Wycieczka na wyspę Isla Catalina na Dominikanie, przewodnik

Tagi , , , , ,

Wyspy Karaibskie cieszą się coraz to większą popularnością wśród podróżnych z naszego kraju. Nie da się bowiem ukryć, że egzotyczne wakacje pozostają w sferze marzeń każdego z nas, a wyjazd na Dominikanę daje nam najlepsze możliwości ku temu, by te marzenia przekuć na rzeczywistość. Warto jednak zauważyć, że pobyt na Dominikanie to nie tylko luksusowe kurorty i całodniowe wylegiwanie się na plażach. To także moc atrakcji, z których największą z nich stanowi malownicza i tajemnicza zarazem wyspa Isla Catalina. Gdzie dokładnie się ona znajduje i jak zorganizować na nią wycieczkę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Gdzie znajduje się wyspa Isla Catalina?

Dominikana to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych wysp na Karaibach. Przekonało się o tym już całkiem pokaźne grono turystów, którzy coraz chętniej właśnie Dominikanę wybierają na swój kierunek wakacyjny. Oczywiście nie powinno nas to dziwić. Na Dominikanie można znaleźć dosłownie wszystko to, co będzie nam niezbędne do spędzenia prawdopodobnie najlepszych wakacji w naszym życiu!

Catalina Island, Dominican Republic - drone photo
Catalina Island, Dominican Republic -zdjęcie z drona, licencja: shutterstock/By Domca9

To właśnie tam znajdziemy rajskie plaże i niesamowite kluby nocne czy też luksusowe kurorty. Jednocześnie na Dominikanie możemy również przeżyć wyjątkowo bliskie spotkanie z przyrodą, a umożliwi nam to właśnie ta wyspa. Gdzie ona się znajduje? Otóż jest to niewielka, praktycznie w całości pokryta lasem, na terenie której utworzony został Park Narodowy. Znajduje się ona na Morzu Karaibskim tuż u wybrzeży Dominikany, a dokładniej kilka kilometrów od kurortu turystycznego w La Romana. Wyspa Isla Catalina staje się coraz to popularniejszym wyborem turystów, nie tylko ze względu na rajskie plaże, ale właśnie ze względu na przyrodę. To właśnie tam znajdziemy rzadkie gatunki egzotycznej roślinności, a także cieszę i spokój, którego często może nam brakować na zatłoczonych, dominikańskich plażach.

​Jak dostać się na wyspę Isla Catalina?

Jeśli podróż na rajską wyspę Isla Catalina nas zainteresowała, wówczas możemy również zastanawiać się, w jaki sposób możemy się tam dostać. Otóż możliwości są co najmniej dwie. Pierwszą z nich stanowią wycieczki fakultatywne na wyspę. Są one organizowane przez miejscowe biura podróży i agentów turystycznych. Obejmują one cały transport na wyspę, a także jej zwiedzanie. Jeśli jednak zależy nam na tym, by taką podróż na Isla Catalina zorganizować sobie samodzielnie, wówczas również nie będzie z tym większego problemu. Przede wszystkim- jeśli przebywamy obecnie w kurorcie La Romana- wówczas możemy zdecydować się na rejs bezpośrednio na wyspę Isla Catalina. Połączenia promowe dla turystów obsługiwane są wyjątkowo często, a druga z opcji są nawet podróże niewielkimi łódkami rybackimi. To właśnie one zabiorą nas na rajską i malowniczą wyspę Isla Catalina. Niestety, nie ma połączenia drogowego więc na wyspę nie można dostać się jedynie przy pomocy samochodu.

Catalina island - Playa de la isla Catalina - Caribbean tropical beach and sea
Catalina island – Playa de la isla Catalina – tropikalna plaża, licencja: shutterstock/By Claudio306

​Ile czasu zajmuje zwiedzanie wyspy Isla Catalina?

Jeśli dotarliśmy już na magiczną wyspę Isla Catalina, wówczas możemy zdecydować się na jej zwiedzanie. Oczywiście nie jest tu mowa o wizytach w muzeum czy poznawaniu kolonialnej architektury. Tego typu atrakcji na wyspie Isla Catalina niestety nie znajdziemy. Niemniej jednak wyspa ta zagwarantuje nam niesamowitą i absolutnie wyjątkową możliwość obcowania z przyrodą.

To właśnie tam utworzony został Park Narodowy, który jest domem dla wielu egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Nie da się również zapomnieć o tym, że wyspa Isla Catalina to prawdziwe bogactwo majestatycznych plaż. Wobec tego przeciętny turysta może się zastanawiać odnośnie tego, ile czasu trzeba będzie poświęcić na to, by zwiedzić Isla Catalina? Nie da się ukryć, że wszystko zależy od tego, co chcemy zobaczyć i z jakich atrakcji chcemy na tej wyspie skorzystać.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że Isla Catalina jest świetnym miejscem dla miłośników nurkowania i snorkelingu, a także dla surferów. Jeśli więc zdecydujemy się na wycieczki fakultatywne, wówczas możemy być pewni, że spędzimy na tej wyspie jeden, cały dzień. Dokładnie taka sama ilość czasu może zostać poświęcona na samodzielne zwiedzanie Isla Catalina. Z pewnością jeden dzień jest zdecydowanie wystarczający do tego, by zapoznać się z tym co wyspa ma do zaoferowania. Zaplanujmy więc swój pobyt tak, by zarówno mieć czas na spacer po Parku Narodowym, wygrzewanie się na malowniczych plażach, a także na kąpiele w krystalicznie czystych wodach Morza Karaibskiego.

​Czy na wyspie Isla Catalina można spać?- noclegi

Nie da się ukryć, że turyści, którzy zdecydowali się na podróż na wyspę Isla Catalina, mogą także zainteresować się tym, by pozostać na tej malowniczej wyspie przez znacznie dłużej, niż tylko jeden dzień. Czy więc będą oni mieć taką możliwość? Otóż jeśli chodzi o luksusowe hotele i miejsca noclegowe, to na wyspie Isla Catalina ich niestety nie znajdziemy.

Z pewnością należy traktować to jako zaletę, gdyż mogłyby one negatywnie wpłynąć na cały, dziewiczy krajobraz tej wyspy. Wobec tego najbliższa, luksusowa baza noclegowa dostępna jest jedynie w kurorcie La Romana.

Przeczytaj o tym w naszym artykule – TOP Hotele La Romana

Niemniej jednak na samej wyspie można znaleźć niewielkie, plażowe domki, które zachęcają nas do tego, by spędzić w nich noc. Dodatkowo nie jest zabronione nocowanie na wyspie Isla Catalina w namiotach. Wobec tego, turyści, którzy chcą zabawić na Isla Catalina nieco dłużej, będą mieli ku temu wiele możliwości. Warto więc to rozważyć i wybrać dla siebie najlepszą z opcji.

Isla Catalina is an island around 9km located east of Dominican Republic
Isla Catalina, licencja: shutterstock/By Cris Young

​Nurkowanie na wyspie Isla Catalina

Nie da się ukryć, że wybierając się na wyspę turyści z pewnością będą chcieli spędzić swój dzień na rajskich plażach. Są one rozsiane wzdłuż całej, brzegowej linii wyspy i usłane są złocistym i mięciutkim piaskiem. Niemniej jednak samo leżakowanie na plaży może dla niektórych podróżnych okazać się niewystarczające. Wobec tego warto wiedzieć, że jedną z największych atrakcji na wyspie jest nic innego jak nurkowanie i snorkeling. Wobec tego jak sobie zorganizować taką atrakcję? Okazuje się, że z tym nie będzie również większego problemu. Na miejscu znajdziemy wiele miejscowych szkółek nurkowania, które oferują zorganizowaną podróż do podwodnego świata Dominikany. Standardowa „podwodna wycieczka” obejmuje dwie serie nurkowania wraz z przewodnikiem. Każda z sesji zajmuje mniej więcej około 40-45 minut.

Warto również pamiętać o tym, że jeśli nie posiadamy ze sobą sprzętu do nurkowania, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wypożyczyć go na miejscu. Koszt takiej atrakcji nie jest zbyt wysoki. Z pewnością daje ona możliwość do poznania tajemnic tego, co znajduje się w wodach. Warto również pamiętać o tym, że istnieje możliwość wypożyczenia aparatu fotograficznego lub podwodnej kamery. Za pomocą takiego sprzętu można te doświadczenia uwiecznić na karcie pamięci. Oczywiście w tym momencie wypożyczenie takiego sprzętu to również dodatkowy koszt. Z pewnością nie nadwyręży on budżetu turystów i będzie stanowił jedną z lepszych pamiątek podwodnej podróży. Warto więc się na to zdecydować i napawać tajemnicami, jakie skrywają w sobie wody w okolicy!

Catalina island - Playa de la isla Catalina - Caribbean tropical beach and sea
Catalina island – Playa de la isla Catalina -tropikalna plaża, licencja: shutterstock/By Claudio306
Poprzedni

Wakacje i wczasy w Bayahibe – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

Wakacje w Uvero Alto – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz