Najbardziej Instagramowe miejsca na Kubie – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , , ,

Każdy z nas skrycie marzy o tym, by spędzić niezapomniane i absolutnie wyjątkowe wakacje. Jednocześnie można jasno powiedzieć, że coraz częściej jesteśmy po prostu znudzeni tym, co Europa ma nam do zaoferowania. Marzymy bowiem o tym, by udać się do miejsca egzotycznego i absolutnie wyjątkowego. Właśnie dlatego obecnie jednym z głównych celów dla przeciętnego turysty stały się Karaiby, a konkretniej Kuba. Kraj ten od czasów rewolucji kubańskiej i od momentu obalenia rządów Fidela Castro po prostu zaczął żyć na nowo i znacznie otworzył się na turystów. Jednocześnie chyba każdy z nas zgodzi się z tym, że najlepszą pamiątką z naszych niezapomnianych wakacji nie będzie nic innego, jak tylko wyjątkowe i absolutnie niepowtarzalne zdjęcie. Wobec tego, jakie są najbardziej Instagramowe miejsca na Kubie, które pozwolą nam wykonać spektakularne ujęcia?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Ulice Hawany

Nie da się ukryć, że śmiało możemy powiedzieć iż to cała Kuba jest jednym, wielkim i instagramowym miejscem. Znajdziemy tam absolutnie niepowtarzalne i wyjątkowe zakamarki, które z pewnością świetnie sprawdzą się jako tło do instagramowego zdjęcia. Jednak wybierzmy się po zachodzie słońca na ulice Hawany. To właśnie tam wykonamy piękne ujęcia – uwzględniając na nich stare, amerykańskie samochody, a także piękny widok na Zatokę Hawańską. Takie zdjęcie z pewnością zyska sobie tysiące „like’ów” na Instagramie.

2. Jimanitas i Fusterlandia

To kolejne miejsce, do którego warto się udać, jeśli chcemy zrobić fenomenalne zdjęcie na Instagrama. Jimanitas to niegdyś jedna z najbiedniejszych dzielnic Hawany, jednak za sprawą Jose Fustera, stała się ona prawdziwym dziełem sztuki. Nie możemy odmówić sobie zdjęcia wykonanego na tle jednej z niesamowitych mozaik. Nie da się jednoznacznie określić, która pora jest najlepsza, by się tam wybrać, gdyż zawsze roi się tam od turystów. Jednak zwykle po 17 natężenie ruchu robi się nieco mniejsze, więc możemy spróbować swojej szansy.

Fusterlandia – sztuka kubańskiego artysty José Fustera (wyspykaraibskie.pl)

3. Plaża Cayo Jutias

Plaża Cayo Jutias jest jedną z najpiękniejszych na Kubie i co więcej, najczęściej znajdziemy ją pod hashtagiem #instaplaces. Jednakże nie ma się temu co dziwić. Cayo Juitas reprezentuje sobą dosłownie wszystko to, co jest kwintesencją Karaibów. To właśnie tam krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego będą się w niesamowity estetyczny sposób przeplatać z jasnym, złocistym piaskiem. Wszystko to w otoczeniu wysokich palm kokosowych. Taka sceneria jest wręcz idealna do tego, by zasilić nasz Instagramowy profil. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, by nasze zdjęcie było magiczne, wybierzmy się na Cayo Jutias albo wczesnym rankiem, albo pod wieczór, by uchwycić zarówno wschód jak i zachód słońca.

Caribbean beach of Cayo Jutias, Cuba. Wild nature with wooden trunks and a green tree on the beach with white sand.
Cayo Jutias, Cuba. licencja: shutterstock/By jackbolla

4. Okolica Vinales

Vinales to jedno z mniejszych miast na Kubie, które jednak położone jest w niesamowitej okolicy. Jeśli więc zależy nam na tym, by uchwycić piękno naturalnej przyrody i cieszyć się jej bliskością, możemy się właśnie do Vinales wybrać. Za scenerię do naszego zdjęcia na Instagram mogą służyć wapienne skały, jaskinie, a także piękne pola uprawne. Pamiętajmy, że z uwagi na popularność turystyczną tego miejsca, najlepiej wybrać się tu wczesnym rankiem. Wówczas wschodzące promienie słońca pięknie doświetlają każdy zakątek i tworzą niesamowite krajobrazy.

