Najbardziej Instagramowe miejsca na Jamajce – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , , , ,

Jeśli wybierasz się na Jamajkę, ten artykuł jest dla ciebie. Jest to wyspa pełna tajemnic, która posiada dużą liczbę miejsc, aby utrwalić coś szczególnego. Z pewnością nie tylko chcesz odpocząć, ale również się pochwalić na Instagramie swoimi zdjęciami z tego cudownego rejonu. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, gdzie najlepiej złapiesz idealną przestrzeń do twoich fotografii. Najbardziej Instagramowe miejsca na Jamajce:

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Położenie malowniczego miejsca — Jamajka

Jamajka jest stosunkowo małym państwem, która jest wyspą w środkowej części Ameryki (Ameryka Środkowa). Stolicą jest Kingston. Zaraz po Kubie oraz Haiti jest trzecią co do wielkości wysepką na Karaibach. Klimat jest bardzo warty uwagi. Tam nie ma coś takiego jak pory roku. Wiąże się to z położeniem blisko równika. Odczuwalna średnia temperatura to od dwadzieścia sześć do dwadzieścia siedem stopni Celsjusza. Ze względu na ryzyko huraganów oraz tornad, najlepiej jest pojechać do tego cudownego miejsca od listopada do lipca. W tych miesiącach można być najbardziej spokojnym, że nic nie popsuje wyjazdu. 

Montego Bay — miejsce mlekiem i miodem płynącym

To tutaj między innymi wykonasz idealne zdjęcia na Instagram. Jest to najpopularniejszy kurort wypoczynkowy. Jej urok jest tak niesamowity, że człowiek dosłownie czuje się beztrosko. Plaża Doctor’s Cave jest jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Ma bardzo łagodne zejście do morza. Rano oraz wieczorem jest najlepiej uwiecznić swoje rajskie chwile. Pomyśl o wschodach i zachodach słońca. Dzięki temu mniej osób będzie ci przeszkadzać. Ponadto dzięki palmom oraz błękitnej, czystej wodzie wykonasz najlepsze ujęcia pamiątkowe, o których zawsze marzyłeś/aś. 

Palmy na Jamajce plaży w Montego Bay
Palmy na Jamajce plaży w Montego Bay, najbardziej instagramowe miejsca na Jamajce, licencja: shutterstock/By Lucky-photographer

A może wolisz góry? Góry Błękitne

Fauna oraz flora tego miejsca jest mieszanką tropikalnych zarośli. Ta górska kraina jest w całości zarośnięta. Tworzy to idealny krajobraz dla twoich pamiątkowych zdjęć. Ponadto możesz tutaj spotkać kakaowce. To stąd pochodzi najlepsza kawa na świecie. Jest to kolejny pretekst, aby się wybrać w Góry Błękitne. Prawie 40 tras turystycznych robi duże wrażenie. Chodząc po trasach, zobaczysz taką lekką mgiełkę w kolorze błękitnym. Teraz już wiesz, skąd wzięła się sama nazwa. Idąc w góry, musisz się odpowiednio przygotować (tj. jedzenie, picie, czapka). Pamiątkowe zdjęcia najlepiej wykonasz w ciągu dnia. 

Blue mountains of Jamaica coffee growth place hills
Blue mountains, instagramowe miejsca na Jamajce, licencja: shutterstock/By Photo Spirit

Port Royal historycznym miastem piratów

Możliwe, że oglądałeś/aś lub słyszałeś/aś o serii filmów Piraci z Karaibów. Będąc na Karaibach, nie możesz o tym zapomnieć. To miasto nazywane jest stolicą piratów. 350 lat temu to miejsce posiadało liczne tawerny oraz rzeczywiście było bardzo bogate. Ponad 800 lat temu doszło do kataklizmu, a mianowicie ogromnego trzęsienia ziemi. Duża część miasta została całkowicie zniszczona. Zdjęcia ruin oraz pozostałości tego historycznego miejsca jest najlepiej wykonać nad ranem. Będzie bardzo ciekawy efekt promieni słonecznych na twoich instagramowych fotkach.

Wolisz plantacje trzciny cukrowej, a może rum?

Czy kiedykolwiek słodziłeś herbatę cukrem trzcinowym? To właśnie z Jamajki może on pochodzić. Na północy wyspy rozciągają się ogromne pola uprawne z tą rośliną. Również możesz spotkać stare rumiarnie. Appleton Rum Estate jest miejscem godnym odwiedzin. Warto sfotografować w ciągu dnia całe plantacje trzciny cukrowej oraz rumiarnie. Ciekawe też będzie uwiecznienie procesu wytwarzania rumu. Lokalni producenci lubią się chwalić, więc zrobisz im miłą niespodziankę, jak zaczniesz podziwiać oraz robić instagramowe fotki.

Rose Hall Great House — legenda duchów

Jeśli kochasz legendy o duchach, to jest to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić. Z zewnątrz sam budynek przypomina trochę willę z czasów kolonialnych. Też tak rzeczywiście jest, ponieważ ten dom należał do kolonialnych plantatorów. Zachował się w bardzo dobrym stanie. Aby trafić do Rose Hall Great House, najlepiej jest się kierować w stronę Montego Bay. Znajduje się w pobliżu. Annie Palmer jest często nazywana przez tutejszych mieszkańców „białą wiedźmą”. Podobno była panią tego domu oraz zabiła swoich trzech mężów. Nocą straszy w okolicy. Aby zrobić bardzo ładne zdjęcia tego zabytku, to warto, jest się wybrać tutaj w ciągu dnia, aby jasność była odpowiednia.

A photo of Jamaica Rose Hall Great House
Rose Hall Great House, licencja: shutterstock/By Wirestock Creators

Środkowa część wyspy

Bez względu na to, w jakiej części Jamajki turyści przebywają, to najczęściej odwiedzanym miejscem jest właśnie środkowa część wyspy. Znajdują się tutaj liczne atrakcje turystyczne na każdym kroku. Na rzece Dunn znajdują się wręcz malownicze progi rzeczne oraz źródła wodne. Można nawet usiąść na skałach oraz dotknąć strumyków wodnych. Jakość wody jest stosunkowo wysoka, czyli wolna od zabrudzeń. Kilka kilometrów od Brown’s Town znajduje się Nine Mile. Bob Marley urodził się w tej miejscowości oraz tutaj został pochowany wraz ze swoją gitarą. Wzgórza widoczne w oddali dodają klimatu. Najlepszą porą do zrobienia zdjęć jest ranek.

TOP 10 najpiękniejsze plaże na Jamajce (wyspykaraibskie.pl)

TOP 15 najlepsze hotele All-Inclusive na Jamajce (wyspykaraibskie.pl)

Blue Lagoon

Jeśli lubisz laguny, to jest to obowiązkowym miejscem twoich instagramowych zdjęć. W ciągu dnia fotografie wychodzą najlepiej. Warto wykupić wycieczkę tratwą. Przewodnik oprowadzi oraz opowie o tym wyjątkowym miejscu. Dookoła znajdują się tropikalne rośliny. Nie dość, że woda jest płytka, to jest krystalicznie czysta. Warto też się pokusić o nagranie krótkich filmików. 

The Blue Hole in Ocho Rios Jamaica
The Blue Hole in Ocho Rios Jamaica, licencja: shutterstock/By

Rick’s Café

Jest to kawiarnia, restauracja, bar oraz klub, gdzie codziennie odbywają się imprezy wielkiego formatu. Znajduje się na zachodzie Jamajki. Richard Hershman w Negril postanowił otworzyć pierwszą na wyspie kawiarnię z prawdziwego zdarzenia. Piękna mała lokalizacja na klifie była pierwotnie własnością miejscowego lekarza, syna pierwszego gubernatora generalnego niepodległej Jamajki. Od samego początku Rick’s Café szczyciło się niezrównanym widokiem na zachód słońca z naturalnie uformowanych klifów. Przez lata zarówno goście, jak i miejscowi uznali Rick’s Café za najlepsze miejsce spotkań w Negril. Najlepszą atmosferę tego miejsca czuć kilka chwil przed zachodem słońca oraz nocą. Jest to pięknie oświetlony obiekt z malowniczym ukształtowaniem. Najlepszą porą do zrobienia pamiątkowych zdjęć jest właśnie wieczór oraz noc. To jest takie „Must be have”. 

Poprzedni

Malecon – słynna promenada Hawany na udane zdjęcie z Kuby

Zima na Jamajce, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz