Najbardziej instagramowe miejsca na Haiti – gdzie zrobić zdjęcia!

Słowo Haiti na plaży

Haiti lub Ayiti w języku kreolskim haitańskim oznacza dosłownie „krainę wysokich gór”. Dzięki wysublimowanym krajobrazom, składającym się z wodospadów, jaskiń, lasów, gór i wspaniałych plaż Haiti posiada wiele miejsc, gdzie można zrobić piękne instagramowe zdjęcia. Ten wyjątkowy karaibski kraj z tropikalnym klimatem, niegdyś nazywany był … Zobacz więcej »

Dlaczego warto polecieć na Haiti? Odkryj karaibski raj!

Karaibska plaża i tropikalne morze na Haiti, licencja: shutterstock/By ailenn

Haiti jest krajem, który często kojarzony jest z trudnościami takimi jak ubóstwo czy katastrofy naturalne. Jednak ta wyspiarska perła Karaibów ma znacznie więcej do zaoferowania odważnym podróżnikom szukającym niepowtarzalnych doświadczeń. Odwiedzając Haiti, turysty mogą ująć malownicze krajobrazy, bogata historia oraz unikalna kultura voodoo, która wciąż … Zobacz więcej »

Zima na Haiti – na jaką pogodę można liczyć i co wtedy robić na miejscu?

Karaibska plaża i tropikalne morze na Haiti

Europejska zima ma to do siebie, że potrafi zaskakiwać czasami bardzo trudnymi warunkami klimatycznymi. Pojawiające się okresowo przymrozki, już od listopada, a następnie opady śniegu i temperatury spadające już wyraźnie poniżej zera, prawdziwych ciepluchów, czyli ludzi gustujących raczej w słonecznych klimatach, może zniechęcić do aktywności … Zobacz więcej »