TOP 15 atrakcji na wyspie Curacao, co zobaczyć i zwiedzić

Tagi , , , , ,

Curacao to niewielka wysepka, która znajduje około 70 kilometrów na północ od Wenezueli. Choć dawniej mało kto wiedział o tym, że wyspa istnieje, to obecnie stała się ona popularnym celem wakacyjnym. Wyspa ta wyróżnia się prawdziwie kameralnymi rozmiarami, to jednak władze zadbały o to, by przyjeżdżający tu turyści nie mieli wątpliwości co do tego, że podjęli dobrą decyzję. Na Curacao można bowiem świetnie się bawić, obcować z wyjątkową przyrodą. Jednocześnie, jeśli planujesz swoje wakacje właśnie na Curacao, to warto żebyś zapoznał się z listą TOP15 atrakcji, z których możesz tam skorzystać! Jakie są atrakcje na wyspie Curacao?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Zwiedzaj historyczne centrum Willemstad

Stolica wyspy Curacao – miasto Willemstad być może nie jest jedną z największych stolic, jaką miałeś przyjemność zwiedzić. Jeśli jednak kochasz historię, wówczas poczujesz się tam jak przysłowiowa ryba w wodzie! Wybierz się na Stare Miasto w Willemstad, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zapoznaj się z jego niesamowitą historią. Wizyta na starówce to nic innego, jak powrót od przeszłości. Na każdym kroku czekają na nas kolonialne domki holenderskie, które pochodzą jeszcze z XVII wieku. Wszystkie z nich pomalowane są na urokliwe, pastelowe kolory. Z drugiej zaś strony, możemy także podziwiać wspaniałą, hiszpańską i portugalską architekturę , gdyż kolonizatorzy z tamtych krajów również również wyraźnie zaznaczyli swoje wpływy na Curacao. Oczywiście nie możesz zapomnieć o tym, że to właśnie w Willemstad możesz cieszyć się szeroką bazą gastronomiczną, która z pewnością nie zawiedzie Twojego podniebienia.

Willemstad, Curacao. Antyle Holenderskie. Kolorowe budynki przyciągające turystów z całego świata. Błękitne niebo słoneczny dzień.
atrakcje na wyspie curacao, Willemstad, Curacao. Antyle Holenderskie. Kolorowe budynki przyciągające turystów z całego świata. Błękitne niebo słoneczny dzień., licencja: shutterstock/By Birdiegal

2. Poznaj bliżej dystrykt Pietermaai!

Kolejną atrakcją, która czeka na Ciebie na wyspie Curacao jest sam dystrykt Pietermaai. Okazuje się, że możesz zauważyć tam wyjątkowe zmiany i całkiem inny klimat, niż np. w historycznej części Willemstad. Musisz wiedzieć, że już w 1999 roku rozpoczęła się tam ogromna renowacja wszystkich, zabytkowych obiektów. Obecnie historyczne domki i budynki zostały przemienione w luksusowe hotele butikowe, modne sklepiki, bary i galerie handlowe. Oczywiście nie oznacza to, że straciły one swój historyczny wydźwięk. Jednak takie połączenie nowoczesności i wyrazistych kolorów z wydźwiękiem zabytkowym stanowi całkowicie wybuchową mieszankę. Zwiedzanie dystryktu Pietermaai może Cie więc mocno zaskoczyć!

3. Podziwiaj fenomenalną sztukę uliczną w Scharloo

Scharloo to jeden z dystryktów miasta Willemstad. Jednocześnie ta część miasta jest całkowicie odmienna i wyjątkowa. Możesz bowiem podziwiać tam prawdziwie fenomenalną sztukę uliczną, która na długo zapadnie Ci w pamięć. Budynki i ich ściany są bowiem pokryte dziełami znakomitych artystów. Całe Scharloo kąpie się w przeróżnych kolorach i barwach, co sprawia, że sam klimat tej dzielnicy jest wyjątkowy.

4. Wypożycz samochód i zorganizuj objazdową wycieczkę po wyspie!

Curacao to wyspa, która może zaskoczyć Cię pod wieloma względami. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na wynajęcie samochodu i zaplanowanie dla siebie objazdowej wycieczki. Wypożyczalni samochodów oczywiście Ci tam nie zabraknie, gdyż znajdziesz je dosłownie na każdym rogu. Zwykle będziesz musiał zapłacić od 25 do 30 dolarów za jeden dzień. Z kolei jeśli zdecydujesz się na wynajęcie samochodu na całe dwa tygodnie, wówczas będziesz musiał zapłacić około 400 dolarów, co jest nieco bardziej atrakcyjną ceną. Zasady ruchu drogowego są podobne jak w naszym kraju, co wynika z faktu, że Curacao należy administracyjne do Królestwa Niderlandów. Potrzebne jest Ci więc jedynie prawo jazdy, a także karta kredytowa.

Panorama z lotu ptaka Willemstad w Curacao
atrakcje na wyspie curacao, Panorama z lotu ptaka Willemstad w Curacao, licencja: shutterstock/By Mikolaj Niemczewski

5. Opalaj się na najlepszej plaży na wyspie – Grote Knip

Wiesz dobrze, że wszystkie kraje karaibskie mogą pochwalić się bogatą i fantazyjną linią brzegową. Jednocześnie to właśnie na wyspie Curacao znajdziesz słynną Grote Knip, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Plaża ta może Cię zaskoczyć w wyjątkowo pozytywny sposób, gdyż pokryta jest ona białym jak śnieg piaskiem. Co więcej otaczają ją majestatyczne klify, które zapewniają jednocześnie odrobinę naturalnego cienia oraz prywatność. Zejście do wody na Grote Knip jest dość łagodne, więc możesz się na tę plażę wybrać także z najmłodszymi.

TOP 10 najpiękniejsze plaże na wyspie Curacao (wyspykaraibskie.pl)

6. Wybierz się na Playa Piskado i pływaj z żółwiami!

Wspomniane już zostało, że na wyspie Curacao nie zabranie Ci atrakcji. Możesz bowiem udać się na Playa Piskado i zdecydować się na pływanie w towarzystwie przyjaznych żółwi. Faktem jest, że sama Playa Piskado może Cię nieco zaskoczyć. Nie znajdziesz tam bowiem piasku, a jedynie drobny żwirek i wysokie klify. Niemniej jednak dla samych żółwi, których możesz więcej nie spotkać w naturalnym środowisku, powinieneś się tam wybrać!

7. Nurkuj z klifów na Playa Forti

Kolejną plażą na wyspie Curacao, która również warto odwiedzić jest Playa Forti. Jest to plaża, na której możesz spróbować swoich sił w różnorodnych sportach wodnych, a w szczególności możemy się zdecydować na nurkowanie i skoki do wody prosto z malowniczych klifów. Jest to całkowicie darmowa atrakcja, która będzie wymagała od Ciebie jedynie nieco więcej odwagi. Zapewni Ci ona solidną dawkę adrenaliny, a jednocześnie świetną zabawę. Pamiętaj również, że w pobliżu Playa Forti znajdziesz również wiele restauracji i barów, więc możesz się spokojnie zatrzymać na posiłek lub przekąski.

     Playa Forti cliffs    Views around Curacao a small Tropical Caribbean Island
atrakcje na wyspie Curacao, Playa Forti, licencja: shutterstock/By Gail Johnson

8. Playa Porto Mari Cię zaskoczy!

Z pewnością plaż na Curacao Ci nie zabraknie. Jeśli jednak chcesz doświadczyć czegoś absolutnie wyjątkowego, wówczas wybierz się na plażę Playa Porto Mari. Możesz tam bowiem podziwiać wylegujące się na słońcu świnki. Co więcej, najpopularniejszą parą świnek jest Willy oraz Woody, które wręcz ubóstwiają słoneczne kąpiele. Bardzo często przechadzają się one po plaży i zaglądają do toreb turystów w poszukiwaniu przysmaków. Jeśli będziesz na tyle cierpliwy, wówczas istnieje szansa nawet na to, że na własne oczy zobaczysz jak świnki te kąpią się wspólnie w ciepłych wodach oceanu. Pamiętaj jednak, że wstęp na tę plażę nie jest darmowy – będzie Cię on kosztował około 6 dolarów i da Ci dostęp do leżaka.

9. Wybierz się na spacer po Christoffel National Park

Wyspa Curacao może pochwalić się piękną i dziewiczą przyrodą. Najlepszym dowodem na to jest rezerwat/ park narodowy Christoffel National Park. Ta atrakcja wyspy została udostępniona turystom i jest to jeden z największych parków narodowych na Curacao. Możesz tam podziwiać niezwykle rzadkie gatunki roślin, a także endemiczne gatunki ptaków i innych stworzeń. Możesz także zdecydować się na to, by zdobyć Christoffel Mountain, czyli najwyższy szczyt Curacao. Wstęp do parku będzie Cię kosztował około 17 dolarów.

  Christoffel National park   - Views around Curacao a small Caribbean Island
Christoffel National park licencja: shutterstock/By Gail Johnson

10. Wybierz się do punktu widokowego Santa Martha

Jeśli chcesz podziwiać całkowitą panoramę wyspy i bezkresny horyzont oceanu, wówczas wybierz się na malowniczy punkt widokowy Santa Martha. Jest to otoczona wzgórzami zatoka, z której możesz napawać swoje oczy prawdziwie fenomenalnym krajobrazem. Właśnie w tym miejscu natura nie została tknięta ingerencją człowieka, a wszystko rozwija się w swoim, własnym rytmie. Wycieczka tutaj będzie także świetnym treningiem kondycyjnym, a Ty z pewnością tego nie pożałujesz. Santa Martha czeka właśnie na Ciebie!

11. Odwiedź flamingi przy jeziorze Jan Kok

Zaledwie kilka minut od stolicy Willemstad, będziesz mógł zatrzymać się przy malowniczym, słonym jeziorze Jan Kok. Miejsce to jest wyjątkowo popularne na wyspie, głównie ze względu na to, że często bytują tu dzikie flamingi. Te piękne, różowe ptaki właśnie to miejsce wybrały na „swój dom”. Możesz więc podziwiać je tam w całkowicie naturalnym środowisku. Co ciekawe, ptaki te wcale nie uciekają na widok ludzi. Można więc powiedzieć, że są one już do tego przyzwyczajone. Daje Ci to więc niesamowite możliwości, by się z nimi nieco lepiej zapoznać.

Flamingos at Jan Kok Salt Pan on the Caribbean Island of Curacao
Jan Kok Curacao, licencja: shutterstock/By Gail Johnson

12. Zwiedzaj groty Hato!

Curacao to wyspa maksymalnie zróżnicowana. Czeka tam na Ciebie niezwykle wiele atrakcji, a jedną z nich są groty Hato. Możesz zwiedzać je tylko w momencie, kiedy zdecydujesz się na wykupienie wycieczki z przewodnikiem, jednak z pewnością nie będziesz rozczarowany. We wnętrzu groty Hato czeka na Ciebie cały szereg spektakularnych formacji skalnych, których nie możesz przegapić. Wycieczka do tej jaskini z przewodnikiem będzie Cię kosztowała jedynie 5 dolarów.

13. Pływaj na plaży Kokomo Beach

Kokomo Beach jest jedną z bardziej nietuzinkowych plaż na wyspie Curacao. Nie znajdziesz tam piasku, jednak znajdziesz malownicze skały, które tworzą niewielkie baseny, idealne do pływania. W niektórych z nich woda jest tak płytka, że możesz się tam wybrać nawet z pociechami. Plaża ta jest również jednym z lepszych miejsc na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Krajobrazy, z którymi się tam spotkasz na wyjątkowo długo zapadną Ci w pamięć.

Kokomo Beach  Views around the Caribbean island of Curacao
atrakcje na wyspie curacao, Kokomo Beach Curacao, licencja: shutterstock/By Gail Johnson

14. Złap zachód słońca na Mambo Beach

Mambo Beach to kolejna, fenomenalna plaża na wyspie Curacao. Turyści uwielbiają się tam opalać, ale także łapać zachody słońca. Ty również możesz zdecydować się na tego typu atrakcję. Właśnie w tym punkcie wyspy Curacao słońce majestatycznie obniża się za horyzont, co tworzy również idealną scenerię do wykonywania pamiątkowych zdjęć. Musisz jednak pamiętać, że wstęp na Mambo Beach jest płatny i kosztuje 7 dolarów. W tej cenie otrzymujesz również leżak.

15. Spróbuj najlepszych owoców morza na wyspie Curacao!

Kuchnia wyspy Curacao opiera się głównie na owocach morza i rybach, dzięki czemu jest ona również wyjątkowo zdrowa. Co więcej, baza gastronomiczna z której mogą na potęgę korzystać turyści również jest świetnie rozbudowana. Możesz więc zatrzymać się zarówno w luksusowych restauracjach, ale także i w barach, które znajdują się tuż przy samej plaży i spróbować owoców morza w najbardziej oryginalnym wydaniu. Ciekawostka jest fakt, że obsługa i kelnerzy są wyjątkowo sprawni. Wielu turystów wskazuje na to, że nawet mimo wielkich kolejek, nie czekali oni dłużej niż 15 minut. Wybierz się więc do jednej z restauracji i zdecyduj się na swoją kulinarną przygodę ze smakami Curacao. Takiej decyzji z całą pewnością nie będziesz mógł żałować, a Twoje podniebienie Ci za to podziękuje!

Poprzedni

TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Curacao

TOP 10 najlepszych hoteli na wyspie Curacao

Następny

Dodaj komentarz