Gotowy plan wycieczki objazdowej po Margaricie

Tagi , ,

Wyspa Margarita oferuje szeroki wachlarz atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego jak i spokojnego odpoczynku. Wielu turystów przyjeżdża na Margaritę ze względu na piękne piaszczyste plaże, a także dla przepięknej pogody. Jest ich tutaj naprawdę wiele. Planujesz wakacje na Margaricie, ale zastanawiasz się co zobaczyć? W naszym artykule znajdziesz 7- dniowy plan wycieczki objazdowej po Margaricie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gotowy plan 7-dniowej wycieczki objazdowej po Margaricie

Zaplanowanie tygodniowego planu podróży po wyspie Margarita jest dość wymagającym zadaniem, ale przy wcześniejszym poznaniu najciekawszych atrakcji można w pełni wykorzystać czas spędzony na tej malowniczej karaibskiej wyspie. Poniżej znajdziesz naszą propozycję wycieczki objazdowej po Margaricie, która obejmuje wszystkie najciekawsze atrakcje, jakie ma do zaoferowania ta wenezuelska wyspa. 

Dzień 1. Przylot na wyspę Margarita i relaks

Po przylocie na wyspę wsiądź w taksówkę, która zwiezie Cię do Twojego hotelu lub odbierz wynajęte auto. Większość hoteli, domów wakacyjnych i apartamentów znajduje się w miejscowościach Porlamar lub Pampatar. Resztę dnia spędź na relaksie i odpoczynku po długiej podróży z Polski. Zanurz się w basenie, napij się egzotycznego drinka lub po prostu poopalaj się na najbliższej plaży. Wieczorem wybierz się na spacer wzdłuż wybrzeża, posłuchaj kojącego dźwięku fal i zobacz malowniczy zachód słońca.

Dzień 2. Pampatar: poznaj najciekawsze atrakcje w tej miejscowości

Twierdza San Carlos de Borromeo

Godna uwagi jest także twierdza Pampatar – Castillo San Carlos de Borromeo to historyczna twierdza znajdująca się na wyspie Isla Margarita w Wenezueli. Tę imponującą konstrukcję zbudowano w XVII wieku w celu ochrony mieszkańców wyspy przed piratami i innymi najeźdźcami, natomiast obecnie jest popularną atrakcją turystyczną i świadectwem bogatego dziedzictwa kulturowego tego regionu. Castillo San Carlos de Borromeo jest przykładem architektury kolonialnej, z grubymi murami, imponującymi wieżami oraz łukowatymi drzwiami. Twierdza została zbudowana na wzgórzu z widokiem na miasto Pampatar i morze, zapewniając strategiczny punkt obserwacyjny do obrony wyspy. Przez lata zamek był wykorzystywany do różnych celów, w tym pełnił funkcję więzienia i garnizonu wojskowego. Obecnie na terenie twierdzy działa muzeum, które prezentuje historię wyspy i tego miejsca, z artefaktami i eksponatami, które oferują wgląd w bogate dziedzictwo kulturowe regionu.

Faro De Pampatar

Faro Punta Ballenas to latarnia morska znajdująca się na południowo-wschodnim krańcu wyspy Isla Margarita w Wenezueli, na obrzeżach miasta Pampatar. Ta imponująca konstrukcja została zbudowana w sierpniu 2007 r., a jej zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa morskiego i aktualizacja wenezuelskich systemów nawigacji oraz sygnalizacji morskiej. Od tego czasu oprócz swoich funkcji nawigacyjnych oferuje wspaniałe widoki na otaczający krajobraz i Morze Karaibskie. Latarnia morska Punta Ballenas wznosi się na wysokość 28 metrów i jest widoczna z odległości wielu kilometrów.

Dzień 3: Podziwiaj podwodny świat: Archipelag Los Frailes

Jeśli jesteś miłośnikiem snorkelingu trzeci dzień wakacji na wyspie Margarita poświęć na podziwianie jej podwodnego świata. Archipelag Los Frailes to grupa wysp należąca do Wenezueli, położona na wschód od kraju na Morzu Karaibskim. Największą wyspą jest tak zwana Fraile Grande lub Puerto Real, która ma długość 2200 m i zajmuje powierzchnię 0,75 km². Na północny zachód od Fraile Grande znajduje się Morro de la Pecha i Morro Blanco, a na północny zachód od archipelagu wysepki Cominoto oraz Chaure.

W przeciwieństwie do innych wysp (Isla de Coche i Isla de Cubagua), gdzie znajdują się spektakularne plaże, w Los Frailes główną atrakcją jest podwodny świat. Nad wodą wyspy te mają niewiele atrakcji wartych zobaczenia! Wyspy Los Frailes są najlepszym miejscem do nurkowania i snorkelingu wokół wyspy Margarita. Woda ma idealne warunki do nurkowania praktycznie przez cały rok, z widocznością 10-30 m. Temperatura jest dość niska jak na Karaiby, średnio między 24-26 stopni Celsjusza. Fauna i flora są bardzo typowe dla Morza Karaibskiego i Atlantyku (w tym obszarze występują prądy z obu mórz). Maksymalna głębokość wody sięga ok. 35 m. Zjawisko przybrzeżnego upwellingu (zjawisko wynurzania się głębokiej wody na powierzchnię) jest tym, co głównie sprzyja dużej różnorodności biologicznej i rozprzestrzenianiu się rodzimej fauny.

Dzień 4. Zobacz najpiękniejsze plaże na wyspie Margarita

Playa El Yaque

Playa El Yaque to jedno z najpopularniejszych miejsc na Isla Margarita. Jest to długa, biała piaszczysta plaża z krystalicznie czystymi wodami, które są idealne do pływania, snorkelingu oraz kitesurfingu. Położona na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, Playa El Yaque znajduje się w niewielkiej odległości od lotniska i jest popularnym miejscem dla turystów, którzy chcą zobaczyć piękne i spokojne miejsce na Karaibach. Plaża otoczona jest bujną roślinnością i wysokimi palmami, tworząc spokojną i relaksującą atmosferę. Wody Playa El Yaque są ciepłe i przejrzyste, a pod ich powierzchnią pływa wiele morskich stworzeń. Podczas pływania prawdopodobnie zobaczysz ławice kolorowych ryb, żółwie morskie, a nawet płaszczki. Playa El Yaque to także idealne miejsce do pływania, zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Plaża znana jest ze spokojnych i płytkich wód, bez silnych prądów i fal.

Plaża Punta Arenas

Podczas wakacji i odkrywania nowych tropikalnych miejsc na wyspie Margarita polecamy plażę Punta Arenas, jedną z najbardziej niezwykłych naturalnych scenerii tej malowniczej Perły Karaibów. To przyjemne miejsce sprawi, że poczujesz się jak w innym świecie. Plaża Punta Arenas jest oddalona od miasta Porlamar o około 50 minut jazdy samochodem. Znajduje się ona na południowo-zachodnim krańcu wyspy Margarita, na półwyspie Macanao, co czyni ją najbardziej wysuniętą na zachód plażą na wyspie. Plaża podzielona jest na dwie mniejsze.

Dzień 5. Park Narodowy Laguna de la Restinga i Museo Marino

Parque Nacional Laguna de La Restinga

Parque Nacional Laguna de La Restinga to park narodowy, który obejmuje obszar około 10 770 hektarów i jest domem dla imponującej flory oraz fauny. Dodatkowo park koncentruje się wokół Laguna de La Restinga, rozległej laguny zasilanej wodami Morza Karaibskiego. Laguna jest porośnięta różnorodnymi lasami namorzynowymi, które stanowią unikalne i cenne siedlisko dla szerokiej gamy gatunków roślin oraz zwierząt. Z pewnością jednym z najpopularniejszych sposobów na poznanie Parque Nacional Laguna de La Restinga jest wycieczka łodzią po lagunie. Po drodze można podziwiać różne gatunki ptaków, w tym pelikany oraz czaple.

Zwiedzanie Museo Marino

Popołudniu warto wybrać się na wycieczkę Museo Marino, czyli Muzeum Morskie Margarita, które znajduje się w mieście Boca de Rio, bardzo blisko Parque Nacional Laguna de La Restinga. To wyjątkowe muzeum poświęcone jest bogatemu życiu morskiemu, które można znaleźć w wodach otaczających wyspę. Dlatego też jest to obowiązkowe miejsce dla każdego, kto interesuje się biologią morską, ochroną przyrody lub po prostu szuka edukacyjnego miejsca. Museo Marino oferuje także szeroką gamę eksponatów i wystaw, w tym interaktywne eksponaty, akwaria i galerie, wszystkie pokazujące niesamowitą różnorodność życia morskiego w Morzu Karaibskim. Możesz tu zobaczyć wszystko, od kolorowych ryb tropikalnych i koników morskich po żółwie morskie, a nawet rekiny. Na wystawie znajduje się również imponująca kolekcja raf koralowych, prezentująca unikalny ekosystem regionu.

Dzień 6. Jednodniowa wycieczka na wyspy Isla de Cubagua i Isla de Coche

Jedną z największych zalet wyspy Margarita jest możliwość szybkiego przemieszczania się na sąsiednie wyspy.

Isla de Cubagua

Isla de Cubagua to niewielka wyspa położona w stanie Nueva Esparta, w północno-wschodniej Wenezueli. Wyspa ma wymiary 9,2 na 3,2 km i eliptyczny kształt. Jej powierzchnia wynosi 24 km². Najwyższe wzniesienie na wyspie osiąga 32 metry. Co ciekawe, jest to historyczna wyspa, ponieważ była jednym z pierwszych miejsc odkrytych przez Hiszpanów podczas ich eksploracji Ameryki Południowej. Krzysztof Kolumb znalazł wyspę Cubagua podczas swojej trzeciej podróży odkrywczej. Dostrzegł tę wyspę 14 sierpnia 1498 roku i nazwał ją, mimo że na niej się nie zatrzymał. Wkrótce po jej odkryciu inni europejscy nawigatorzy potwierdzili istnienie bogatych złóż pereł na Cubagua, których eksploatacja dała początek pierwszemu hiszpańskiemu zakładowi w Wenezueli.

Isla de Coche

Jest to wyspa położona na Morzu Karaibskim, która dzięki krystalicznie czystym wodom i białym piaszczystym plażom jest przede wszystkim popularnym miejscem turystycznym. Ma powierzchnię około 55 kilometrów kwadratowych, wznosi się na 60 metrów nad poziomem morza oraz ma 11 km długości i 6 km szerokości.

Dzień 7. Waterland Mundo Marino i powrót do domu

Ostatniego dnia pobytu na Margaricie nadszedł czas, aby spakować walizki oraz powoli przygotować się do podróży powrotnej do Polski. Ale zanim wsiądziesz na pokład samolotu ( w zależności od godziny wylotu), zacznij swój poranek od zobaczenia Waterland Mundo Marino. Jest to najlepsze miejsce na ostatni dzień pobytu na wyspie. Ten park morski oferuje szeroką gamę atrakcji, które prezentują różnorodne życie morskie występujące w wodach otaczających wyspę Margarita. Możesz zobaczyć z bliska delfiny i lwy morskie. Zespół trenerów w parku ściśle współpracuje z delfinami, ucząc je szeregu imponujących umiejętności, takich jak skakanie przez obręcze, balansowanie piłkami, a nawet malowanie. Po wizycie w Waterland Mundo Marino zabierz swoje walizki, wsiądź do taksówki i udaj się z powrotem na lotnisko, aby odlecieć samolotem do domu. 

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Wakacje Margarita – z biurem podróży czy na własną rękę?

Hotele Margarita – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz