Pogoda i temperatura na Jamajce w ciągu roku

Tagi , , ,

Jamajka to kraj położony w tropikalnej strefie klimatycznej, można go odwiedzać w ciągu całego roku, ale dobrym rozwiązaniem jest przyjazd zimą, kiedy jest najmniej turystów. Temperatura jest względnie stała przez cały rok, są tylko subtelne różnice w zależności od miesiąca. W najzimniejszych miesiącach od grudnia do kwietnia temperatura wynosi około 30 stopni, z kolei najcieplejszym miesiącem na Jamajce jest sierpień, średnia temperatura wówczas wynosi ponad 30 stopni. Pogoda i temperatura na Jamajce – poznaj miesiąc po miesiącu!

Rafting na Białej Rzece w St Ann na Jamajce.
Rafting na Białej Rzece w St Ann na Jamajce., licencja: shutterstock/By LBSimms Photography
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda na Jamajce w marcu

Jamajka leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, jest to klimat wyjątkowo tropikalny, chętnie odwiedzany przez turystów zamieszkujących tereny umiarkowanych stref klimatycznych, szczególnie w sezonie zimowym chętnie zmieniających klimat. Temperatura w marcu na Jamajce nieznacznie różni się od najcieplejszych miesięcy w roku, wynosi około 26 stopni C. Jest to dobry okres na zwiedzanie ciekawych miejsc na wyspie, w sezonie letnim gorący klimat jest mniej przyjazny takim wypadom. W tym okresie woda w morzu jest również ciepła, można zażywać kąpieli i innych wodnych atrakcji. Na wyspie jest wiele atrakcji związanych nie tylko z prekolumbijską historią tego miejsca, ale również z okresem kolonialnym.

Pogoda na Jamajce w kwietniu

W kwietniu na Jamajce panują głównie ciepłe i wilgotne warunki pogodowe, robi się trochę bardziej deszczowo, około 5 dni w miesiącu może być deszczowych. Nie są to całodzienne deszcze, ale krótkie i intensywne opady deszczu, które szybko ustępują. Nie jest też niezwykle gorąco, temperatura wynosi od 25 do 30 stopni C., to bardzo dobre warunki to odwiedzenia wyspy, warunki pogodowe mogą różnić się nieznacznie w zależności od miejsca na wyspie, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić takie informacje. Od grudnia do kwietnia panuje na Jamajce tzw. pora sucha, upały nie są wtedy takie uciążliwe.

Jamajka, Montego Bay, Morze Karaibskie.
Jamajka, Montego Bay, Morze Karaibskie., licencja: shutterstock/By Lucky-photographer

Pogoda na Jamajce w maju

W maju panuje wyższa wilgotność na Jamajce, są też trochę wyższe temperatury, jest to zazwyczaj 27 stopni C. Jest trochę więcej dni deszczowych, może być ich 10 na miesiąc. Jest to jednak bardzo dobra pora do zwiedzania wyspy, wybór maja, jako miesiąca wakacyjnego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Deszcze są intensywne, ale krótkotrwałe, do dwóch godzin dziennie, więc resztę dnia można przeznaczyć na outdoorowe aktywności, takie jak plażowanie i zwiedzanie wyspy. Można także zaopatrzyć się w akcesoria przeciwdeszczowe, takie jak parasol czy płaszcz foliowy, aby uchronić się przed deszczem w trakcie wycieczek.

Pogoda na Jamajce w czerwcu

Temperatura w czerwcu na jamajce utrzymuje się na poziomie 28 stopni C. Ciepła jest również woda w morzu, która nierzadko osiąga temperaturę powietrza. Pogoda w tym miesiącu może się nieznacznie różnić w zależności od miasta i regionu. W tym miesiącu również nie ma ryzyka jakichś długotrwałych opadów deszczu, szczególnie w partiach górskich porośniętych tropikalną roślinnością mogą przytrafiać się krótkotrwałe obfite opady deszczu. warunki kąpielowe są mniej więcej na wszystkich plażach w tym miesiącu takie same.

Runaway Bay Jamaica Beach Caribbean
Jamajka, licencja: shutterstock/By Ryan Richter

Pogoda na Jamajce w lipcu

W lipcu można spodziewać się na Jamajce temperatury około 39 stopni C i wysokiej wilgotności powietrza. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy w roku. Trzeba również pamiętać, że jest to okres, kiedy mogą występować burze i ulewne deszcze. Ale są one zazwyczaj krótkotrwałe i pozwalają na ochłodzenie w upalne dni. Lipiec jest miesiącem, w którym warunki pogodowe są zbliżone do pory deszczowej. Upał jest odczuwany o wiele bardziej niż w miesiącach suchych. Jest to okres przeznaczony dla osób, które lubią wysokie temperatury, spędzając czas na pięknej wyspie pełnej plaż, tropikalnej roślinności i wulkanów.

Pogoda na Jamajce w sierpniu

Dla osób, które marzą o wakacjach w tropikalnym klimacie, sierpień na Jamajce jest idealnym momentem. Występują w tym okresie także intensywne i krótkotrwałe opady, po nich wychodzi słońce, które błyskawicznie wszystko osusza. Wysoka wilgotność sprawia, że większość czasu w tym miesiącu turyści spędzają na plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych.

Shore of Winnifred Beach, Jamaica. Turquoise waters, little wave
Jamajka, licencja: shutterstock/By Travelling Jack

Pogoda na Jamajce we wrześniu

Pogoda na Jamajce we wrześniu jest typowa dla sezonu deszczowego. To oznacza, że można się spodziewać burz, deszczu i czasami wyładowań atmosferycznych. Temperatura utrzymuje się na poziomie 25-30 stopni Celsjusza. Połowa dni w miesiącu jest deszczowych, ale ulewy nie trwają cały dzień i zawsze szybko po nich wychodzi słońce. Mimo nieco trudniejszych warunków, wrzesień jest miesiącem, w którym nadal można się cieszyć wszystkimi atrakcjami wyspy. Można spędzać czas aktywnie, zajmując się serfowaniem, nurkowaniem lub zwiedzaniem wyspy i lasów deszczowych.

Wakacje i wczasy Ocho Rios – zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże (wyspykaraibskie.pl)

Wycieczka w Góry Błękitne na Jamajce (wyspykaraibskie.pl)

Pogoda na Jamajce w październiku i listopadzie

W październiku na Jamajce jest około 28 stopni C, jest sporo słońca, ale również sporo deszczowych dni. Można także spodziewać się wilgotniejszego powietrza, ale październik na Jamajce jest jednym z suchszych dni. Październik jest popularnym miesiącem na Jamajce dla turystów, dlatego warto wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe. Listopad na Jamajce jest podobny do października, temperatura wynosi około 29 stopni C., występuje również względnie wysoka wilgotność powietrza.

Kingston City Hills na Jamajce zachód słońca z kwiatami
Kingston City Hills na Jamajce zachód słońca z kwiatami, licencja: shutterstock/By Photo Spirit
Poprzedni

Wakacje i wczasy Negril – zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Jamajce

Następny

Dodaj komentarz