5. Uboga i odmienna strona Hawany

Hawana większości turystów kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi hotelami oraz prestiżowymi budynkami. Jednak jeśli nie brakuje nam odwagi i chcemy wykonać na nasz Instagram całkowicie odmienne zdjęcie, to możemy udać się na jej obrzeża. Zniszczona Hawana – bo tak jest ona określana przez mieszkańców to przede wszystkim dziurawe drogi, opuszczone domy i rudery. Taki szczególny trupizm może być jedną z lepszych scenerii, która z pewnością przyciągnięć uwagę na nasz instagramowy profil. Warto jednak pamiętać, że do nieco zubożałej części Hawany najlepiej udać się popołudniu, wieczorami faktycznie może być tam niebezpiecznie.

6. Trinidad czyli miasto z innej epoki

Trinidad to jedno z najpiękniejszych miast na Kubie i z całą pewnością potwierdzi to absolutnie każdy z turystów. Często wskazuje się, że jest ono „wyjęte” z całkowicie innej epoki. Okazuje się, że to właśnie Trinidad znajdziemy pod hashtagiem #instago zdecydowanie największą ilość razy. Wąskie, kamienne uliczki, a także kolorowe zabudowania stanowią idealne tło do zdjęcia na każdy profil na Instagramie. Jednak może pojawić się pytanie, kiedy najlepiej udać się na sesję zdjęciową do Trinidadu? Otóż miasteczko jest względnie spokojne, więc bez względu na to, kiedy zdecydujemy się tam udać, z pewnością uchwycimy także malowniczą scenerię.

Wycieczka do Trinidad na Kubie, zwiedzanie, atrakcje (wyspykaraibskie.pl)

Widok na miasto Trinidad na Kubie
Widok na miasto Trinidad na Kubie, licencja: shutterstock/By Rrphstock

7. Playa Lagra

Znajduje się w popularnej Zatoce Świń i jednocześnie jest także jednym z najpiękniejszych miejsc, jeśli chodzi o niezapomnianą sesję zdjęciową. Playa Lagra jest przestronna, pokryta jaśniutkim piaskiem, a co więcej wody Morza Karaibskiego są w tej okolicy wyjątkowo spokojne. Playa Lagra jest również otoczona wysokimi palmami kokosowymi, więc tworzy ona niezapomniane tło do każdego zdjęcia na Instagram i nie tylko. Kiedy najlepiej się jednak na taką sesję wybrać? Otóż Playa Lagar jest niezwykle popularna, a co za tym idzie, praktycznie zawsze możemy spodziewać się tam solidnego tłoku. Warto jednak zdecydować się na jej odwiedzenie późnym wieczorem – wówczas część turystów kończy swoje opalanie, a my sami będziemy mogli uchwycić magiczny zachód słońca.

8. Plac Parque Vidal w Santa Clara

Santa Clara to jedno z większych miast na Kubie. Wyróżnia się ono barwnością i niesamowitym klimatem. Jeśli chcemy zrobić niesamowite zdjęcie na Instagram, wówczas koniecznie wybierzmy się do Parque Vidal. Jest to plac centralny otoczony maksymalnie kolorowymi budynkami z okresu kolonialnego. Możemy więc wykonać nie tylko malownicze zdjęcie, ale także nieco bliżej przyjrzeć się tej wyjątkowej architekturze. Pamiętajmy jednak, że Parque Vidal jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc turystów w Santa Clara. Wobec tego najlepiej – na sesję zdjęciową – wybrać się tam wczesnym rankiem, zanim tłem naszego zdjęcia będą tłumy turystów. 

Main Square in Santa Clara, Cuba. Palm trees.
Santa Clara, Cuba. Palm trees., licencja: shutterstock/By Tupungato
Poprzedni

Czy Kuba jest bezpieczna? porady, co warto wiedzieć?

TOP 10 atrakcji w Ocho Rios na Jamajce, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz