Zima na Turks i Caicos jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Turks i Caicos – rejon nietuzinkowy, ciepły niezależnie od pory roku, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przejrzysta woda, obecność raf koralowych, możliwość pływania z delfinami i poszukiwanie wraków statków – to atrakcje, dzięki którym nie można się nudzić wybierając wczasy właśnie w tym miejscu. Turks i Caicos to wyspy należące terytorialnie do Ameryki Środkowej składającej się z maleńkich wysp położonych na Oceanie Atlantyckim umiejscowionych niedaleko Bahamów, a także Haiti. Zlokalizowane są na Karaibach ten archipelag wyróżnię się sawannową roślinnością, pięknymi widokami rozpościerającymi się na ocean, a także tropikalnym klimatem. Rejon składa się z dwóch koralowych wysp Turks i Caicos. Obłędne widoki przykuwają uwagę.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy jechać na Turks i Caicos?

Turks i Caicos niezależnie od pory roku jest to rejon cudowny do zwiedzenia, przyciągający pasjonatów sportów wodnych i błogiego lenistwa na plaży. Dużym atutem jest klimat, któremu towarzyszy piękna pogoda i ciepło przez cały rok. Jednak warto liczyć się z ograniczoną roślinnością. Zwykle można tam spotkać palmy oraz niewielkie krzew, a to ze względu na długotrwałą suszę.

Turks i Caicos za to piękne rejony, które fantastycznie jest odwiedzić w miesiącach jesienno-zimowych. Plusem jest w tym czasie występująca niewielka liczba opadów i doskonałe warunki do odpoczynku.

W styczniu czy lutym temperatura wynosi od 22 do 27°C. Prawdziwe upały w tych rejonach występują w miesiącach letnich. Doskonałym terminem na swobodne zwiedzanie tego obszaru oraz błogie odpoczywanie na plaży czy leżaku jest okres jesienno-zimowy, z kolei na cieszenie się wysokimi temperaturami jest okres letni. Średnia temperatura w tym czasie to 29-30°.

Turks i Caicos pogoda listopad

Turks i Caicos są to wyjątkowe rejony rozpęczające tubylców oraz przyjezdnych wysokimi temperaturami niezalenie od miesiąca. Prawdziwe upały w tych rejonach występują w okresie letnim. Turyści muszą liczyć na bardzo wysokie tropikalne temperatury w tym czasie.

Pogoda w listopadzie jest z kolei doskonała dla wszystkich osób, które planują nie tylko wypoczynek i korzystanie z morskiej, ale także zwiedzanie. Warto mieć na uwadze, że jest to rejon, w którym jest ciepło przez cały rok, dlatego należy liczyć się z suszarni oraz ubogą roślinnością. Średnia temperatura w listopadzie oscyluje w granicach 25-26° Celsjusza, dlatego jest to doskonały czas na poświęcenie się turystyce i zwiedzaniu ciekawych zakątków wyspy. Na wyspach występują liczne pola golfowe, dlatego w takim ciepłym miesiącem i słonecznym dniu można relokować się na jednym z nich. Dookoła jest wszechobecna pełna egzotyka, więc rejon będzie naprawdę wyjątkowy do uprawiania tego sportu. Słońce w listopadzie świeci przez 23 dni. Dni deszczowych średnio w tym czasie odnotowuje się osiem. 

Turks i Caicos pogoda grudzień

Chociaż przelot z Polski zajmie około 16 godzin to jednak widoki rekompensują długą podróż. Widoki to jedno, a możliwość w niecodzienny sposób spędzenia czasu na wyspie to drugie. Jeżeli mówimy o okresie zimowym na wyspie Turks i Caicos, czyli o terminie od listopada do kwietnia to warto mieć na uwadze, że panuje tam w tym czasie suchy, ale jednocześnie tropikalny klimat. Gorące monsuny występują od maja do października. Zimy są dość słonecznie i ciepłe, dlatego  przede wszystkim są doskonałą okazją do zwiedzania, ponieważ przy dużej wilgotności powietrza nie odczuwa się wysokich temperatur.

Turks i Caicos to rejon, który można odwiedzić również w grudniu. W tym czasie swobodnie można zwiedzać zatoki żeglując i pływając kajakiem, bądź na desce SUP. A pogoda jest do takich sportów jak najbardziej sprzyjająca.

Turks i Caicos pogoda styczeń

Styczeń w rejonie Turks i Caicos pozwoli na czerpanie radości z nurkowania i oglądania ogromnych raf koralowych. Przejrzysta, ciepła woda daje ku temu doskonałe możliwości. Styczeń to czas, kiedy termometry pokażą w cieniu 26 stopni Celsjusza. Oczywiście w tym czasie jak najbardziej można wybrać się również na obserwowanie wielorybów. Dużą popularnością cieszy się także sanktuarium iguany.

Turks i Caicos pogoda luty

Pogoda w lutym w Turks i Caicos na pewno będzie rozpieszczała. W tym czasie należy mieć na uwadze, że słupki rtęci będą pokazywały 23°C w cieniu. Przy czym temperatura będzie wynosiła około 25°C, dlatego jest to doskonały czas dla osób, które mają zażywać morskich oraz słonecznych kąpieli. 

Turks i Caicos pogoda marzec

Marzec jest miesiącem, w którym maksymalna temperatura w Turks u Caicos wynosi 25°C, z kolei minimalna to 24° Celsjusza. Temperatury w tym rejonie lubią się powtarzać, dlatego przez lata odnotowuje się podobne wyniki.

Wyspy Turks i Caicos są doskonałym miejscem do odwiedzenia niezależnie od miesiąca, ponieważ przez cały rok można liczyć tam na osiem, dziewięć godzin słonecznych w ciągu dnia, także z niewielką siłą wiatru oraz temperatury oscylujące w granicach 24 do 30°C.

Warto wspomnieć, że najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Niezależnie od pory roku temperatura jest podobna, dlatego warto mieć na uwadze, że wybierając się w ten tropikalny rejon świata wysokie temperatury będą występowały w dzień oraz w nocy i są one do siebie zbliżone. Najzimniejszym miesiącem jest luty – wtedy odnotowuje się spadek temperatury do 24°C. 

Turks i Caicos to wyspy piękne, zachwycające swoim urokiem. dość mocno zostały ukryte przed światem. Jeżeli marzysz o luksusowych wakacjach, wyjątkowym miesiącu miodowym to koniecznie postaw na ten rejon. Z pewnością zachwycisz się pięknem raf koralowych, a także pozostałościami wraków statków, które można zobaczyć na dnie oceanu.

Poprzedni

Wakacje Turks i Caicos – z biurem podróży czy na własną rękę?

TOP 10 najpiękniejszych plaż na Saint Kitts i Nevis

Następny

Dodaj komentarz