TOP 10 najpiękniejszych plaż w Punta Cana na Dominikanie

Tagi , , , , , , ,

Region Punta Cana na Dominikanie to ponad 40 kilometrów linii brzegowej. Można tu odnaleźć mnóstwo rajskich plaż pełnych pocztówkowych kadrów, które są wizytówką wyspy.  Innymi słowami, wzdłuż wybrzeża Punta Cana znajdują się zarówno plaże, na których można spędzić leniwe popołudnie i zażywać kąpieli słonecznych, jak i te, które są idealne do uprawiania sportów wodnych. Gdzie można znaleźć najlepsze plaże w Punta Cana?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Dominikana – najpiękniejsze plaże regionu Punta Cana

Wybrzeże słonecznego przylądka Punta Cana w sezonie wakacyjnym tętni życiem i nie bez powodu przez wielu jest uznawane za rejon z najpiękniejszymi plażami na Dominikanie. Dodatkowo na całej linii brzegowej o długości ponad 40 kilometrów znajduje się wiele wspaniałych miejsc do plażowania. W promieniu kilkuset metrów od wybrzeża bez problemu można odnaleźć komfortowy hotel lub ośrodek wypoczynkowy z widokiem na Ocean. Plaże w Punta Cana zasłużyły sobie na tytuł rajskich plaż. Długie i szerokie wybrzeże jest otoczone okazałymi palmami i pokryte drobnym, niemal białym piaskiem. To w połączeniu z przejrzystą, turkusową wodą tworzy widok jak z pocztówki.

Widok z lotu ptaka na karaibskim kurorcie Bavaro, Punta Cana, Dominikana
Widok z lotu ptaka na karaibskim kurorcie Bavaro, Punta Cana, Dominikana, licencja: shutterstock/By Valentin Valkov

Do najpiękniejszych plaż w okolicy zaliczają się:

Playa Bavaro

Najbardziej znana i najpopularniejsza plaża w rejonie Punta Cana, a według rankingów również jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Dodatkowo długi i szeroki pas wybrzeża łagodnie opada do oceanu. Plaża na całej długości jest pokryta białym i drobnym niczym mąka piaskiem oraz zacieniona setkami wysokich drzew palmowych. Nieopodal znajduje się Park Dolphin Explorer, gdzie jedną z wielu dostępnych atrakcji jest możliwość pływania z delfinami. Aby mieć tę wyjątkową plażę na wyciągnięcie ręki można zatrzymać się między innymi Lopesan Costa Bávaro Resort. W pięciogwiazdkowym kompleksie wypoczynkowym z basenami, centrum SPA i centrum fitness oraz różnymi opcjami zakwaterowania (adres: Playas de Bávaro, Bavaro, Punta Cana).

Playa El Cortecito 

Niewielka plaża leżąca na terenie wioski rybackiej. Nie ma tu turystycznych kurortów, a w okolicy można spotkać głównie lokalesów. Jednak w pobliżu plaży znajdują się sklepy z rękodziełem oraz bary i przytulne knajpki z lokalnymi przysmakami. Najbliższy obiekt noclegowy to pięciogwiazdkowy hotel Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa. Usytuowany pośród palm i oferujący gościom wszelkie udogodnienia od basenów i strefy SPA, przez restauracje i bary, po rozmaite zajęcia rekreacyjne (adres: C/ El Cortecito, Playa Bávaro, Bavaro, Punta Cana).

Playa Cabeza De Toro

Piękna, szeroka i nieco dzika plaża położona na południe od Bávaro, w pobliżu laguny i rezerwatu przyrody. Dodatkowo woda jest tutaj ciepła, przejrzysta i przez większość roku spokojna, tuż przy brzegu rosną wysokie palmy dające naturalny cień, a nieco dalej wybrzeże porasta bujna, dziewicza roślinność. W niewielkiej odległości od plaży znajduje się okazały, pięciogwiazdkowy Serenade Punta Cana Beach & Spa Resort z dużym basenem, restauracją oraz klimatyzowanymi apartamentami i widokiem na ocean (adres: Carretera Cabeza de Toro, Cabeza de Toro, Punta Cana).

Playa Juanillo

Rozległa plaża ze spokojną i krystalicznie czystą wodą, zlokalizowana w niewielkiej odległości od przystani Cap Cana oraz rezerwatu przyrody Ojos Indígenas. Natomiast sama plaża jest otoczona palmami i luksusowymi hotelami oraz ekskluzywnymi restauracjami. Jednym z miejsc, gdzie można się zatrzymać jest pięciogwiazdkowy ośrodek dla dorosłych Secrets Cap Cana Resort & Spa. Z basenem, barem i restauracją oraz kasynem i zapleczem do uprawiania sportó wodnych (adres: Blvd. Zona Hotelera, Playa Juanillo, Cap Cana, Punta Cana).

Playa de Arena Gorda

Malownicza, szeroka, piaszczysta plaża z krystalicznie czystą, choć często wzburzoną wodą. Miejsce idealne do surfowania, wypoczynku na plaży i spacerów wzdłuż brzegu oceanu. Jednak w pływaniu może przeszkadzać silny wiatr wywołujący wysokie fale. Na całej długości plaży nie brakuje miejsc noclegowych, a jednym z najbliższych jest Bahia Principe Luxury Ambar. Pięciogwiazdkowy kompleks wypoczynkowy dla dorosłych z wygodnymi apartamentami i wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Adres: Carretera Arena Gorda – Macao, Sección Baigüa La Altagracia, Bavaro, Punta Cana).

Playa Arena Blanca 

Piękna plaża położona w otoczeniu malowniczej, karaibskiej scenerii, której nazwa nie jest przypadkowa. Plaża jest pokryta drobnym, białym piaskiem, a dzięki temu uznawana za najbielszą część wybrzeża w regionie. Dodatkowo w odległości kilkuset metrów od plaży mieści się czterogwiazdkowy VIK Hotel Arena Blanca All Inclusive z rozległym basenem, centrum odnowy biologicznej i licznymi restauracjami (adres: White Sand, Carretera Arena Gorda, Bavaro, Punta Cana).

Playa La Vacama 

Cichy i spokojny zakątek z piękną plażą pokrytą złotym piaskiem i otoczoną dziką roślinnością. Ponadto w pobliżu nie ma zbyt wielu kurortów ani hoteli, jest za to kilka lokalnych restauracji i barów. Warunki sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Natomiast najlepszym miejscem na nocleg w pobliżu jest Rancho Paraíso Punta Cana. Komfortowa willa z basenem i 8 sypialniamii bogatą ofertą lokalnych atrakcji (adres: Nisibon, Lavacama, Punta Cana).

Playa Macao 

Spokojna, ale dość wietrzna plaża położona w niewielkiej zatoce na obrzeżach Punta Cana i bardzo popularna wśród surferów. Poza miękkim, białym piaskiem i dużą ilością fal, na miejscu można liczyć na sporo miejsca i brak tłumów. Przy plaży działa szkoła surfingu, jest też kilka barów plażowych. Natomiast najbliższy hotel w okolicy to pięciogwiazdkowy ośrodek Dreams Macao Beach Punta Cana. Położony na wybrzeżu, z bogatą ofertą noclegową i licznymi udogodnieniami (adres: Playa Macao, Uvero Alto, Punta Cana).

Playa Uvero Alto 

Spokojna, kilkukilometrowa plaża zlokalizowana na najbardziej wysuniętym na północ krańcu Punta Cana. Dodatkowo długi i szeroki pas wybrzeża pokryty jest piaskiem połyskującym w promieniach słońca, które świeci wyjątgkowo intensywnie. W pobliżu kurortów plaża jest zagospodarowana, nieco dalej bardziej dzika, wokół znajduje się sporo restauracji i barów. Ze względu na sporą ilość fal okolica jest popularna wśród wielbicieli surfowania. Co więcej jednym z najlepiej ocenianych hoteli przy plaży jest pięciogwiazdkowy Breathless Punta Cana Resort & Spa. Ośrodek dla dorosłych z wygodnymi pokojami oraz kilkoma basenami, licznymi restauracjami i kasynami (adres: Playas Uvero Alto km 275, Uvero Alto, Punta Cana).

Playa Palmera

Dzika, prawdziwie rajska plaża położona pomiędzy plażami La Vacama i Uvero Alto, w pobliżu zielonych terenów parku narodowego Río Maimón. Długi, piaszczysty pas wybrzeża otaczają wysokie palmy i ciągną się przez kilka kilometrów. Ponadto na plaży nie ma typowej infrastruktury, turystycznych kurortów i tłoku. Dzięki temu to idealne warunki do spokojnego wypoczynku i długich spacerów ze wspaniałymi widokami. W niewielkiej odległości od plaży, pośród drzew palmowych mieści się duży i nowoczesny pięciogwiazdkowy kompleks wypoczynkowy Grand Sirenis Punta Cana Resort. Ponadto znajdują się tu restauracje i kilka basenów z widokiem na ocean (adres: Playas de Uvero Alto, Uvero Alto, Punta Cana).

Poprzedni

Szpitale na Dominikanie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

TOP 15 atrakcji na Dominikanie, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz