Zima na wyspie Grenada, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , , , ,

Zima na wyspie Grenada jest czasem wyjątkowym i pełnym atrakcji. To okres od listopada do marca, podczas którego klimat staje się coraz mniej przyjazny w Europie. Jednak Grenada i inne wyspy karaibskie wciąż rozpieszczają wtedy swoich gości ciepłem i słonecznym niebem. W tym artykule przedstawimy informacje na temat pogody i temperatur na Grenadzie podczas zimowych miesięcy oraz omówimy różnorodne aktywności, które można tam uprawiać w tym okresie. Ponadto, przyjrzymy się szczegółowiej temu, dlaczego warto zdecydować się na podróż na tę uroczą karaibską wyspę właśnie zimą.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Grenada pogoda listopad

W listopadzie, temperatura na Grenadzie osiąga średnią maksymalną wartość 30°C, która utrzymuje się mniej więcej przez cały rok. Warto jednak zauważyć, że średnia minimalna temperatura wynosi 25°C, osiągając tę wartość zazwyczaj w nocy. Miesiąc ten charakteryzuje się również średnim zachmurzeniem na poziomie 67% oraz stosunkowo wysokimi opadami wynoszącymi 125.5mm. Jest to zatem jeden z najbardziej deszczowych miesięcy na Grenadzie.

Umbrella with flag of grenada on top of black umbrellas. 3D illustration
Flaga Grenady na parasolu. Ilustracja 3D, licencja: shutterstock/By mishchenko

Grenada pogoda grudzień

Temperatura maksymalna obniża się w grudniu nieznacznie, bowiem do 29°C. Nadal utrzymuje się zatem na poziomie komfortowym. Minimalna temperatura pozostaje na stałym poziomie 25°C, co oznacza, że nie ma potrzeby martwić się wtedy o zimno. W tym miesiącu zachmurzenie zmniejsza się do 60%, co oznacza więcej słonecznych dni. Opady także znacznie maleją do 67.5mm.

Grenada pogoda styczeń

W styczniu, temperatura maksymalna i minimalna utrzymują się na poziomie 29°C i 24°C odpowiednio, co sprawia, że jest to jeden z najchłodniejszych okresów na wyspie, choć wciąż bardzo przyjemny. Warto zauważyć, że zachmurzenie spada do zaledwie 54%, co jest niewielkim spadkiem w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Średnie miesięczne opady deszczu osiągają zaś jedynie 24.0mm. Dzięki komfortowej temperaturze wody wynoszącej 27°C można tutaj wtedy swobodnie korzystać z plaż i aktywności wodnych.

Grenada pogoda luty i marzec

Luty i marzec są zbliżonymi do siebie pod względem pogody miesiącami, dlatego zostaną omówione zbiorowo. W tym okresie trwa nadal trend przyjemnej pogody na Grenadzie. Temperatura maksymalna wynosi 29°C, a minimalna 24°C, co czyni te miesiące doskonałymi na wakacyjny odpoczynek. Zachmurzenie w lutym wynosi 57%, a w marcu 60% i nadal pozwala na obecność wielu słonecznych dni do eksploracji i relaksu na plaży. Opady w tych miesiącach są minimalne, wynosząc zaledwie 9.9mm w lutym i 9.5mm w marcu, co czyni je najsuchszymi w ciągu roku. Temperatura wody utrzymuje się z kolei na poziomie 27°C i jest idealna do kąpieli oraz uprawiania wszelkich sportów wodnych, w tym np. snorkelingu.

Sunset through the palm trees over the caraibe sea
Zachód słońca przez palmy nad morzem karaibskim, licencja: shutterstock/By witty

Dlaczego warto wybrać się na Grenadę zimą i kiedy?

Warto bez wątpienia rozważyć wizytę na Grenadzie zimą, pomimo że może się to wydawać nieoczywiste, biorąc pod uwagę europejskie chłody i mrozy w tym okresie. Wyspa ta oferuje wyjątkową okazję na ucieczkę od zimowych warunków i cieszenie się niezmiennie przyjemnym karaibskim klimatem przez cały rok.

Niezależnie od tego, kiedy wybierzesz się na Grenadę zimą, będziesz mógł liczyć na bardzo przyjemne warunki atmosferyczne. Średnie maksymalne temperatury oscylują wtedy w granicach 29-30°C i zapewniają doskonałe warunki do relaksu na plaży, uprawiania sportów wodnych czy zwiedzania atrakcji, zarówno tych przyrodniczych, jak i kulturalnych (np. muzeów czy starych destylarni rumu). Nawet minimalne temperatury na Grenadzie, utrzymujące się na poziomie 24-25°C są dość komfortowe i przyjemne.

Najlepsze miesiące na spędzenie urlopu

Szczególnie przyjaznymi miesiącami wydają się być luty i marzec, ze względu na wyjątkowo niskie opady deszczu wtedy występujące. Średnie miesięczne opady deszczu wynoszą zaledwie 9.9mm w lutym i 9.5mm w marcu, dzięki czemu są to najsuchsze miesiące w ciągu roku. Dla wielu podróżników, którzy cenią sobie słońce i bezchmurne niebo, to doskonały moment, aby odwiedzić Grenadę.

Karaibskie wyspy, takie jak Grenada, mają tę wyjątkową cechę, że tamtejsza pogoda jest stosunkowo stabilna przez cały rok. Dlatego też, niezależnie od tego, czy wybierzesz się tam wiosną, latem, jesienią czy właśnie zimą, możesz liczyć na przyjemne warunki. Wizyta na Grenadzie w tym okresie jest doskonałą opcją dla tych, którzy chcą uniknąć polskiego, zimowego chłodu i szarości oraz cieszyć się ciepłem, pięknymi plażami, wodospadami oraz lokalną kulturą i kuchnią. Jest to rajskie miejsce, które pozwala na spędzenie wyjątkowego urlopu, bez względu na porę roku.

Close-up of Grenada flag on a cracked soil, background texture (High-resolution 3D CG rendering illustration) Famine and drought, Natural disaster.
Zbliżenie flagi Grenady na popękanej ziemi, tekstura tła (ilustracja renderowania 3D CG w wysokiej rozdzielczości) Głód i susza, klęska żywiołowa, licencja: shutterstock/By csl945

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Wakacje Grenada – z biurem podróży czy na własną rękę?

Dlaczego warto polecieć na wyspę Grenada?

Następny

Dodaj komentarz