Zima na wyspie Aruba, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , , , ,

Aruba to wyspa wulkaniczna, leżąca na Morzu Karaibskim, wchodząca w skład Małych Antyli. Rajskie plaże z białym piaskiem, krystalicznie czysta i ciepła woda zachęcają do relaksu i aktywnego wypoczynku. A bogactwo przyrody gwarantuje niezapomniane widoki. Tropikalny, równikowy klimat oraz niewielka ilość opadów sprawiają, że Aruba jest dobrym miejscem na spędzenie wakacji przez cały rok. Zima na wyspie Aruba – czego można się spodziewać po pogodzie?

Dlaczego warto polecieć na Arubę? (wyspykaraibskie.pl)

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Aruba pogoda listopad

Pora deszczowa na Arubie trwa od listopada do grudnia. Jednak charakteryzuje ją niska ilość opadów jak na porę deszczową, co więcej – deszcz pada głównie nocą i nad ranem. Średnia temperatura w listopadzie wynosi około 31°C, natomiast wody – 27 stopni. Ilość godzin słonecznych waha się do około 9, a możliwość wystąpienia opadów utrzymuje się do 6 dni. W tym czasie warto skorzystać z przepięknych plaż z miękkim piaskiem, których na Arubie nie brakuje:

  • Palm Beach;
  • Eagle Beach;
  • Malmok Beach;
  • Baby Beach;
  • Surfside Beach;
  • Flamingo Beach
Palm Beach Aruba Caribbean, white long sandy beach with palm trees at Aruba Antilles
Palm Beach Aruba Caribbean, licencja: shutterstock/By fokke baarssen

Większość plaż jest publiczna, a wiele z nich oferuje również darmowe parasole. Można także skorzystać z barów i restauracji przy hotelach. Lub schronić się w cieniu palm czy charakterystycznych dla krajobrazu Aruby drzew divi divi. To idealne warunki do opalania się, robienia „pocztówkowych” zdjęć, czy spróbowania sportów wodnych, jeśli komuś znudzi się relaks na plaży. Wyspa ma idealne warunki do korzystania z turkusowej wody: pływania, nurkowania, snorkelingu czy wycieczek statkiem. 

Aruba pogoda grudzień

Aruba znajduje się poza strefą występowania huraganów, więc nawet w porze deszczowej nie trzeba się ich obawiać. Duża liczba godzin słonecznych, bo aż 8 to z pewnością jeden z argumentów przemawiający za zimowymi wakacjami na tej karaibskiej wyspie. Średnia temperatura powietrza wynosi 30°C, a wody 27°C. Warto wybrać się do drugiego pod względem wielkości miasteczka na wyspie  – Sint Nicolaas i zobaczyć zachwycające, wyraziste i kolorowe murale. Są one pozostałością corocznego festiwalu Aruba Art Fair, przyciągającego artystów tworzących murale z całego świata. Natomiast przy plaży Malmok Beach znajduje się wrak statku Baboo. Nurkowanie w jego pobliżu to niezapomniane przeżycie, podobnie jak oglądanie ławic kolorowych ryb.

Aruba turystyka kolorowy znak powitalny
Aruba turystyka kolorowy znak powitalny, licencja: shutterstock/By littlenySTOCK

Zima na wyspie Aruba pogoda styczeń

Klimat na Arubie w styczniu zapewni nam temperaturę około 29 stopni, ciepłą wodę oraz długi dzień, do 8 godzin słońca. Oranjestad, czyli pomarańczowe miasto, to niezwykle malownicza stolica wyspy, mająca do zaoferowania turystom swoje kolorowe budynki jak z bajki oraz pozostałości kolonialnej zabudowy, pośród której najlepiej można poczuć klimat wyspy oraz porozmawiać z mieszkańcami. Warto spróbować lokalnych przysmaków – keshi yena, holenderski ser faszerowany kurczakiem lub wołowiną, lub pisca den foil, czyli ryba z warzywami zapiekana w folii to prawdziwa uczta dla kubków smakowych. Warto odwiedzić Royal Plaza Mall, aby zaopatrzyć się w lokalne pamiątki. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie Narodowego Muzeum Archeologicznego, które może poszczycić się eksponatami nawet z 2500 r. p.n.e. czy zwiedzić najstarszy budynek na wyspie, wchodzący w skład fortyfikacji wojskowej – Fort Zoutman, zbudowany w XVIII wieku, w którym mieści się muzeum. Kolejną atrakcją jest Downtown Trolley, tramwaj kursujący pomiędzy portem i centrum miasta.

Słomiany parasol na Eagle Beach, Aruba w piękny letni dzień
Słomiany parasol na Eagle Beach, Aruba w piękny dzień, licencja: shutterstock/By Mihai_Andritoiu

Aruba pogoda luty

Luty to jeden z zimniejszych miesięcy na Arubie, chociaż ciężko nazwać średnie temperatury oscylujące wokół 26 stopni „zimnem”. Pogoda z pewnością dopisze, klimat nie sprzyja opadom ani huraganom, dlatego każdy może cieszyć się błogim wypoczynkiem i sycić oczy tropikalnymi, rajskimi krajobrazami.

Jedną z największych atrakcji, która przyciąga rzesze turystów, są flamingi. Te piękne różowe ptaki, których ubarwienie przyciąga wzrok, można spotkać na Renaissance Island oraz na The Palm Island, jednak nie jest to ich środowisko naturalne. Ponadto, na Renaissance Island w części Iguana Beach podziwiać można także iguany. Butterfly Farm to wyjątkowe atrakcja, której nie można pominąć. W ogrodzie zgromadzono około 800 gatunków pięknych i kolorowych motyli, a podczas wizyty można poznać cały cykl ich rozwojowy.

Colorful chairs on Eagle beach in Aruba
Aruba, licencja: shutterstock/By elvirkins

Zima na wyspie Aruba pogoda marzec

Temperatura powietrza i wody na Arubie w marcu wynosi około 26°C, natomiast promieniami słonecznymi można cieszyć się aż przez około 12 godzin w ciągu 25 dni, wystąpienie opadów jest niewielkie. Na Arubie warto odwiedzić także Park Narodowy Arikok, mający powierzchnię 34 km², a w którym można zaobserwować różne formacje geologiczne: wzgórza wulkaniczne, skały wapienne z koralowców i skały kwarcowe. Znajduje się w nim Dos Playa, będąca legowiskiem żółwi w ich okresie lęgowym od kwietnia do października. Niezwykłym miejscem są jaskinie – Quadrikiri i Fontein, w której można zobaczyć malowidła ścienne Indian Casquetio. Wakacyjny wyjazd w tropiki to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza gdy dni stają się coraz krótsze, temperatura spada i wszystkim zaczyna doskwierać brak słońca. Jednakże na Arubie cały rok można cieszyć się wysoką temperaturą wody i powietrza oraz dużą ilością słonecznych godzin, natomiast prawdopodobieństwo opadów jest dość niskie. Ta rajska wyspa z pewnością zagwarantuje niezapomniane przeżycia i piękne widoki.

Poprzedni

Górskie klimaty Portoryko, Ruta Panoramica, Aibonito, Gozalandia

Wakacje Trynidad i Tobago – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz