Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Zima na Dominikanie – urlop
Zima na Dominikanie i spędzenie urlopu w zimowym okresie, może okazać się niezwykle atrakcyjną ofertą dla osób, które uwielbiają słoneczny klimat, wodę oraz pyszne jedzenie. Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu warunków pogodowych w poszczególnych miesiącach oraz atrakcji turystycznych, przypomnijmy jednak jakim krajem jest Dominikana.
Dominikana to kraj charakteryzujący się słoneczną i prawie bezchmurną pogodą. Wysokie temperatury sprawiają, że na próżno jest poszukiwać tam basenów z podgrzewaną wodą. Nie jest to potrzebne, ponieważ dogrzewające słońce zapewnia nam ciepłe temperatury wody przez cały rok.
Zima na Dominikanie – listopad
Listopad zdecydowanie należy do ciepłych miesięcy. Średnia temperatura w tym czasie wynosi około 28°C. Słońce świeci średnio przez 14 dni, co jest niezłą gratką dla fanów słonecznych dni. Temperatura wody podobnie jak w przypadku temperatury otoczenia wynosi średnio 28°C. Jeżeli martwisz się opadami deszczu to wiedz, że nie powinno być ich więcej niż 81 mm w skali miesiąca.
Zima na Dominikanie – grudzień
Jeżeli swoje czasy planujesz spędzić na Dominikanie właśnie w grudniu, to powinieneś wiedzieć, że najniższe temperatury mogą wtedy osiągnąć 23°C w nocy. Dzień oczywiście będzie nieco cieplejszy, dając około 27°C. Niemal identyczną wartość pokażą termometr odpowiadające za pomiar temperatury wody. Będzie to w granicach 27°C. Zima na Dominikanie skrajnie różni się więc od tej, którą znamy na co dzień. Ilość opadów, na które należy się nastawić to około 44 mm w skali miesiąca. Jak sami możecie się przekonać, grudzień na Dominikanie brzmi jak plan doskonały i świetna odskocznia od naszej polskiej zimy!
Zima na Dominikanie – styczeń
Czy styczeń na Dominikanie będzie dla Ciebie łaskawy, jeśli chodzi o pogodę? Zdecydowanie tak! Zima na Dominikanie w styczniu to tak naprawdę nie zima… Nie dla tych, którzy kojarzą ją ze śniegiem. Pogoda w ciągu dnia może pochwalić się około 26°C oraz 22°C w nocy. Woda jest bardzo ciepła, ma około 26°C. Warto zwrócić uwagę na to, że w styczniu słońce świeci średnio aż 19 dni! Czy potrzebujesz więcej argumentów, aby podjąć decyzję i wybrać się na Dominikanę? Chyba nie!
Zima na Dominikanie – luty
Czy są wśród nas osoby planujące swój wypoczynek na Dominikanie w lutym? Super, nie macie się czego obawiać. Zima na Dominikanie oznacza, że w lutym najniższa temperatura, z jaką się spotkacie to 22°C w nocy. Dni będą raczej słoneczne i ciepłe dając średnią temperaturę 26°C. Woda podobnie jak w innych miesiącach jest bardzo ciepła i jej temperatura również wynosi 26°C. Opady deszczu mogą pojawić się średnio przez 10 dni w skali miesiąca. Statystyki pogodowe dla miesiąca, jakim jest luty, lubią się powtarzać każdego roku.
Zima na Dominikanie – marzec
Kupiłeś już swój bilet na wczasy na Dominikanie w marcu i zastanawiasz się, na co się przygotować? No cóż, na pewno na średnią temperaturę w tym miesiącu wynoszącą około 27°C. Opady deszczu stanowią średnio 11 dni, natomiast pozostałe powinny być słoneczne. Ciepła woda jest bez wątpienia dodatkowym atutem!
Gdzie warto zatrzymać się zimą na Dominikanie?
Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ, każdy ma swój gust. Jeżeli jednak możemy spróbować być pomocni to chcielibyśmy zaproponować miejscowość Punta Cana. Jest to miejsce przez wielu uznawane, za wizytówkę Dominikany. Dla odwiedzających to miejsce, pierwsza myśl przychodząca do głowy to relaks! Zdecydowanie jest to prawda. Najdalej wysunięty na wschód przylądek Dominikany zapewni Wam wielu atrakcji w postaci stref turystycznych oraz plaż, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce, aby odpocząć oraz nieco się rozerwać. Dużym atutem tego miejsca jest znajdujące się w pobliżu lotnisko Punta Cana Internatioal Airport. Ułatwia to znacznie dotarcie do tego miejsca.
Drugą propozycją jest nieco bardziej kameralne miejsce na mapie — Puerto Plata. Podobnie jak w przypadku Punta Cana miejscowość ta może pochwalić się pięknymi plażami (najbardziej popularna to Playda Dorada). Kameralność tego miejsca polega na, mniejszej ilości turystów co może okazać się świetnym rozwiązaniem dla kogoś, kto lubi cisze i spokój. Główne atrakcje turystyczne w Puerto Plata to wszelkiego rodzaju oferty sportów wodnych. Można tutaj nurkować w krystalicznie czystej wodzie, jeździć na nartach wodnych, pływać na kajakach. Zdecydowanie jest to prawdziwy raj dla osób, które kochają spędzać czas nad wodą.
Przeczytaj więcej o atrakcjach i hotelach zlokalizowanych w Puerto Plata, tutaj!
Co warto zjeść na Dominikanie, spędzając tam urlop zimowy?
Przed wyjazdem na Dominikanę warto, jest zapoznać się z tradycyjnymi daniami, na które z pewnością tam trafimy. Jednym z nich jest sancocho, czyli potrwa składająca się z aż 7 rodzajów mięs. Danie to podawane jest z ryżem i awokado. Mówi się, że jest to potrawa przygotowywana na specjalne okazje i święta, jednak w większości wysoko ocenianych restauracji, powinna być ona dostępna bez problemu każdego dnia.
Jedną z najbardziej rozpoznawalnych potraw Dominikany jest sztandar dominikański nazywany w lokalnym języku la bandera domicana. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Jest to potrawa, która w głównej mierze składa się z ryżu, fasoli oraz gotowanego mięsa.
Czas na deser! Z całą pewnością warto wspomnieć o Mangu, czyli tradycyjnej dominikańskiej paście z bananów, która podawana jest z dodatkiem oliwy, octu oraz cebulki. Mangu jest również dodatkiem do jajek i kiełbasy co w takim połączeniu nazywane jest tradycyjnym dominikańskim śniadaniem.
Zima na Dominikanie – czy warto się wybrać?
Zdecydowanie tak! Gdy mamy już dość naszej Polskiej zimy, codziennego odśnieżania podjazdu oraz niskich temperatur warto, jest zapewnić sobie odrobinę komfortu i obrać kierunek na Dominikanę, gdzie żaden z poprzednio wymienionych czynników nie będzie miał miejsca.