatem tutaj dostęp do rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Jest to miejsce które nie tylko wabi cudownymi krajobrazami, ale i różnorodnością atrakcji i gwarancją spędzenia czasu w relaksującej atmosferze.

Small shady tree at Magazine Beach on Grenada Island, Grenada.
Małe zacienione drzewo na plaży Magazine na wyspie Grenada, Grenada, licencja: shutterstock/By Donya+Nedomam

River Antoine Rum Distillery

Kolejnym fascynującym miejscem na Grenadzie jest River Antoine Rum Distillery, położona w malowniczej, północno-wschodniej części wyspy, w miejscowości Tivoli. Historia tej destylarni rumu sięga 1785 roku, co czyni ją najstarszą na Grenadzie. River Antoine Rum Distillery posiada również najstarszy działający młyn wodny na Karaibach.

Goście cenią to miejsce za autentyczną atmosferę oraz możliwość obserwowania procesu produkcji rumu. Dzięki wykorzystywaniu lokalnie uprawianej trzciny cukrowej i drewna od miejscowych rolników, destylarnia stanowi doskonały przykład zrównoważonego wykorzystania zasobów.

Zwiedzanie tego miejsca jest możliwe od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Cena za wstęp wynosi dwa dolary.

River Antoine Rum Distillery, Grenada
Destylarnia rumu River Antoine, Grenada, licencja: shutterstock/By ricsem76

Laura’s Herb and Spice Garden

Laura’s Herb and Spice Garden to kolejny magiczny zakątek Grenady, poświęcony wszystkiemu, co związane z przyprawami, drzewami i ziołami. Przewodnicy z ogrodu zabiorą cię w podróż po ścieżce wyłożonej łupinami gałki muszkatołowej, przedstawiając każdą przyprawę w jej naturalnym środowisku.

Odwiedzający zachwycają się tutaj ogromnym ogrodem, wypełnionym różnorodnymi owocami, orzechami i ziołami. Przewodnik, posiadający rozległą wiedzę, sprawia, że wizyta w tym miejscu jest edukacyjna i inspirująca.

W Laura’s Herb and Spice Garden można bezpośrednio poczuć aromaty świeżości goździków czy smak orzeźwiającego owocu muszkatołowca. Jest to niezwykłe miejsce, które umożliwia zetknięcie się z naturą w jej najczystszej postaci, co przyciąga wielu miłośników przyrody oraz entuzjastów zdrowego stylu życia.

Fresh nutmeg fruit on hand. Grenada spice garden
Świeże owoce gałki muszkatołowej pod ręką. Ogród przypraw w Grenadzie, licencja: shutterstock/By studiobarcelona

Seven Sisters Waterfalls

Seven Sisters Waterfalls to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Grenadzie, które przyciąga zarówno miłośników kaskad, jak i pasjonatów fotografii. Znajduje się w centralnej części wyspy, niedaleko jeziora Gran Etang w St. Margaret.

Osoby odwiedzające Seven Sisters Waterfalls cenią sobie nie tylko imponujące widoki, ale także przygodę w trakcie wędrówki do wodospadów, którą zapewnia fascynujący spacer przez tropikalny las deszczowy. Chociaż szlak może być miejscami śliski i wymaga od zwiedzających ostrożności, to nagroda za trudy w postaci naturalnych wodospadów i możliwości kąpieli w krystalicznie czystej wodzie w pełni rekompensuje wszelkie niedogodności. Spacer przez las deszczowy pozwala również na obserwację dzikiej przyrody, w tym małp w drzewach.

A view of Seven Sisters Waterfalls in the jungle on Grenada
Widok na wodospady Seven Sisters w dżungli na Grenadzie, licencja: shutterstock/By photoshopav

Mount Qua Qua

W okolicy Seven Sisters Waterfalls znajduje się również Mount Qua Qua. Ta góra jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą połączyć podziwianie przyrody ze wspinaczką. Choć trasa prowadząca na szczyt może być błotnista i trudna, z pewnością warto tam się udać. Widoki z góry wynagradzają wszelkie trudy.

Osoby odwiedzające Mount Qua Qua doceniają przede wszystkim niesamowity krajobraz, jaki można podziwiać ze szczytu. Widok na okoliczne góry i lasy jest naprawdę imponujący.

Szlak na górę trwa około półtorej godziny i jest stosunkowo łatwy do przejścia. Za punkt startowy na szczyt można obrać centrum informacji dla turystów w Grand Etang. Znajduje się tam również parking.

Pamiętaj jednak, że na tej trasie może być stosunkowo błotniście, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie buty trekkingowe i odpowiednią odzież przeciwdeszczową przed wyprawą, zwłaszcza jeśli podróżujesz po Grenadzie w sezonie deszczowym.

Green Jungle and lake at Mount Qua Qua near Caribbean St. George's, Grenada.
Zielona dżungla i jezioro w Mount Qua Qua w pobliżu karaibskiego St. George’s, Grenada, licencja: shutterstock/By chrisontour84

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje na Grenadzie, co warto wiedzieć?

Co warto zjeść na Grenadzie? – smaki Grenady

Następny

Dodaj komentarz