TOP 10 najlepszych hoteli dla rodzin na Kubie

Tagi , , , ,

Kuba to jedno z tych państw wyspiarskich na Karaibach, które od momentu rewolucji kubańskiej w znacznie większym stopniu otworzyło się na turystów. Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej z nas decyduje się na to, by zorganizować egzotyczne wakacje dla siebie i dla całej rodziny. Znajdują się tu najlepsze hotele dla rodzin – tak, na Kubie. Wówczas faktycznie Kuba staje się prawdziwie idealnym i niesamowitym miejscem, które z całą pewnością warto odwiedzić. W kraju tym czeka na nas – i na naszą rodzinę – wiele niesamowitych plaż. A także zabytków, z których mogą skorzystać również najmłodsi. Jednocześnie kluczem do zaplanowania idealnych wakacji na Kubie dla siebie i dla całej rodziny jest znalezienie również odpowiedniego noclegu. Jak wiadomo, najmłodsi mogą mieć różnorodne potrzeby i z pewnością nie będą oni także tolerować nudy. Wobec tego, jakie jest TOP10 najlepsze hotele dla rodzin na Kubie?

Grand Muthu w kurorcie Cayo Guillermo 

Cayo Guillermo, jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, który chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Jeśli więc poszukujemy tam również idealnego noclegu, wówczas warto zdecydować się na dokonanie rezerwacji w Grand Muthu. Jest to ekskluzywny resort, który z całą pewnością spełni oczekiwania rodzin z małymi dziećmi. Jego największą zaletą jest nie tylko bliskość plaży. Ale także sam fakt, że możemy cieszyć się bezpośrednim widokiem i dostępem do Parku Narodowego Cayo Guillermo. Zakwaterowanie w hotelu to prywatne bungalowy, zlokalizowane tuż przy samej plaży. W ich wnętrzu mamy dostęp do podstawowych udogodnień, a także do telewizora w którym nie brakuje kanałów dla dzieci.

W całym obiekcie noclegowym możemy również korzystać z czterech restauracji, które również posiadają dziecięce menu. Dodatkowo dla maluchów dostępny jest niewielki klubik, w którym mogą one wspólnie spędzać czas i świetnie się bawić. Jeśli więc poszukujemy idealnego dla siebie i swojej rodziny miejsca noclegowego w Cayo Guillermo to ten hotel z pewnością będzie jednym z lepszych wyborów.

Amerykański klasyczny samochód na plaży Cayo Jutias, Prowincja Pinar del Rio, Kuba
Amerykański klasyczny samochód na plaży Cayo Jutias, Prowincja Pinar del Rio, Kuba, licencja: shutterstock/By Lena Wurm

Grand Muthu Almirante Beach Hotel w Guardalavaca

Guardalavaca również jest jednym z popularniejszych kurortów wypoczynkowych, który wręcz opanowany jest przez rodziny z dziećmi. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tam wiele, rodzinnych obiektów noclegowych. A najlepszym z nich będzie pięciogwiazdkowy hotel Grand Muthu Almirante Beach Hotel. Obiekt noclegowy zlokalizowany przy samej plaży, który oferuje nam niesamowicie panoramiczne widoki i dostęp do całego szeregu udogodnień. Wody w tych okolicach są na tyle spokojne, że maluchy mogą się w nich beztrosko pluskać. A na samej plaży nie brakuje również ratowników, więc rodzice nie muszą się obawiać. Dla dzieci zaaranżowane są również inne atrakcje jak np. piracki basen czy opieka animatora, w momencie kiedy rodzice chcą spędzić nieco więcej czasu ze sobą. Znajdziemy w tym hotelu także restauracje, w których nie brakuje kubańskich przysmaków dla najmłodszych.

Melia w kurorcie Cayo Guillermo

Wspomniane już zostało, że Cayo Guillermo to najbardziej rodzinny kurort na Kubie. A co za tym idzie, z całą pewnością nie zabraknie nam tam rodzinny hoteli i obiektów noclegowych. Jeśli jednak poszukujemy najlepszego z nich, wówczas warto zdecydować się na zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu Melia. Jest to hotel all inclusive, w którym my i nasze pociechy możemy spodziewać się całego szeregu udogodnień. Zakwaterowanie obejmuje apartamenty stylizowane na tradycyjne bungalowy. Co więcej, rodzice w momencie kiedy będą chcieli spędzić chwilę czasu tylko i wyłącznie ze sobą, mogą skorzystać z usług opiekunki, która zorganizuje czas ich pociechom. W hotelu znajdują się specjalne sale zabaw, a także restauracje, które oferują dziecięce menu.

