Zima na Kubie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , ,

Kuba to prawdziwie rajska i wiecznie słoneczna wyspa na Morzu Karaibskim, która odwiedzana jest przez coraz to większą ilość turystów. Po obaleniu reżimu Fidela Castro, wyspa ta przeszła przez gruntowne przemiany. Przede wszystkim, Kuba zaczęła wykorzystywać swój potencjał i otwarła się na turystów. Zupełnie podobnie jak inne kraje w archipelagu Karaibów, Kuba może pochwalić się malowniczymi plażami oraz w niesamowicie tropikalną oraz słoneczną pogodą. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Warto sprawdzić, jak przedstawia się zima na Kubie i jakie atrakcje wówczas na nas czekają!

Malecón de La Habana, Kuba
Malecón de La Habana, Kuba, licencja: shutterstock/By Oriol Querol
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Kuba pogoda listopad

Jeśli chodzi o pogodę na Kubie w listopadzie, to zdecydowanie nikt z nas nie będzie miał podstaw do tego, by na nią narzekać. Okazuje się, że w momencie kiedy w naszym kraju panuje dość mroźna i sroga zima, mieszkańcy Kuby mogą cieszyć się temperaturami rzędu nawet 27 stopni Celsjusza. W nocy zaś temperatura ta nieznacznie spadnie do około 22 stopni. Z kolei wody Morza Karaibskiego u wybrzeży Kuby utrzymują się na poziomie około 27 stopni Celsjusza, więc zachęcają do kąpieli!

​Co można robić na Kubie w listopadzie?

Listopad jest świetnym momentem na to, by odwiedzić Kubę. Możemy tam bowiem przeczekać wyjątkowo mroźną zimę w naszym kraju! W listopadzie na Kubie czekają na nas typowo rekreacyjne atrakcje! Warto wykorzystać ostatnie chwile na błogie plażowanie pod palami i kąpiele w ciepłych wodach Morza Karaibskiego. Jeśli mamy ochotę, możemy również spróbować naczelnej atrakcji wyspy, czyli pływania z delfinami!

​Kuba pogoda grudzień

Jeśli liczymy na to, że w grudniu na Kubie spadnie pierwszy śnieg, a my będziemy mogli rozkoszować się przyjemnym chłodem, to możemy się w tej kwestii mocno przeliczyć. W grudniu na Kubie rzadko kiedy pada nawet deszcz – nie mówiąc już o śniegu. W tym miesiącu termometry zgodnie pokazują 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia i – odpowiednio – 20 stopni w nocy. Wody u wybrzeży kraju utrzymują swoją temperaturę na poziomie około 26 stopni Celsjusza! Nie oznacza to, że mieszkańcy nie przygotowują się świąt i karnawału!

​Co można robić na Kubie w grudniu?

Grudzień na Kubie to okres, w którym mieszkańcy raczej zaczynają przygotowania do świąt. Są one oczywiście obchodzone w znacznie inny sposób. Na ulicach Hawany możemy być więc uczestnikiem kolorowych parad i hucznych zabaw. Nie zapominajmy, że w grudniu temperatury dalej są na tyle wysokie, że możemy korzystać z plaż i kąpieli w morskich wodach! Nawet w grudniu na Kubie będziemy mogli cieszyć się złocistą opalenizną!

Christmas tropical sun vacation destination vacation holidays santa hat couple relaxing sitting on beach banner background for text advertisement for New Year holiday season. Blue ocean copy space.
święta w grudniu na kubańskiej plaży., licencja: shutterstock/By Maridav

​Kuba pogoda styczeń

Styczeń na Kubie w dalszym ciągu pozostaje wyjątkowo ciepły i przyjemny. Temperatury co prawda nieznacznie spadają i wynoszą już 25 stopni w ciągu dnia i odpowiednio 19 stopni w nocy. Jednocześnie temperatura wody dalej utrzymuje się na zadowalającym poziomie około 25 stopni Celsjusza, więc nadal zachęca nas do ciepłych kąpieli. Nie zapominajmy, że w styczniu odbywa się huczne świętowanie nowego roku, w promieniach gorącego słońca!

​Co można robić na Kubie w styczniu?

Ta gorąca wyspa w styczniu rozbłyskuje tysiącem magicznych kolorów i wyjątkowej muzyki. Jest to bowiem okres, w którym Kubańczycy świętują nadejście nowego roku. Możemy więc skorzystać z okazji i dołączyć do wspaniałej zabawy na ulicach kubańskich miast. Dodatkowo dalej możemy korzystać z uroków plaż i kąpieli morskich. Styczeń to również okres w którym wiele muzeów kubańskich organizuje specjalne ekspozycje i dni otwarte. Warto więc wybrać się także na zwiedzanie!

​Kuba pogoda luty

Luty to miesiąc w którym – w naszym kraju – dalej na chodnikach zalega śnieg. Jednak dla mieszkańców Kuby jest to okres przygotowawczy do sezonu turystycznego! Pierwsi podróżni już tłumnie zmierzają na wyspę, która w lutym może im zaoferować nawet 26 stopni Celsjusza w dzień i około 20 stopni w nocy! Co więcej, dalej na zadowalającym poziomie utrzymuje się temperatura wody – w lutym wynosi ona 25 stopni! 

​Co można robić na Kubie w lutym?

Luty na Kubie to dość spokojny miesiąc. Wszystkie atrakcje szykują się na przyjęcie turystów w kolejnych miesiącach. Niemniej jednak działalność aquaparków i parków rozrywki nadal kwitnie, więc możemy z nich skorzystać. Ponownie warto podkreślić, że słoneczna pogoda zachęca do morskich kąpieli i wypoczynku na plaży!

Amazing sunset at El Malecon, La Havana
El Malecon, La Havana, licencja: shutterstock/By Pierre vincent

​Kuba pogoda marzec

Marzec to początek sezonu turystycznego na Kubie. Wszelakie muzea i bary czekają więc na podróżnych z otwartymi ramionami. Pogoda staje się coraz bardziej upalna i…wilgotna! W marcu na Kubie możemy spodziewać się nawet 27 stopni Celsjusza w dzień i około 21 stopni Celsjusza w nocy. Niemniej jednak warto się przygotować na nieco większe ilości opadów. temperatury wody z kolei utrzymują się na poziomie około 26 stopni Celsjusza.

​Co można robić na Kubie w marcu?

W marcu na Kubie można korzystać z całego szeregu atrakcji! Muzea, bary i kluby nocne czekają na podróżnych! Dodatkowo można korzystać już z wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych i być może nauczyć się podstaw surfingu? W marcu na Kubie mamy praktycznie nieograniczone możliwości zorganizowania sobie wolnego czasu!

Przeczytaj więcej o wakacjach na Kubie:

Wakacje na Kubie – z biurem podróży czy na własną rękę?

Hotele Hawana – lista TOP rekomendowanych noclegów

Poprzedni

Wycieczka na Górę czarownic (Montana Redonda) – przewodnik

Kuchnia kubańska – co warto skosztować będąc na Kubie?

Następny

Dodaj komentarz