Zima w Trynidad i Tobago, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , ,

Trynidad i Tobago to dwie wyspy leżące u stóp wybrzeża Wenezueli. Trynidad to większa wsypa z bardziej górskim ukształtowaniem, a jej przedłużeniem są góry Karaibskie. Najwyższy ich szczyt osiąga 940 m.n.p.m natomiast na mniejszej z wysp -Tobago, najwyższy szczyt osiąga 576 m.n.p.m. Obie wyspy są pod wpływem bardzo gorącego i wilgotnego klimatu równikowego jednak dzięki występujących tam wiatrach pasatowych klimat nieco łagodnieje. Trynidad i Tobago są wolne od intensywnych zjawisk atmosferycznych. Takich jak huragany i silne wiarty, które często nawiedzają rejony Małych Antyli. Występujące tam wiatry są umiarkowene, ale mogą przynosić krótkie, ale za to bardzo obfite opady deszczu zwłaszcza od czerwca do listopada. Średnia roczna temperatura na wyspach wynosi 25 stopni. Jak wygląda zima w Trynidad i Tobago?

Trinidad & Tobago 2017 - caribbean beach with palms
Trinidad & Tobago 2017 – caribbean beach with palms, licencja: shutterstock/By

Temperatura wody zimą jest zachwycająca i wynosi od 26 do 28 stopni! To doskonałe miejsce na spędzenie urlopu w miesiącach zimowych nie tylko pod względem klimatu jaki tam panuje. Zimowe miesiśce od listopada do marca są doskonałym momentem aby spędzić tam czas. Sprawdź kiedy i dlaczego warto jechać do Trynidad i Tobago.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Trynidad i Tobago pogoda listopad

W listopadzie mozemy spodziewać się temparatury w cieniu w okolicach 28 stopni, a w nocy do 25 stopni. Listopad może okazać się w większości miesiąca deszczowy gdyż przez 23 dni mogą pojawić się opady, a 7 dni będzie słonecznych. Miesięczna suma opadów wynosi 124mm. Wilgotność powietrza w tym miesiącu jest najwyższa w ciagu całego roku i wynosi 84%. Pogoda w listopadzie jest dobra, ale jeśli wybierzemy ten miesiąc na wypoczynek w Trynidad i Tobago powinniśmy się liczyć z przejściowymi opadami deszczu.

City Ocean Bay - Trinidad & Tobago
City Ocean Bay – Trinidad & Tobago, licencja: shutterstock/By BlueIcePics

Trynidad i Tobago pogoda grudzień

Gdy w grudniu zima szaleje w Polsce, w Trynidad i Tobago możemy spodziewać się temperatury w granicach 27 stopni, a w nocy 23-24 stopnie. Przez 16 dni deszcz nie jest spodziewany natomiast w ciągu 15 dni moga pojawić się opady o łącznej sumie 76mm. Wilgotnosć powietrza w tym miesiacu waha się w granicach 82-83%. 11 godzin w ciągu dnia powinno być słonecznych więc grudzień jest miesiącem, w którym warto wybrać się w ten rejon jednak należy mieć na uwadze, że połowa miesiąca może być pochmurna. Nie zmienia to jednak faktu, że na obu wyspach temperatura będzie wysoka, sprzyjająca plażowaniu i korzystaniu z wszelkich uroków tego miejsca.

Trynidad i Tobago pogoda styczeń

W styczniu temperatura wynosi około 27 stopni w cieniu, a w nocy w granicach 22-24 stopnie. W tym miesiącu aż 22 dni będą słoneczne natomiast przez 5 dni może padać deszcz. Miesięczna suma opadów nie powinna przekraczać 36mm. Powietrze w tym miesiącu jest stosunkowo wilgotne i wynosi 79%. Pogoda w styczniu jest doskonała z uwagi na bardzo niską sumę opadów i bardzo wysoką przyjemną temparaturę o ile jesteśmy zwolennikami egzotycznego klimatu.

Wakacje Trynidad i Tobago – z biurem podróży czy na własną rękę? (wyspykaraibskie.pl)

Trynidad i Tobago pogoda luty

Temperatura w dzień jakiej mozemy oczekiwać na karaibach oscyluje w granicach 28 stopni w cieniu i raczej nie spadnie poniżej 25 stopni. Luty jest najmniej deszczowym miesiącem w ciągu całego roku w tym rejonie. 19 dni powinno być bez deszczu natomiast przez 9 dni mogą pojawić się opady. Całkowite miesięczne opady wynoszą tylko 17mmWilgotność powietrza osiąga wartość 77 % mimo to luty jest miesiącem o najniższej wilgotności w tym regionie. Luty jest najbardziej optymalnym miesiącem do spędzenia tam urlopu. Pogoda w tym miesiącu bardzo przyjemnie cię zaskoczy.

Trynidad i Tobago pogoda marzec

W marcu temperatura osiąga wartości w granicach 28 stopni, a w nocy 21-24 stopnie. W ciagu całego miesiąca około 27 dni powinno być słoneczne, a od dwóch do pięci dni mogą pojawić sie opady, które miesięcznie nie przekroczą 19mm. Jest to więc doskonały czas na wypoczynek w tym miejscu. Wilgotnosć wynosi 76 % ale umiarkowany wiatr powinien łagodzić uciążliwości związane z ciężkim powietrzem. Przez 12 godzin w ciągu dnia mozemy cięszyć się słoneczną pogodą. Marzec jest jednym z najlepszych miesięcy do odwiedzenia tego rejonu. Należy też wspomnieć, ze w tym miesiącu odbywa się tam karnawał, który warto zobaczyć na własne oczy.

Maracas plaża Trynidad i Tobago ratownik kabiny boczny widok pusta plaża
Maracas plaża Trynidad i Tobago ratownik kabiny boczny widok pusta plaża, licencja: shutterstock/By

Zima w Trynidad i Tobago – jakie atrakcje?

Obie wyspy oferują mnóstwo atrakcji i pozwalaja cieszyć się z pobytu w tym miejscu. To magiczne państwo zachwyca krajobrazami na każdym kroku. Na próżno szukać tam stoków narciarskich bowiem do Trynidad i Tobago zimą jedzie się po zachwycającą dawkę słońca! Koniecznie odwiedź ogród botaniczny i zoologiczny i zobacz zachwycające gatunki zwierząt i roślin jakie tam występują np. szkarłatnego ibisa będącego narodowym ptakiem tego państwa. Jest to miesce doskonałe dla osób, które cenią sobie spokój i naturę. Ukształtowanie wyspy powoduje, że znajdują się tam liczne, piękne wodospady.

Jeśli jesteś fanem nurkowania nie zawiedziesz się i znajdziesz tam wspaniałe rafy koralowe jak Buccoo-najpiękniejsza rafa na wyspie. Wypoczywając na plaży możesz podziwiać bajkowe krajobrazy lasów deszczowych i przepięknych półwyspów wystających w morze. Trynidad i Tobago otoczone są mniejszymi wysepkami, które również można podziwiać. Poza rajskimi plażami są też miejsca do zawiedzania- liczne muzea, Jezioro Asfaltowe(nazywane ósmym cudem świata) i Park Savannach, będący centrum kulturowym tego państwa.

Poprzedni

Zima na wyspie Curacao, jaka pogoda i temperatura, co robić?

TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Aruba

Następny

Dodaj komentarz