Jednodniowa wycieczka na wyspę Coche czyli wyspę Robinsona

Tagi , , ,

Coche to karaibska wyspa, należąca do stanu Nueva Esparta w Wenezueli. Dzięki krystalicznie czystym wodom i białym piaszczystym plażom, wyspa ta jest popularnym miejscem turystycznym wśród osób, które chcą się zrelaksować i cieszyć się słońcem. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zaplanować swoją podróż na Isla de Coche na Morzu Karaibskim.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się wyspa Coche?

Wyspa Coche leży na południe od Isla Margarita. Ma ona powierzchnię około 55 kilometrów kwadratowych (1 km długości i 6 km szerokości) i w najwyższym punkcie liczy około 60 metrów nad poziomem morza.

Jak dopłynąć na wyspę Coche z Margarity?

Istnieje wiele sposobów, aby dostać się na wyspę Coche. Jeśli chcesz zwiedzić wyspę podczas jednodniowej wycieczki wybierz się na rejs katamaranem. Możesz także skorzystać z promu, który pozwala zabrać samochód, aby wybrać się na wycieczkę samochodową po wyspie. Niemniej jednak najłatwiejszym sposobem dotarcia na Coche jest podróż małą łodzią, która odpływa z plaży El Yaque na Margaricie.

Ile płynie się na wyspę Coche?

Na Isla de Coche najłatwiej dostać się łodzią odpływającą z Playa El Yaque. Podróż trwa średnio 20-25 minut. Łodzie odpływają regularnie z wyspy Margarita od 9 rano, natomiast wracają nie później niż o 16:30 po południu. Cena takiej przeprawy wynosi 25 USD za osobę w obie strony.

Inną opcją jest szybki prom Ferry Jet Marine, który służy wyłącznie do transportu pasażerów (nie pojazdów) w celach turystycznych. Usługa między Punta de Piedras i Isla de Coche jest oferowana tylko w soboty. Prom może pomieścić 220 pasażerów na głównym pokładzie i 40 pasażerów na górnym pokładzie. Czas podróży Ferry Jet Marine wynosi 30 minut. Bilet kosztuje około 8 USD (w jedną stronę).

Ciekawostki na temat wyspy Coche

Na wyspie Coche panuje klimat tropikalny, z temperaturami wahającymi się od 25 do 30 stopni Celsjusza przez cały rok. Najlepszy czas na odwiedzenie Isla de Coche to okres od grudnia do kwietnia, kiedy deszcze są rzadsze. Co ciekawe, na wyspie nie ma zbyt dużo roślinności jest ona rzadka. Występują tu głównie rośliny kserofilne, co wynika z niskich opadów, które wynoszą średnio 300 mm rocznie. W połączeniu z intensywnym słońcem powoduje to ogromny deficyt wody. Średnia temperatura wynosi 27,5 °C i jest łagodzona przez wiatry z północnego-wschodu, które nieustannie oddziałują na wyspę. Isla de Coche liczy około 8000 mieszkańców. Stolicą wyspy jest San Pedro de Coche. Inne miasta na wyspie Coche to El Bichar, El Amparo, Guinima, El Guamache oraz La Uva. Jedna droga biegnie wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, a druga wzdłuż północnego wybrzeża. Na południowym wybrzeżu znajduje się naturalny port w El Bichar, w połowie osłonięty przez Punta Conejo.

Zwiedzanie wyspy Coche

Wyspa ta jest zamieszkana głównie przez rybaków i osoby zajmujące się turystyką. Posiada ona piękne plaże, malownicze klify, ale ma także klimatyczne miejscowości. Co ciekawe, wyspa Coche oferuje swoim gościom różne widoki, które kontrastują ze sobą po przybyciu na wyspę z Margarity. Można podziwiać piękno plaży z błyszczącym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Wyspę warto zwiedzić także samochodem, ponieważ podczas takiej wycieczki będziesz mógł poznać niesamowite krajobrazy pełne opuszczonych równin, kopalnie soli i wzgórza pełne kolorów, zwane przez tubylców „małym wielkim kanionem”. Podczas wycieczki na wyspę Coche odwiedź plażę El Coco, która zaprasza do pluskania się w ciepłych wodach. Polecamy odwiedzić także Playa el Amor (Plażę Miłości) – bardzo przyjemne i romantyczne miejsce na spędzenie czasu z partnerem. Plaża ta najładniej prezentuje się z klifu, gdzie można przywołać najbardziej romantyczne obrazy z filmów. 

Coche – polski akcent na „Wyspie Robinsona”

Akcja powieści polskiego pisarza Arkadego Fiedlera „Wyspa Robinsona” (1954) toczy się właśnie na wyspie Coche. Główny bohater Jan (John) Bober, pół-polski pół-angielski pionier z Wirginii, uciekał przed rządowym pościgiem pirackim statkiem. Statek ten rozbił się w pobliżu wyspy. Jan i jego dwaj towarzysze Arnak i Wagura (byli niewolnicy ze statku), jedyni ocaleni z katastrofy mieszkali na wyspie w latach 1725-1726. Ich przygody były kontynuowane w dwóch kolejnych powieściach Arkadego Fiedlera „Orinoko” (1957) i „Biały Jaguar” (1980).

Dlaczego warto odwiedzić wyspę Coche?

Isla de Coche słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody, co czyni ją idealną do uprawiania sportów wodnych, takich jak snorkeling, nurkowanie, kitesurfing oraz windsurfing. Możesz także wybrać się na przejażdżkę skuterem wodnym, łodzią lub kajakiem, aby odkrywać wody wokół wyspy. Na zachód od wyspy warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu (silne wiatry o prędkości ponad 50 km/h i morze bez fal) są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Jeśli wolisz aktywność na lądzie, możesz spacerować wzdłuż plaż, cieszyć się karaibskim widokiem lub opalać się na plaży. Wzdłuż plaż znajduje się również kilka restauracji i barów, w których można skosztować lokalnych potraw oraz napojów. Ponadto Isla de Coche słynie z rękodzieła, zwłaszcza tego wykonanego z muszelek. Rękodzieło to można kupić w lokalnych sklepach lub na lokalnych targach.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

TOP 5 najpiękniejszych plaż na Margaricie

Jednodniowa wycieczka na wyspę Cubagua, zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz