Najbardziej instagramowe miejsca na wyspie Anguilla

Tagi , , , ,

Każda wyprawa wakacyjna pozostawić po sobie powinna piękne wspomnienia, a jeszcze lepiej gdy można te niepowtarzalne chwile utrwalić na zdjęciach. Podbijające media społecznościowe selfie, sweet focie pstrykane razem z przyjaciółmi, czy wreszcie panoramiczne „obrazy” uwieczniające piękne okoliczności przyrody… Może niekoniecznie zdjęcia hotelu z zaznaczonym krzyżykiem oknem (w podpisie: „tu mieszkamy”). W dobie Instagrama każda z tych form jest mile widziana i nie tylko gwarantuje rosnącą lawinowo ilość followersów, ale także po prostu dokumentuje najpiękniejsze momenty z życia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku najbardziej instagramowym miejscom na wyspie Anguilla, która jest przecież celem wielu turystycznych peregrynacji. Wskażemy przy okazji kiedy się tam wybrać, aby zrobić naprawdę ciekawe, pamiątkowe ujęcia. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Anguilla – fotogeniczna rajska wyspa 

O tym, że mamy do czynienia z naprawdę wdzięcznym obiektem do fotografowania, przekonujemy się już chwilę po wylądowaniu w tym pięknym zakątku świata. Wyspa Anguilla jest położona na Morzu Karaibskim i należy do archipelagu Małych Antyli. Zbudowana z formacji wapieni koralowych, które same w sobie charakteryzują się unikalnymi parametrami ozdobnymi, oblewana jest krystalicznie czystymi wodami, a zatem stanowi doskonałe tło do robienia wakacyjnych zdjęć. Na niektórych plażach wyspy rosną malownicze palmy – aż się prosi o fotkę! Prawda jest taka, że każda z 33 plaż ma coś ciekawego do zaoferowania z punktu widzenia fotografa. Do tego dodajmy co najmniej kilka naprawdę oszałamiających obiektów, zarówno historycznych, jak i przyrodniczych.      

Domorośli artyści-fotograficy na Instagramie zawsze poszukują lokalizacji charakteryzujących się idealną równowagą atmosfery. I rzeczywiście, w przypadku wyspy Anguilla zawsze można liczyć na subtelne przenikanie się różnych klimatów i zmieniającą się w ciągu dnia kolorystykę. Dzięki temu ilość opcji do zrobienia fantastycznego zdjęcia zdaje się nieograniczona.   

Kilka instagramowych „must see” miejsc na Anguilli 

Prawda jest taka, że nie trzeba się specjalnie starać, aby znaleźć warte zdjęcia widoki na Anguilli. Poniższe miejsca należy traktować tylko w kategorii propozycji, ale fakt jest taki, iż wyróżniają się one na tle innych i często są uwieczniane przez fotografów. W większości przypadków, żadne dodatkowe filtry nie będą potrzebne! 

Łuk Anguilli

Zacznijmy od prawdziwej klasyki Anguilli i jednego z markowych miejsc wyspy. Łuk Anguilli to niepowtarzalna formacja skalna, która tworzy na wybrzeżu swoistą bramę otwierającą się na bezkres Morza Karaibskiego. To niezaprzeczalnie malownicze miejsce w wiosce na West Endzie zdobi nie bez kozery okładki wielu broszur turystycznych. Naturalny łuk z wapienia wystaje sobie z zielonej linii brzegowej, podczas gdy żywe błękitne wody oblewają jego fundamenty poniżej. Warto wybrać się tam w środku słonecznego dnia, a jeżeli udamy się z przyjacielem, to zrobi nam oszałamiającą fotkę profilową. Promienie słońca pieszczące fale morza dodadzą odpowiedniego blichtru. 

Plaża Sandy Ground 

Spośród wszystkich plaż na wyspie, ta jest zdecydowanie najbardziej fotogeniczna! Piaski Sandy Ground zawsze tętnią życiem, a w tle non stop przepływają śnieżnobiałe żaglówki, pięknie komponujące się z kolorem morza. Za dnia jest pięknie, ale proponujemy udać się tam pod wieczór i uwiecznić spektakularny zachód słońca. Najlepiej wdrapać się w tym celu na niewielkie wzniesienie tuż obok plaży. Poza tym, zawsze warto schwycić za aparat i sfotografować pysznego grilla z owoców morza – to z serii zdjęć, które wybornie smakują. 

Zatoczka Little Bay 

I jeszcze jedno miejsce, które wdzięcznie pod fotografię ukształtowała sama natura. Ta mała zatoka to taki „ukryty klejnot” wyspy, do którego dotrzeć można tylko łodzią lub samolotem. Miejsce jest prawie całkowicie otoczone pięknie nakładającymi się warstwami wapienia ze wszystkimi odcieniami koralowców. Piasek na tutejszej plaży jest jaśniejszy w porównaniu do pobliskich kamieni,  a w tle jest jeszcze świecący w promieniach słońca, jaskrawy błękit morza… Takie zestawienie gam i kolorów to wymarzony obiekt do pstrykania zdjęć. Celować należy w środek dnia, a już naprawdę niesamowite efekty przynoszą fotografie robione z drona czy samolotu.  

Graffiti na wyspie 

Wiadomo, wszelkiego rodzaju graffiti zawsze świetnie wychodzą na zdjęciach jako tło. Jest takie miejsce na wyspie Anguilla, gdzie pewien amerykański artysta zostawił swój ślad. To całkiem niedaleko od plaży Sandy Ground, a miejsce nazywa się Mariners – dzisiaj już zniszczone i opuszczone, kiedyś było jedną z najpiękniejszych posiadłości wyspy. Pozostały graffiti… 

Wioska Rybacka

Tutaj można liczyć na spotkanie z miejscową historią i kulturą, a przy okazji udokumentować swoje odkrycia i wrzucić je w formie foto reportażu na Instagram. To jedno z ulubionych miejsc fotografów, a to ze względu na naprawdę żywe kolory w okolicy i rozproszone łodzie rybackie w tle, leniwie kołyszące się na falach (świetnie dopełniają kompozycję zdjęcia). Warto tutaj zajrzeć i za dnia i wieczorem, gdy małe latarenki oświetlają chatki na wybrzeżu. 

Hotel Belmond Cap Juluca 

Co prawda, na samym wstępie raczej krytycznie wspominaliśmy o fotografowaniu swoich miejsc noclegowych, ale w tym wypadku… Odrestaurowany ostatnimi czasy hotel, mieszczący się w Zatoce Maunday na zachodzie wyspy, to wdzięczny obiekt do zdjęć. Zaskakująca mieszanka tekstur i chłodnych kolorów, okraszona znajdującymi się w pobliżu artefaktami z przeszłości (vide retro autobusy) zachęca do chwycenia za aparat. Na pewno fotografia hotelowego basenu na szczycie hotelu, z widocznym w tle niebem i morzem, skutecznie ozdobi każdego Instagrama. Może warto nawet uchwycić taki moment w czasie bardziej pochmurnego dnia? 

Różowy Dom 

Na koniec kolejna kultowa lokacja. Oryginalny „pink house” został zniszczony w 2017 roku przez huragan Irma, ale odbudowany stał się jeszcze większą atrakcją  Anguilli. Cóż, wystarczy zajrzeć na Instagrama tych, którzy już odwiedzili rajską wyspę. Różowy Dom to zdecydowane „must see” i „must photo place”. Oczywiście na pierwszym planie my! Różowy to jaskrawy kolor sam w sobie, więc najlepiej uwiecznić domek pod wieczór lub z samego rana.   

Zdjęcia na Anguilla – kilka uwag technicznych   

Z pewnością sporo fotografii na wyspie Anguilla będzie pstrykanych na plażach. Dla lepszego efektu warto sięgnąć wówczas po szerokokątny obiektyw. Ważna jest też głębia ostrości, aby zarówno przednie plany, jak i odległe krajobrazy były bardzo wyraźne. Co do robienia zdjęć w słoneczny dzień, to o ile kiedyś wybierało się odpowiednią kliszę na wakacje nad morzem. o tyle teraz parametry ustawiamy dla matrycy cyfrowej. Dodatkowo całość ekspozycji należy wypośrodkować tak, aby obiekt fotografowany był lekko niedoświetlony. Ale nie oszukujmy się… Większość zdjęć robimy od ręki aparatami w telefonach komórkowych, więc późniejsza obróbka w komputerze po\trafi zrobić z byle czego prawdziwe arcydzieło.

Życzymy udanych ujęć na wyspie Anguilla i wielu koneserów wakacyjnych zdjęć na Instagramie.    

Autor: Krzysztof Kołodziejczyk

Poprzedni

TOP 10 najlepszych hoteli All-Inclusive na Haiti

Gotowy plan wycieczki objazdowej po wyspie Anguilla

Następny

Dodaj komentarz