Hawana, panoramę Kuby o zmierzchu.
Hawana, panoramę Kuby o zmierzchu., licencja: shutterstock/By Sean Pavone

Iberostar Selection w mieście Varadero

Varadero jest świetnym miejscem na idealne, rodzinne wakacje na Kubie. Nic więc dziwnego, że specjalnych noclegów przystosowanych do potrzeb najmłodszych również nam tam nie zabraknie. Jednym z najlepszych jest pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy Iberostar Selection. Również jest to hotel all inclusive, który dodatkowo jest w wyjątkowy sposób przyjazny rodzinom z małymi dziećmi. W całym obiekcie znajduje się 386 pokoi – w tym także pokoje rodzinne idealnie przystosowane do potrzeb najmłodszych. Można wybierać więc apartamenty w zależności od własnych potrzeb i preferencji. Hotel ten przygotował także wiele, rodzinnych atrakcji jak np. siatkówkę plażową, wspólne pływanie czy nawet snorkeling. Dzieci od 12 roku życia mogą także dołączyć do klubiku dziecięcego i spędzać razem z innymi swoje niezapomniane wakacje.

Hotel Moijto na wyspie Cayo Coco

Cayo Coco to jedna z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych wyspy, jakie znajdują się w administracyjnych granicach Kuby. Jest to również chętnie wybierany kierunek wakacji przez rodziny z dziećmi. A co za tym idzie, nie brakuje tam noclegów, które spełnią ich oczekiwania. Najlepszym z nich wydaje się być jednak pięciogwiazdkowy Hotel Moijto, który zapewni maluchom niezapomniane atrakcje. Dostępnych jest aż 350 pokoi, a większość z nich idealnie dopasowana do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowo na terenie hotelu można korzystać z basenu. Przestrzeń dla maluchów została wydzielona, z placu zabaw, a także z różnych innych miejsc do uprawiania sportu. Hotel znajduje się blisko plaży, więc istnieje także możliwość rodzinnego zaangażowania się w sporty wodne. Rodzice mogą również skorzystać z usług opiekunki do dzieci, by spędzić ze sobą nieco więcej czasu.

Camaguey, KUBA - Ciepłe światło zachodu słońca świeci na pustych ulicach centrum miasta światowego dziedzictwa w kubańskim mieście Camaguey, unikalnym mieście Ameryki Łacińskiej na Karaibach - styczeń 2016
Camaguey, KUBA – Ciepłe światło zachodu słońca świeci na pustych ulicach centrum miasta światowego dziedzictwa w kubańskim mieście Camaguey, unikalnym mieście Ameryki Łacińskiej na Karaibach – styczeń 2016, licencja: shutterstock/By Julian Peters Photography

Iberostar Tainos w mieście Varadero

Kolejną propozycją jednego z najlepszych, rodzinnych hoteli na Kubie jest nic innego, jak hotel Iberostar Tainos w mieście Varadero. To pięciogwiazdkowy i wyjątkowo ekskluzywny obiekt noclegowy, który będzie idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Niewątpliwą zaletą tego hotelu jest przede wszystkim to, że dla nieco starszych dzieci organizuje on Star Camp – mogą w nim uczestniczyć pociechy, które ukończyły 7 rok życia. W ten sposób mogą się one integrować z innymi uczestnikami Star Camp’u, a także mogą się one świetnie bawić. Co więcej, Iberostar Tainos gwarantuje dostęp do basenu – również z wydzielonym miejscem dla maluchów, a także całego szeregu innych atrakcji. Rodzice z kolei mogą znaleźć czas na poprawę własnej kondycji w świetnie wyposażonej siłowni, w momencie kiedy ich pociechy będą po opieką animatora. W tym hotelu z pewnością dla nikogo z nas nie zabraknie atrakcji, a jeśli chodzi o nasze pociechy, to nie poznają one smaku nudy.

Melia Las Antillas w mieście Varadero

Melia Las Antillas w mieście i popularnym kurorcie turystycznym w Varadero również jest jedną z propozycji noclegu, która powinna świetnie się sprawdzić szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Jest to czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany jedynie 35 kilometrów od lotniska w Varadero. Jest on przeznaczony głównie dla rodzin, które podróżują z nieco starszymi dziećmi – od 16 lat i więcej. Znajdziemy w nim delfinarium, które jest jedną z największych atrakcji tego hotelu. Co więcej rodziny mogą wypoczywać w basenie, na pobliskiej plaży, a także korzystać z prestiżowych restauracji. Oczywiście pokoje hotelowe są maksymalnie zróżnicowane, a dzięki temu rodziny mogą dopasować je idealnie do swoich potrzeb. Hotel organizuje także znacznie więcej atrakcji, które mogą spodobać się maluchom aktywnym. Można tam bowiem grać w siatkówkę plażową, poświęcać czas na grę w tenisa i korzystać z siłowni. W tym hotelu z pewnością nie zabraknie atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i dla tych najstarszych.

Najbardziej Instagramowe miejsca na Kubie (wyspykaraibskie.pl)

Zatoka Świń na Kubie – zwiedzanie, jak dojechać, atrakcje (wyspykaraibskie.pl)

Sol Cayo Coco na wyspie Cayo Coco

Wspomniane już zostało, że wyspa Cayo Coco to luksusowe i wyjątkowo rodzinne miejsce wypoczynkowe na Kubie. Znajdziemy tam wręcz nieograniczone możliwości zakwaterowania, a wśród nich także cały szereg rodzinnych hoteli. Jednym z najlepszych z nich jest Sol Cayo Coco, zlokalizowany tuż przy słynnej plaży Flamenco Beach. Najlepsze hotele dla rodzin na Kubie – to zdecydowanie Cayo Coco. Rodziny mogą się zdecydować na zakwaterowanie w niewielkich domkach, które są wyjątkowo przestronne i jednocześnie gwarantują maluchom niesamowite przeżycia. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor z całym szeregiem dziecięcych kanałów do wyboru. Rodziny mogą również zdecydować się na zakwaterowanie w tradycyjnych apartamentach, które również zostały przystosowane od ich potrzeb. Goście hotelu mogą korzystać z szeregu basenów, SPA, a także innych udogodnień. Rodzice mogą również zdecydować się na skorzystanie z pomocy animatora czasu wolnego, jeśli marzy im się spędzenie czasu tylko we dwoje.

Iberostar Bella Costa w mieście Varadero – najlepsze hotele dla rodzin na Kubie

Iberostar Bella Costa to kolejny obiekt noclegowy, który spełni potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Znajduje się on w Varadero i oferuje zakwaterowanie z uwzględnieniem najwyższych standardów. Maluchy mogą spokojnie pływać w basenach, które są przystosowane do ich potrzeb pod względem głębokości. Dodatkowo mogą one także skorzystać z szeregu innych atrakcji. Jak chociażby z kid’s camp, gdzie hotel przygotował dla nich jeszcze więcej zajęć oraz aktywności. Opieka animatora czasu wolnego również jest dostępna. Więc rodzice – jeśli tylko uznają to za stosowane – mogą z takiej pomocy również skorzystać.

Hotel Brisas Santa Lucia w kurorcie Santa Lucia

Najlepsze hotele dla rodzin na Kubie? Musisz zapoznać się z ofertą tego obiektu. Hotel Brisas Santa Lucia, znajdujący się w kurorcie o tej samej nazwie, jest naszą ostatnią propozycją rodzinnego noclegu na Kubie. Gwarantuje on możliwość skorzystania z szeregu, rodzinnych aktywności jak np. snorkelig, kajaki czy surfowanie. Dla maluchów został także przygotowany osobny basen. Oraz sale gier i zabaw, gdzie mogą one do woli spędzać swój wolny czas. W hotelu otrzymujemy także dostęp do dwóch restauracji, które posiadają szerokie i zróżnicowane menu dziecięce. Obiekt posiada 412 pokoi, które są zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom rodzin z małymi dziećmi. W każdym z nich znajduje się telewizor – oczywiście z dziecięcymi kanałami, a także szereg innych udogodnień. Z pewnością zarówno rodzice jak i ich pociechy będą z pobytu w tym hotelu wyjątkowo zadowolone.

Wakacje na wyspie Cayo Guillermo – zwiedzanie, hotele, plaże (wyspykaraibskie.pl)

Poprzedni

Zatoka Świń na Kubie – zwiedzanie, jak dojechać, atrakcje

Co kupić na Jamajce i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz