Wycieczka na Górę czarownic (Montana Redonda) – przewodnik

Tagi , , , , , ,

Nawet jeden z największych i najwytrwalszych leniuchów kiedyś zrezygnuje z ciągłego leżakowania na plaży. Dlatego warto owy czas, który nam pozostał wykorzystać w trochę ciekawszy sposób. W przypadku, kiedy znajdujemy się na Dominikanie to warto zdecydować się na wypad na górę czerwoną, czyli Montana Redonda.

Beautiful view from the Montana Redonda in Dominican Republic, nature landscape
Montana Redonda in Dominican Republic, licencja: shutterstock/By Lidiya Oleandra
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego akurat warto udać się tam?

Wybór wcale nie jest taki prosty i jednoznaczny. Na Dominikanie spotkamy się z większą ilością miejsc, na które możemy udać się korzystając z lokalnych biur podróży. Każda z ofert różni się jedynie drobnymi detalami. Każda firma próbuje przyciągnąć do siebie potencjalnego klienta tak zwanymi ciekawymi smaczkami. Do najbardziej popularnych wypraw możemy zaliczyć tę na półwyspie Samana. A także do lokalizacji jaką jest Santa Domingo, czyli inaczej rajska wyspa Saona. Również alternatywnie możemy odwiedzić jeden parków rozrywki. Znane są tam i używane do dzisiaj kolejki linowe zwane tyrolkami. Istnieje także możliwość skorzystania z rafy w celach związanych z nurkowaniem. Jednak mimo wszystko już sama nazwa miejsca jakim jest Góra Czarownic może nas zaciekawić. Drugim aspektem, który na pewno będzie przemawiał za tym, aby udać się na owy szczyt będzie bez wątpienia podróż ciężarówkami safari. Pozwolą nam one na swobodne zwiedzanie krajobrazu oraz mamy kontakt z otaczającą nas naturą.

Dodatkowo smaczku doda nam wąska, stroma i bardzo nierówna wręcz czasami przerażająca droga, jaką trzeba przebyć, aby dostać się do celu. Na górze znajduje się niewielki parking z dwoma małymi straganami, które dają nam możliwość zakupienia pamiątek kojarzących się z owym miejscem. Obok nich stoi knajpka z tarasem wraz z toaletą. Jest to pierwszy i ostatni luksus, z jakim będziemy mogli się spotkać podczas całej wycieczki. Montana Redonda to rodzaj osamotnionej góry. Oznacza to, że jest ona nieco odsunięta od pozostałych szczytów pasma. Mimo wszystko otoczona jest przez Lagunę del Limon, lagunę Redonda i Ocean Atlantycki.

Montana Redonda panoramic view. Dominican Republic, natural landscape photo
Montana Redonda widok panorama. Dominican Republic, , licencja: shutterstock/By Evannovostro

​Góra Czarownic, a wyprawa z dzieckiem

  1. Wjazd na Montana Redonda to nie lada wyzwanie, gdyż droga jest stroma i wyboista. W większości przypadków dodatkowo musimy pokonać ją bardzo hałaśliwą ciężarówką przeznaczoną do wypraw safari. Warto przygotować na to dzieci tak, aby miały one, jak najlepszy komfort z jazdy takim pojazdem. Najlepiej zaopatrzyć się więc w wyciszające i ciekawie wyglądające słuchawki. Również przed wejściem do samochodu udać się do toalety, gdyż nigdy nie mamy gwarancji, że ta, która znajduje się na szczycie będzie w stanie zdatnym do użytkowania.
  1. Na górze znajduje się także wspomniana w tym artykule knajpa. Jest to ostanie miejsce, w którym bez problemu zakupimy coś do jedzenia, czy wrzątek dla naszego malucha.
  1. Szczyt góry jest stromy. W wyniku czego trzeba niezwykle uważać aby nie stracić dzieciaka z oczu. Gdyż w takich warunkach dzieli nas jedynie jeden krok przed ostatnim upadkiem w naszym życiu. Jednak mimo wszystko znajdują się tu huśtawki na palach z długimi linami, które znajdują się na hakach. Możemy dobrać taki kadr w celu zrobienia zdjęcia, aby siedząca osoba na huśtawce wyglądała tak jakby huśtała się mając całą instalację przyczepioną do chmury. Znajdziemy tutaj również miotły, na których w momencie skakania będziemy w stanie uzyskać efekt lecącej czarownicy. Stąd też się wzięła nazwa góry.
Montana Redonda, summer mountain panoramic landscape. Dominican Republic, Hispaniola Caribbean island group
Montana Redonda, letni widok panorama. Dominican Republic, , licencja: shutterstock/By Evannovostro

​Plaża Limon

Po wyprawie na górę czarownic w ramach odpoczynku najlepszą czynność, jaką możemy zrobić to udanie się na plażę Limon. Nie w celach relaksacyjnych polegających na leżeniu z przysłowiowo wywalonym brzuchem, lecz na rejs łodzią motorową. Podczas owej jazdy tak zwaną „pierdziawką” warto zwrócić uwagę na kanał z wąskimi ścieżkami. Przez który na pewno będziemy przepływać, gdyż wtedy możemy nacieszyć się widokami zielonej, dziewiczej natury. Dodatkowo pod koniec dnia stojąc bosymi stopami na złotym piasku patrząc w niebo będziemy widzieć przepiękne żółto – pomarańczowe słońce, które właśnie zachodzi. Jest to na pewno dla nie jednej osoby prawdziwa podróż marzeń.

Przeczytaj więcej o wakacjach na Dominikanie:

Hotele na Dominikanie – lista TOP rekomendowanych noclegów

Wycieczka na wyspę Cayo Levantado na Dominikanie, przewodnik

Poprzedni

Wycieczka na wyspę Cayo Levantado na Dominikanie, przewodnik

Zima na Kubie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz