Pogoda i temperatura w Portoryko w ciągu roku

Tagi , , , , ,

W Portoryko występuje klimat podrównikowy wilgotny co oznacza, że panują tam wysokie temperatury i obfite opady deszczu, powietrze jest bardzo gorące i zbyt wilgotne. Średnia roczna temperatura wynosi 28 stopni. Różnica w temperaturach jest bardzo niska. Deszcze nie występuje przez 146 dni w roku. Temperatura w ciągu roku nie spada poniżej 20 stopni, a maksymalna temperatura wynosi 31 stopni. Jedynie w wyższych partiach gór temperatura będzie niższa, ale nie spadnie poniżej 20 stopni. Najbardziej komfortowymi miesiącami do przebywania w tym klimacie są miesiące marzec i kwiecień. Od maja do października klimat jest upalny i uciążliwy dla przeciętnej osoby, jednak dla osób lubiących egzotyczne klimaty będzie to raj na ziemi. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od maja do października pogoda może być nie przewidywalna. Mogą występować huragany i inne intensywne zjawiska atmosferyczne np. trzęsienia ziemi. Wilgotność w tym regionie wynosić może aż 80% zwłaszcza w nocy co powodować może uciążliwość. Temperatura wody jest odpowiednia do pływania przez cały rok i waha się w granicach od 19 do 26 stopni. Poniżej prognoza pogody z rozbiciem na miesiące od marca do grudnia. Jaka kształtuje się pogoda i temperatura w Portoryko w ciągu roku?

Mała kaskada w lesie narodowym El Yunque, Portoryko
Mała kaskada w lesie narodowym El Yunque, Portoryko, licencja: shutterstock/By Dennis van de Water
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Prognoza pogody w Portoryko na Marzec

Marzec jest miesiącem w którym średnia miesięczna temperatura wynosi 26-27 stopni w dzień i 23 w nocy. Przez 20 dni w tym miesiącu opady nie występują, natomiast przez 11 dni można spodziewać się deszczu. Opady w marcu wynoszą 70mm. W marcu spodziewać się możemy 9 godzin słonecznych. Marzec jest wymarzonym miesiącem na urlop i wypoczynek w Portoryko.

Prognoza pogody w Portoryko na Kwiecień

W kwietniu maksymalna temperatura wynosić będzie 27 stopni w cieniu, w nocy nie powinna spaść poniżej 24 stopni. 21 dni powinno być wolne od deszczu, natomiast przez 9 dni możemy spodziewać się opadów w wysokości 111mm w ciągu całego miesiąca. Liczba słonecznych dni w ciągu dnia wynosi 9. Prognoza na kwiecień jest bardzo dobra dla wypoczynku w tym miejscu. Kwiecień jest jednym z najlepszych miesięcy do wyjazdu w ten rejon.

Landscape view of Salinas in Puerto Rico.
Puerto Rico., licencja: shutterstock/By Felix Lipov

Prognoza pogody w Portoryko na Maj

Zazwyczaj temperatura w maju wynosi 28 stopni i nie powinna spadać poniżej 25 stopni. 19 dni w miesiącu będą suche, natomiast przez 12 dni może pojawić się deszcz, którego miesięczna suma opadów wynosić będzie 185mm. Możemy spodziewać się 11 godzin słonecznych w maju. Pogoda w tym miesiącu jest bardzo przyjemna i sprzyja wypoczynkowi, jednak mogą wystąpić intensywne zjawiska atmosferyczne.

Prognoza pogody w Portoryko na Czerwiec

Najwyższa temperatura w czerwcu wynosi 29 stopni, a najniższa 26. Przez 23 dni deszcz nie będzie występował, natomiast 7 dni może być deszczowych a suma opadów nie powinna przekraczać 138mm. 12 godzin powinno być słonecznych w ciągu całego dnia. Pogoda w tym miesiącu jest egzotyczna i bardzo słoneczna, ale mogą występować silne, nie przewidziane zjawiska atmosferyczne.

Hotele w Portoryko – lista TOP rekomendowanych noclegów (wyspykaraibskie.pl)

Czy w Portoryko jest drogo? (wyspykaraibskie.pl)

Prognoza pogody w Portoryko na Lipiec

Zazwyczaj najwyższa temperatura w lipcu wynosi 29 stopni w cieniu, a najniższa temperatura wynosi 26 stopni. W lipcu możemy spodziewać się 21 dni suchych, a dni z deszczem jest 10. Całkowite miesięczne opady wynoszą 166mm. W ciągu dnia spodziewać się można 11 godzin słonecznych. Pogoda w lipcu jest bardzo egzotyczna i upalna, w związku z tym mogą występować ekstremalne zjawiska atmosferyczne np. huragany.

Prognoza pogody w Portoryko na Sierpień

W sierpniu można spodziewać się temperatury wynoszącej od 27 do 29 stopni. Liczba dni bez deszczu wynosi 19, a liczba dni suchych 12. Opady w ciągu dnia nie powinny przekraczać 178mm. Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia to 10. Sierpień jest dobrym miesiącem dla osób szukających bardzo egzotycznych temperatur, ale może być uciążliwa dla osób źle znoszących upały.

San Juan, kapitol Portoryko.
San Juan, kapitol Portoryko., licencja: shutterstock/By Sean Pavone

Prognoza pogody w Portoryko na Wrzesień

Temperatura we wrześniu wynosi od 27 do 29 stopni. Liczba dni suchych to 20, a liczba dni deszczowych to 10. Deszcz nie powinien występować w ilości większej niż 178mm na miesiąc. W ciągu dnia spodziewać się możemy 10 godzin słonecznych. Wrzesień jest doskonałym miesiącem na wypoczynek w Portoryko dla osób lubiących wysokie temperatury, ale raczej nie sprzyja zwiedzaniu z uwagi na wysoką wilgotność i wysokie temperatury.

Prognoza pogody w Portoryko na Październik

Temperatura powietrza w październiku wynosi od 26 do 29 stopni. Opady mogą występować przez 14 dni w miesiącu, a 17 dni powinno pozostać bez deszczu. Miesięczna suma opadów w październiku wynosi 160mm. W ciągu dnia spodziewać się można 8 godzin słonecznych. Październik jest miesiącem bardzo ciepłym, ale należy mieć na uwadze, że występować mogą monsunowe opady deszczu.

Prognoza pogody w Portoryko na Listopad

Maksymalna temperatura w Portoryko w listopadzie wynosi 29 stopni. Minimalna temperatura w tym miesiącu to aż 26 stopni. Połowa miesiąca powinna być bez deszczu, a połowa z opadami. W ciągu tych 15 deszczowych dni spodziewać się można 187mm opadów. Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia wynosi 7. Listopad jest statystycznie jednym z najbardziej deszczowych miesięcy mimo to jest bardzo gorąco.

Piękna ulica pełna drzew w starym San Juan, Portoryko
Piękna ulica pełna drzew w starym San Juan, Portoryko, licencja: shutterstock/By Mikolaj Niemczewski

Kiedy jest najlepsza pogoda w Portoryko?

Najlepszymi miesiącami na pobyt w Portoryko są marzec, kwiecień i początek maja. Istnieje wtedy największa szansa na idealną pogodę. Miesiące od czerwca do września charakteryzują wysokie temperatury, ale też duże zachmurzenie i możliwość intensywnych opadów i nie przewidzianych zjawisk atmosferycznych. Październik i listopad są miesiącami z nieco łagodniejszymi temperaturami w porównaniu do letnich miesięcy, ale miejscami występować mogą silne opady deszczu i inne zjawiska atmosferyczne.

Poprzedni

Zima w Portoryko, jaka pogoda i temperatura, co robić?

TOP 10 atrakcji w Negril na Jamajce, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz