Wakacje Discovery Bay – zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Tagi , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że podróżni coraz chętniej wybierają egzotyczne i mniej oczywiste kierunki swoich wakacyjnych podróży. Dawniej, chętniej zwiedzałeś pewnie Stary Kontynent, który jednak obecnie nie jest już dla Ciebie wystarczający. Właśnie dlatego, coraz większą popularnością cieszy się Jamajka. Ten niewielki kraj znany jest ze swojej gościnności, a także z całego szeregu pięknych plaż. Jednocześnie, może Ci on zaoferować znacznie więcej, niż możesz sobie to tylko wyobrazić. Jeśli więc planujesz swoje wakacje na Jamajce, koniecznie udaj się do popularnego kurortu wypoczynkowego jakim jest Discovery Bay. Dowiedz się więc, jak możesz się tam dostać i co tam na Ciebie czeka!

Piękna piaszczysta plaża z palmami i żaglówką w turkusowym morzu na Jamajce Paradise wyspie.
Piękna piaszczysta plaża z palmami i żaglówką w turkusowym morzu na Jamajce Paradise wyspie., licencja: shutterstock/By Lucky-photographer
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak można dojechać do Discovery Bay na Jamajce?

Discovery Bay to niewielki, aczkolwiek wyjątkowo urokliwy kurort wakacyjny, który może Cię pozytywnie zaskoczyć. Znajduje się on w północnej części Jamajki i niestety, nie jest obsługiwany przez międzynarodowy port lotniczy. Nic więc dziwnego, że możesz się zastanawiać, w jaki sposób możesz dotrzeć na miejsce? Otóż nie będzie to dla Ciebie zbyt skomplikowana podróż. Najbliższe lotnisko znajduje się w innym, równie słynnym kurorcie jakim jest Montego Bay. Możesz więc zarezerwować tam bilety, a następnie zaplanować dla siebie dalszą część podróży.

Jak dostać się z Montego Bay do Discovery Bay?

Podróż do Discovery Bay nie powinna być dla Ciebie zbyt męcząca. Obar kurorty są bowiem od siebie oddalone o około 63 kilometry. Jednocześnie musisz wiedzieć, że w tym wypadku nie możesz liczyć na komunikację miejską. Kursuje on dość rzadko na odległych trasach, a także ma poważne problemy z punktualnością. Wobec tego, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie nic innego, jak tylko możliwość wypożyczenia samochodu. Możesz zrobić to bezpośrednio na lotnisku w Montego Bay. Następnie musisz poruszać się cały czas w kierunku wschodnim, drogą oznaczoną jako A1. Prowadzi ona wzdłuż północnego wybrzeża Jamajki i dostarczy Ci niesamowitych widoków. Do Discovery Bay powinieneś dojechać w około godzinę.

Discovery Bay Monument in St. Ann
Discovery Bay Monument in St. Ann, licencja: shutterstock/By Trescott Myers

Co możesz zwiedzić w Discovery Bay?

Wspomniane już zostało, że Discovery Bay jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na Jamajce, choć nie może się on pochwalić największymi rozmiarami. Nic więc dziwnego, że możesz mieć pewne wątpliwości co do tego, czy nie będzie doskwierać Ci tam nuda? Okazuje się, że turyści upodobali sobie to miejsce nie bez powodu. W Discovery Bay czeka na Ciebie niesamowita przyroda, a także cały szereg innych atrakcji. Tak więc, co możesz tam zwiedzić?

1. Green Grotto Caves

Gren Grotto Caves to nic innego jak tylko Jaskinie Zielonej Groty. Jest to jedna z największych atrakcji w Discovery Bay, której nie możesz pominąć podczas zwiedzania. Miejsce to jest historyczne, a jednocześnie absolutnie wyjątkowe. Woda przybiera tam niesamowicie zielony kolor, który łącząc się z promieniami słonecznymi, rozprowadzony zostaje po całej jaskini. Musisz także wiedzieć, że możesz tam bez większych problemów zażyć orzeźwiającej kąpieli i świetnie się bawić. Ciekawym rozwiązaniem są wycieczki fakultatywne – z przewodnikiem – które pozwolą Ci jeszcze lepiej poznać historię tego miejsca i jego niesamowity klimat.

2. Stary Port w Discovery Bay

Kolejnym miejscem, którego w Discovery Bay, którego absolutnie nie możesz przegapić jest Stary Port. To właśnie tam znajdziesz promenadę, a jednocześnie będziesz mógł nacieszyć oczy bezkresnym horyzontem. Możesz tam także znaleźć przepiękne, tradycyjne łodzie rybackie, a także wtopić się w nieco sielski klimat całego miasteczka. Z całą pewnością wizyty w starym porcie nie będziesz żałować!

