Najbardziej instagramowe miejsca na Turks i Caicos

Tagi , ,

Jeśli marzysz o wakacjach w miejscu z krystalicznie czystym turkusowym morzem, otoczonym palmami i plażą z białym piaskiem, to Turks i Caicos jest idealnym miejscem. Ta piękna grupa ponad 40 wysp znajduje się na południowy wschód od Bahamów i oferuje wiele możliwości zrobienia pięknych zdjęć. Wyspy te słyną nie tylko ze wspaniałych plaż, takich jak na przykład Grace Bay Beach, która uważana jest za jedną z najlepszych plaż na Karaibach, ale także z gościnności mieszkańców. Jeśli szukasz najbardziej instagramowych miejsc na Turks i Caicos, które sprawią, że Twój kanał będzie wyglądał niesamowicie, a Twoi znajomi będą Ci zazdrościć, zapoznaj się z naszą listą miejsc. Poniżej znajdziesz opisy niektórych z najbardziej instagramowych miejsc na Turks i Caicos, które warto odwiedzić podczas wakacji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca na Turks i Caicos

Bight Reef

Rafa Bight (znana również jako Coral Gardens) to doskonała rafa do snorkelingu, która znajduje się w pobliżu plaży i jest najpopularniejszym miejscem do podziwiania podwodnego świata na Turks i Caicos. Jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia podwodnych przygód przed zwiedzaniem innych pięknych raf plażowych wokół Providenciales. Bight Reef jest domem dla wspaniałej różnorodności ryb i życia morskiego. W przeciwieństwie do pobliskiej Smith’s Reef, która jest bardziej rozległa, Bight Reef składa się tylko z jednego głównego grzbietu koralowego, który rozciąga się około 107 m. Jeśli posiadasz aparat, który robi podwodne zdjęcia to jest to jedno z najbardziej instagramowych miejsc na Turks i Caicos.

Half Moon Bay

Half Moon Bay to niezwykle malownicza plaża o długości około 1200 metrów, która znajduje się pomiędzy niezamieszkanymi wyspami Little Water Cay i Water Cay. Zasadniczo jest to piaszczysta łacha, która z czasem rozrosła się i ma około 110 metrów szerokości. Half Moon Bay jest jednym z najpopularniejszych miejsc w kraju i jest często odwiedzana podczas rejsów statkiem, jednodniowych wycieczek, a także wycieczek kajakiem z Providenciales. Po północnej stronie zatoki znajduje się wspaniała plaża z turkusową wodą. Natomiast południowa strona oferuje osłoniętą i płytką lagunę z krystalicznie czystą wodą oraz miękkim piaskiem. Zdjęcia zrobione w Half Moon Bay z pewnością zachwycą miłośników pięknych, karaibskich krajobrazów.

Long Bay Beach

Long Bay Beach to niesamowita plaża o długości około 4,8 km, która znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Providenciales. Woda na tym popularnym wybrzeżu jest niezwykle turkusowa, dzięki czemu o każdej porze dnia wychodzą tu przepiękne zdjęcia. Podobnie jak prawie wszystkie plaże na Turks i Caicos, piasek w Long Bay jest biały i niezwykle delikatny w dotyku. Ze względu na położenie na południowym wybrzeżu Providenciales, Long Bay nie jest narażona na fale od strony otwartego oceanu, jak w przypadku plaż leżących na północnym i zachodnim wybrzeżu wyspy.

Chalk Sound Pier

Molo Chalk Sound to doskonałe miejsce, aby zrobić świetne zdjęcie i wrzucić na Instagram. Chalk Sound to laguna ze wspaniałą turkusową wodą, która chroniona jest przez Park Narodowy Chalk Sound. Jest to także świetne miejsce do uprawiania paddleboardingu. Park Narodowy Chalk Sound charakteryzuje się płytką i lśniącą turkusową wodą z setkami małych skalistych wysp. Chalk Sound nie ma praktycznie dostępu do morza, poza jednym małym kanałem, który łączy go z Oceanem Atlantyckim. Główną atrakcją dla większości odwiedzających jest spacer po południowej stronie laguny i paddleboarding. Woda w Chalk Sound jest czysta i wolna od glonów. Niesamowite turkusowe odcienie powstają w wyniku załamania światła słonecznego na drobnym wapiennym piasku i cząsteczkach tego obszaru.

Wrak La Famille Express

La Famille Express to najsłynniejszy wrak leżący w wodach Turks i Caicos. Wrak La Famille Express to popularny punkt orientacyjny w pobliżu wyspy Providenciales, który znajduje się około 3,2 km od plaży Long Bay, w południowo-wschodniej części wyspy. Statek La Famille Express (znanego również jako Long Bay Shipwreck) zbudowano w 1953 roku, w Związku Radzieckim. Był on statkiem serwisowym platformy wiertniczej, który przewoził zapasy do odległych morskich szybów naftowych. La Famille Express utknął na płytkich wodach Caicos Banks podczas huraganu Frances w 2004 roku. Pod wpływem silnego wiatru statek przeciągnął swoją kotwicę z obszaru South Dock w Providenciales, na odległość prawie 19 km. Kotwica ta nadal znajduje się w wodzie w pobliżu statku. Statek służy obecnie jako miejsce sesji zdjęciowych, do którego można dostać się łodzią lub skuterem wodnym.

Grace Bay Beach

Uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie – Grace Bay Beach na wyspie Providenciales ma ponad trzy kilometry długości. Ten odcinek wybrzeża charakteryzuje się lazurową, krystalicznie czystą wodą oraz białym piaskiem. Jest ona także bardzo popularna wśród turystów chcących odpocząć wśród karaibskich krajobrazów. Jeśli chcesz zrobić ładne zdjęcia na Instagram wybierz się na plażę bardzo wcześnie rano. W przeciwnym razie będziesz dzielić ją z mnóstwem ludzi. Nic jednak nie jest w stanie umniejszyć jej piękna. Cała zatoka Grace Bay jest niezwykle piękna, z czystą turkusową wodą i miękkim białym piaskiem, bez skał, wodorostów oraz różnych zanieczyszczeń. Rozległa rafa barierowa znajduje się około 1,6 km od brzegu i chroni Grace Bay przed falami Atlantyku, co zapobiega powstawaniu fal.

Mudjin Harbor

Mudjin Harbor to niespełna 5 km odcinek plaży i wybrzeża na północy wyspy Middle Caicos. Przez wielu uważany jest za najpiękniejsze miejsce na wyspach Turks i Caicos. Wysokie wapienne klify i przeplatające się plaże ciągną się od Conch Bar do Juniper Hole, na północno-zachodnim krańcu wyspy. Główny dostęp do plaży Mudjin Harbor znajduje się w pobliżu Dragon Cay Resort. W pobliżu znajduje się kilka wyjątkowych miejsc, takich jak na przykład Dragon Cay. Większość odwiedzających spędza tu kilka godzin, ponieważ jest tu wiele do zobaczenia i odkrycia. Jeśli szukasz wyjątkowych miejsc do zrobienia zdjęć jest to odpowiednie miejsce.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Ile kosztują wakacje na wyspach Turks i Caicos, co warto wiedzieć?

Co warto zjeść na wyspach Turks i Caicos? – smaki Turks i Caicos

Następny

Dodaj komentarz