Zima na Antigua i Barbuda jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Piękne, malownicze, o obłędnych widokach przykuwających uwagę, miejsce w którym można odprężyć się, zrelaksować i napawać chabrowym odcieniem morza oraz nietuzinkową roślinnością – kraj na Karaibach: Antigua i Barbuda. Ta wyspa jest zlokalizowana na Morzu Karaibskim, jest niezwykle urokliwym miejscem, o niezliczonej liczbie plaż, a także licznych atrakcjach dla turystów, licznych plażach połyskujących od pokruszonych koralowców, na których można beztrosko wylegiwać się wśród palm. Oddaj się błogiemu leniuchowaniu wśród palm i pływających delfinów. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy jechać na Antigua i Barbuda?

Karaiby to rejon przeciągający turystów. Można na nim wypoczywać na pięknych plażach z białym piaskiem, a także relaksować się z widokiem na obłędne lazurowe wody Morza Karaibskiego i cieszyć prywatnym basenem oraz dostępem do plaży. Dużym atutem Antigua i Barbuda jest pogoda. Każdy miesiąc jest pełen słońca i ciepłych temperatur. Ciepła woda skupia zwolenników sportów wodnych i pływania.

Antigua i Barbuda pogoda listopad

Listopad to doskonały miesiąc, by oddać się błogiemu leniuchowaniu i cieszyć się temperaturą oscylującą w granicach 27°C w dzień. W nocy temperatura spada do 25°. Dodatkowo warto wspomnieć, że turyści w listopadzie mogą liczyć na temperaturę wody w granicach 28°C, dlatego to doskonały czas dla pasjonatów pływania. W listopadzie jest 16 dni słonecznych, przez których słońce świeci aż 11 h, występują wtedy również pory deszczowe. W ostatnich latach były na poziomie 14 dni.

Antigua i Barbuda pogoda grudzień 

Tak naprawdę każdy termin na wyjazd do Antigua i Barbuda jest doskonały. W grudniu można cieszyć się nie tylko słońcem i temperaturą powietrza w granicy 27 stopni Celsjusza, ale także poznać wyspę, ponieważ tak na prawdę jest co oglądać i to nie tylko chodzi o lazurowe wybrzeża i przepiękne zatoki, ale także zabytki z czasów kolonialnych. Turyści jasno mówią, że w grudniu jest tutaj najpiękniej. Rzadko w tym miesiącu występują burze i huragany. 

Aby w pełni zachłysnąć si pięknem tego rejonu koniecznie należy wejść na punkt widokowy Antigua i Barbuda. Można z jego wysokości podziwiać całą panoramę wyspy. Widoki zapierają dech w piersiach. 

Antigua i Barbuda pogoda styczeń

Jeżeli ktoś marzy o egzotycznych wakacjach koniecznie powinien postawić na Antigua i Barbuda. Jest to urokliwy i niepowtarzalny rejon, zachwyca krystalicznie czystą wodą, a także niezwykle ciekawą architekturą. Styczeń w Antigua i Barbuda jest pięknym pod względem aury. W w dzień można liczyć na temperaturę oscylującą w granicach 28°C, przy czym temperatura wody wynosi 27°C. W nocy można liczyć na bezchmurne niebo z 24 czteroma stopniami Celsjusza.

Relaks i zabawa – przede wszystkim na te elementy należy postawić będą na wyspie. To cudownie miejsce, stworzone do odpoczynku. Relaks przy obłędnych widokach i cudownej pogodzie będzie na najwyższym poziomie nawet w styczniu, który w tym rejonie uchodzi za najpiękniejszy miesiąc.

Antigua i Barbuda pogoda luty

Antigua i Barbuda jest to doskonałe miejsce dla wielbicieli długich urokliwych plaży, raf koralowych oraz niezwykłej różnorodności ryb, dlatego cały podwodny świat wygląda naprawdę zjawiskowo. To doskonałe miejsce do nurkowania. Nurkując można napotkać na meduzę księżycową czy strzykwy oraz rozgwiazdy. W lutym można pozwolić sobie na błogie nurkowanie i podziwianie tego rejonu. W lutym pogoda jest dość dobra na nurkowanie. Można liczyć na 25°C w dzień oraz podobną temperaturę w nocy. Przy czym temperatura wody wynosi 24 stopnie Celsjusza.

W tym miesiącu występuje najwięcej dni słonecznych, bo aż 23. Liczba godzin słonecznych wynosi aż 11 h. To doskonały miesiąc na odpoczynek, relaks i podziwianie uroków egzotycznej przyrody. W lutym nie brakuje również osób, które chcą poświecić się spędzaniu czasu na uprawianiu sportów wodnych oraz zwiedzaniu tego rejonu. Spacery brzegiem morza w lutym, przy urokach pięknej, słonecznej pogody to marzenie wielu osób. Cudowna architektura zupełnie odmienna od europejskiej, wyjątkowa pogoda, która rozpieszcza przez cały rok, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy – to elementy wyróżniające ten rejon.  

Antigua i Barbuda pogoda marzec

Marzec to doskonały czas na popływanie kajakiem, po zatoce w Antigua i Barbuda. Pływając w urokliwych warunkach można podziwiać liczne gatunki ryb, które pływają dość płytko, a także typowe dla tego rejonu drzewa takie jak mangrowia czy korzeniara. Dodatkowo ku temu zajęciu jest sprzyjająca pogoda, ponieważ temperatura w dzień, jak i w nocy wynosi 24-25°Celsjusza. Równie ciepła jest woda w morzu, która wynosi 24 stopnie Celsjusza, aż 25 dni słonecznych notuje się w tym miesiącu. 

Można w tym czasie postawić na wycieczki przez wioski Freemans i Liberta, aby zobaczyć lokalny styl życia, zasmakować kuchni tamtego rejonu i spożyć lokalne trunki. Miejsce dziedzictwa Nelson’s Dockyard to również miejsce, którego nie można pominąć będąc na Antugua i Barbuda.

Wakacje na Antigua i Barbuda niezależnie od miesiąca będą piękne i pełne słońca, dlatego jeżeli ktoś marzy o niezwykłych plażach, urokliwych widokach i prawdziwie egzotycznych wakacjach koniecznie powinien wybrać się na te wyspy.

Poprzedni

Wakacje Antigua i Barbuda – z biurem podróży czy na własną rękę?

Dlaczego warto polecieć na wyspy Antigua i Barbuda?

Następny

Dodaj komentarz