Discovery Bay, Jamaica beach
Discovery Bay, Jamaica beach, licencja: shutterstock/By

3. Centrum Discovery Bay

Discovery Bay to niewielkie miasteczko, które na co dzień zamieszkiwane jest przez około 2,5 tysiąca mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że nie będzie Cię ono miało czym zaskoczyć. W Discovery Bay możesz się bowiem wybrać do przepięknego centrum, które jest wyjątkowo kolorowe i wielobarwne. Znajdziesz tam również tradycyjne zabudowania, a także kilka barów oraz modnych butików. Centrum Discovery Bay z pewnością zaskoczy Cię swoją oryginalnością.

Najpiękniejsze plaże w Discovery Bay – na które z nich koniecznie musisz się udać?

Nie da się ukryć, że kurort jakim jest Discovery Bay na Jamajce, znany jest przede wszystkim ze swoich malowniczych plaż. Jeśli więc liczysz na chwilę błogiego wypoczynku, to z pewnością nie poczujesz się rozczarowany. Jednak które z plaż w Discovery Bay zasługują o wiele bardziej na Twoje uznanie? Otóż do najlepszych z nich można zaliczyć:

 • Puerto Seco beach – to jedna z najpopularniejszych plaży w kurorcie, przy której jednocześnie zorganizowany jest park rozrywki wodnej. Jest to plaża wyjątkowo rozrywkowa i popularna, więc z powodzeniem możesz się na niej spodziewać tłumów. Na plaży tej znajdziesz także szereg innych udogodnień, które z pewnością pomogą Ci się wtopić w klimat.
 • Dolphin Cove Beach – to kolejna, piękna plaża w Discovery Bay, która zachwyci Cię białym i mięciutkim piaskiem. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w resorcie, która gwarantuje Ci także możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. Co ciekawe, choć plaża ta jest wyjątkowo popularna, to jednak nie będziesz mieć problemów z tym, by znaleźć na niej wolne miejsce. Dolphin Cove Beach jest bowiem jedną z największych plaż w Discovery Bay!
 • Runaway Bay Beach – tej plaży również nie możesz przegapić podczas wizyty w Discovery Bay. Jest to tradycyjna plaża piaszczysta, na której możesz wypocząć w nieco bardziej prywatnej atmosferze. Czeka tam na Ciebie także rząd leżaków z parasolami, a także cały szereg innych udogodnień.
 • Bengal Beach – ta plaża jest jedną z mniejszych, jednak również powinieneś ją odwiedzić. Turyści głównie wybierają się tam późnym wieczorem, by móc podziwiać malownicze zachody słońca. Jednocześnie nawet rankiem i popołudniem możesz odwiedzić Bengal Beach po to, by zażyć orzeźwiającej kąpieli i napawać się ciepłymi promieniami słońca. Takiej wizyty z pewnością nie będziesz żałować.
Sunset on Ngnapali beach, Thandwe, Myanmar
plaże Bengal Beach, licencja: shutterstock/By posztos

Czy w Discovery Bay możesz wynająć samochód?

Nie da się ukryć, że w większości przypadków nie będziesz chciał spędzić całego, wolnego czasu jedynie na plaży w Discovery Bay. Okazuje się, że sama, najbliższa okolica również warta jest tego, by ją odwiedzić. Musisz jednak mieć na uwadze to, że na komunikację miejską na Jamajce nie powinieneś zbytnio liczyć. Wobec tego, z pewnością się zastanawiasz, czy w Discovery Bay na Jamajce możesz wypożyczyć samochód? Okazuje się, że jak najbardziej. Znajdziesz na miejscu kilka wypożyczalni, które funkcjonują głównie przy luksusowych hotelach, ale także możesz skorzystać z wyszukiwarki samochodów online. Wówczas rezerwujesz swój wymarzony samochód całkowicie przez Internet, a następnie odbierasz go bezpośrednio na miejscu. Nie zaleca się zaś korzystania z małych, nieznanych i lokalnych wypożyczalni pojazdów, które nie zawsze są rzetelne, w szczególności dla podróżnych.

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne na Jamajce (wyspykaraibskie.pl)

Gdzie możesz zaparkować samochód w Discovery Bay?

Jeśli już zdecydowałeś się na wypożyczenie samochodu, wówczas będziesz również poszukiwał miejsc parkingowych. Okazuje się, że w Discovery Bay nie powinieneś mieć z tym najmniejszego problemu. Parkingi znajdują się tam dosłownie wszędzie, a co więcej, niektóre z nich są całkowicie darmowe. Oczywiście, jeśli planujesz pozostawienie wypożyczonego samochodu na nieco dłuższy czas, to dla własnego bezpieczeństwa, powinieneś skorzystać z parkingów płatnych. Są one strzeżone, więc nie będziesz musiał się obawiać o swój pojazd. Ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie może być również znalezienie dla siebie takiego noclegu, który zaoferuje Ci w cenie dostęp do prywatnego parkingu. Pamiętaj, że Discovery Bay nie jest jednym z największych kurortów, a co za tym idzie, wszędzie będziesz mógł dotrzeć na piechotę.

Kiedy najlepiej jechać do Discovery Bay? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kluczem do Twoich wymarzonych i udanych wakacji jest nic innego, jak tylko piękna pogoda. Możesz się więc zastanawiać, kiedy jest najlepszy okres do tego, by wyjechać do Discovery Bay? Otóż musisz wiedzieć, że panuje tam klimat gorący, wilgotny i tropikalny. Oznacza to, że zimy praktycznie tam nie występują, a Ty, możesz cieszyć się wyjątkową i słoneczną pogodą nawet w miesiącach takich jak grudzień czy styczeń. Pamiętaj jednak, że większość turystów wybiera się tam latem, czemu nie powinieneś się dziwić. Właśnie w tym sezonie w Discovery Bay jest najcieplej, a Ty możesz spodziewać się temperatur rzędu nawet 30 – 32 stopni Celsjusza. Musisz także przygotować się na przelotne opady deszczu, jednak zwykle pomagają one o wiele lepiej znosić gorące i upalne temperatury. Z kolei jeśli chodzi o wody u wybrzeży Discovery Bay, to zwykle utrzymują one stałą temperaturę od 23 do 27 stopni Celsjusza. Możesz więc śmiało zauważyć, że nie ma złego momentu na to, by odwiedzić ten niesamowity i słoneczny kurort. Z całą pewnością Cię on nie rozczaruje!

Rafting na Białej Rzece w St Ann na Jamajce.
Rafting na Białej Rzece w St Ann na Jamajce., licencja: shutterstock/By LBSimms Photography

Gdzie możesz dobrze zjeść w Discovery Bay?

Będąc w Discovery Bay z całą pewnością nie możesz sobie odmówić spróbowania lokalnej kuchni. Jamajskie przysmaki są wyjątkowo zdrowe, a także i smaczne, więc z pewnością nie będziesz tego żałować. Dodatkowo musisz wiedzieć, że baza gastronomiczna w tym kurorcie jest wyjątkowo dobrze rozwinięta, co z pewnością pozwoli Ci na wybór różnorodnych lokali gastronomicznych. Jednak które restauracje w Discovery Bay możesz zaliczyć do najlepszych? Otóż:

 • Ultimate Jerk Centre – jak łatwo możesz się domyślić, ta restauracja zaprasza Cię na dania mięsne, głównie wieprzowe i wołowe. Niemniej jednak zjedz w niej dobrze i za stosunkowo niewielką cenę.
 • Bayritz – to z kolei jedna z bardziej ekskluzywnych restauracji w Discovery Bay. Pozwoli Ci ona na skosztowanie specjalnych smakołyków, które są typowe dla tego kraju. W Bayritz możesz się jednak spodziewać nieco wyższego rachunku, jednak jakość i estetyka serwowanych dań z pewnością Cię zaskoczą.
 • Crisnic Bar and Grill – ta restauracja z kolei specjalizuje się w owocach morza. Jeśli więc jesteś ich miłośnikiem, to z całą pewnością obowiązujące tam menu przypadnie Ci do gustu. Jeśli chodzi o zakres cen, można powiedzieć, że nie nadweręży on Twojego budżetu.

Gdzie możesz nocować w Discovery Bay? – lista rekomendowanych hoteli

Baza noclegowa w Discovery Bay również jest świetnie rozwinięta. Możesz się więc spodziewać tego, że do wyboru będziesz miał różnorodne opcje zakwaterowania. Jednak które z nich będą najlepsze?

Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi w Discovery Bay

Jeśli do Discovery Bay wybierasz się z całą rodziną, wówczas możesz zatrzymać się w:

 • Luxury Beach Hotel – jest to przyjazny rodzinom hotel, który oferuje szereg atrakcji dla najmłodszych gości.

Najlepsze hotele w Discovery Bay z widokiem na morze

Jeśli zależy Ci na tym, by w Discovery Bay budzić się do pięknych widoków, wówczas możesz zatrzymać się w:

 • Villa Isabelle Discovery Bay – to hotel, który oferuje Ci pokoje z panoramicznymi widokami na morze;
 • Villa De Luxe Paradise – to również jeden z hoteli, który znajduje się przy samej plaży i oferuje Ci niezapomniane widoki.

Hotele w Discovery Bay w przystępnej cenie

Jeśli z kolei chcesz podczas swoich wakacji w Discovery Bay nieco więcej zaoszczędzić, wówczas możesz zatrzymać się w:

 • Marantha Villa – to niewielki hotel, który zaoferuje Ci przystępną cenę. Za noc w nim zapłacisz około 120 złotych, a standardy również są satysfakcjonujące.
 • Ocean View – to również mały i skromny hotel, który znajduje się około 800 metrów od plaży. Niemniej jednak możesz zatrzymać się w nim już za około 150 złotych za noc, a także cieszyć się dostępem do niewielkiego basenu.

Hotele all Inclusive w Discovery Bay

Jeśli z kolei zależy Ci na maksymalnie wysokich standardach, wówczas możesz zatrzymać się w:

 • TheVista – to kolejny, czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się blisko centrum kurortu i blisko plaży. Zagwarantuje Ci on dostęp do basenu i szeregu innych udogodnień.
Poprzedni

Dlaczego warto polecieć na wyspy Trynidad i Tobago?

TOP 15 atrakcji na wyspie Aruba, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz