Zima na Bermudach, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , , , , , , ,

Zima na Bermudach może się wydawać dość ponurym okresem. Jak jednak faktycznie wyglądają warunki atmosferyczne podczas sezonu niskiego na Bermudach? Czy jest się czego obawiać planując urlop w tym czasie? W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się kwestiom związanym z pogodą w zimowych miesiącach na Bermudach. Sprawdzimy jakie są minimalne i maksymalne temperatury powietrza, średnie temperatury wody, zachmurzenie oraz opady deszczu w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu. Na koniec, w ramach podsumowania postaramy się odpowiedzieć na pytanie kiedy jechać na Bermudy zimą, aby móc się cieszyć zarówno w miarę dobrą pogodą, jak i przystępnymi cenami biletów lotniczych i noclegów.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bermudy pogoda listopad

 • średnia, maksymalna temperatura powietrza – 23°C
 • średnia, minimalna temperatura powietrza – 20°C
 • średnia temperatura wody – 23°C
 • zachmurzenie – 50%
 • średnie, miesięczne opady deszczu – 79,1 mm

Listopad na Bermudach jest stosunkowo spokojnym miesiącem. Opady w porównaniu z innymi miesiącami są wtedy na dość umiarkowanym poziomie, a temperatura w miarę przyjemna, sprzyjająca różnym aktywnościom na świeżym powietrzu. Warto również wspomnieć, iż jest to pierwszy miesiąc jesienny w którym drastycznie maleje prawdopodobieństwo tworzenia się huraganów.

Geocolor Image in the eye of Hurricane Jose in between Bahamas and Bermuda, northeast of Bahamas in the Atlantic Ocean. Elements of this image furnished by NASA.
Geocolor Image w oku huraganu Jose pomiędzy Bahamami i Bermudami, na północny wschód od Bahamów na Oceanie Atlantyckim. Elementy tego zdjęcia dostarczone przez NASA, licencja: shutterstock/By Trong+Nguyen

Bermudy pogoda grudzień

 • średnia, maksymalna temperatura powietrza – 22°C
 • średnia, minimalna temperatura powietrza – 18°C
 • średnia temperatura wody – 22°C
 • zachmurzenie – 54%
 • średnie, miesięczne opady deszczu – 103,4 mm

W porównaniu z listopadem, grudzień jest bardziej zachmurzonym miesiącem. Obecne są również wtedy znacząco większe opady deszczu. Możemy też w grudniu zaobserwować niewielkie ochłodzenie. Nadal jednak miesiąc ten wydaje się być w miarę atrakcyjnym turystycznie. Z pewnością warto zainteresować się wakacjami na Bermudach w tym miesiącu między innymi ze względu na często niższe ceny lotów i opcji noclegowych, w porównaniu z tymi w sezonie wysokim.

Tall Bermuda grass covered in a solid layer of ice after an ice storm, against cloudy skies
Wysoka trawa bermudzka pokryta solidną warstwą lodu po burzy lodowej, na tle zachmur

Bermudy pogoda styczeń

 • średnia, maksymalna temperatura powietrza – 20°C
 • średnia, minimalna temperatura powietrza – 17°C
 • średnia temperatura wody – 20°C
 • zachmurzenie – 57%
 • średnie, miesięczne opady deszczu – 105,1 mm

Grudzień i styczeń są dość zbliżonymi do siebie miesiącami pod względem warunków atmosferycznych. W tym miesiącu zarysowuje się tendencja związana z ochłodzeniem temperatury powietrza i wody. Pozostałe, omawiane elementy pogodowe (zachmurzenie i opady deszczu) pozostają właściwie niezmienne.

Bermuda flag umbrella. Close up of printed umbrella over green grass lawn background. Rainy weather forecast. Climate change and global warming concept.
Parasol z flagą bermudzką. Zbliżenie drukowanego parasola na tle zielonej trawy trawnika. Deszczowa prognoza pogody. Koncepcja zmian klimatu i globalnego ocieplenia, licencja: shutterstock/By artofpics

Bermudy pogoda luty

 • średnia, maksymalna temperatura powietrza – 20°C
 • średnia, minimalna temperatura powietrza – 16°C
 • średnia temperatura wody – 20°C
 • zachmurzenie – 55%
 • średnie, miesięczne opady deszczu – 119,5 mm

Większość komponentów pogodowych przyjmuje zbliżone wartości do tych obecnych w dwóch wcześniejszych miesiącach. Luty wyróżnia się jednak znaczącym wzrostem opadów deszczu. Są one wtedy najwyższe w roku. Jest to również jeden z najchłodniejszych miesięcy na Bermudach.

Clouds and rain are falling in the sea.
Chmury i deszcz spadają do morza, licencja: shutterstock/By SKY+Stock

Bermudy pogoda marzec

 • średnia, maksymalna temperatura powietrza – 20°C
 • średnia, minimalna temperatura powietrza – 17°C
 • średnia temperatura wody – 19°C
 • zachmurzenie – 51%
 • średnie, miesięczne opady deszczu – 95,9 mm

Choć w marcu pogoda nadal jest dość charakterystyczna dla miesięcy zimowych, możemy zaobserwować pewne zmiany związane z ociepleniem klimatu. Poza tym, widać znaczący spadek opadów deszczu. Fakt ten z pewnością sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i korzystaniu z uroków atrakcji obecnych na archipelagu.

dog running free along the beach in the wet sand on a foggy day at sunrise towards the water. Freedom concept.
Pies biegnący swobodnie wzdłuż plaży po mokrym piasku w mglisty dzień o wschodzie słońca w kierunku wody. Koncepcja wolności, licencja: shutterstock/By Lost-in-translation

Kiedy jechać na Bermudy?

Na okres od listopada do marca przypada sezon niski, czyli taki w którym jest generalnie mniej turystów. Choć faktycznie, zimowe miesiące nie są raczej najatrakcyjniejszymi do spędzania wakacji na Bermudach, z pewnością nie należy ich skreślać z planów podróży.

W miarę atrakcyjnymi miesiącami są z pewnością listopad i marzec. Temperatury są wtedy dość wysokie (sięgają 20°C-23°C), a opady umiarkowanie niskie.

Poza tym, sezon ten, ze względu na mniejszą ilość turystów może również zachęcić osoby, którym zależy na spędzeniu urlopu, który nie nadwyręży zbytnio ich portfela.

Couple walking on the Horseshoe Bay Beach in Bermuda, famous for its pink sand
Para spacerująca po plaży Horseshoe Bay na Bermudach, słynącej z różowego piasku, licencja: shutterstock/By Juancat

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Wakacje Bermudy – z biurem podróży czy na własną rękę?

Dlaczego warto polecieć na Bermudy?

Następny

Dodaj komentarz