Ile kosztują wakacje na Trynidad i Tobago, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Trynidad i Tobago to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród turystów na całym świecie. Piękne widoki, doskonałe jedzenie, przyjazny klimat oraz moc innych atrakcji sprawia, że ogromna ilość osób na całym świecie, chociaż przez parę chwil w roku, pragnie znaleźć się w tym atrakcyjnym rejonie. Zanim jednak zaczniemy snuć plany o wyjeździe, warto zorientować się w aktualnych cenach. Które pozwolą nam na doskonałe przygotowanie naszych portfeli na długo wyczekiwaną wyprawę. Ile będą kosztować nas takie wakacje? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! Ile kosztują wakacje na Trynidad i Tobago?

Maracas Bay, Trinidad
ile kosztują wakacje na trynidad i tobago, Maracas Bay, Trinidad, licencja: shutterstock/By Richard Semik
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Trynidad i Tobago?

Trynidad i Tobago to wyspiarskie państwo Ameryki Południowej. W związku z tym jednym w najwyższych kosztów stanowi cena przelotu. Przede wszystkim cena zależy od klasy lotu, którą wybierzemy na swoją podróż. Co więcej, im tańszy bilet, tym na większą ilość przesiadek będziemy musieli się przygotować. Jeśli nie przeszkadza nam kilka przesiadek w ciągu lotów, jedne z najtańszych biletów dla jednej osoby na Trynidad i Tobago wyniosą 2960 zł. Chcąc tylko jeden raz przesiadać się podczas podróży, musimy liczyć się z kosztem dla jednej osoby rzędu 4590 zł. Zaznaczyć należy, że żadne linie lotnicze nie posiadają w swojej ofercie bezpośredniego lotu z Polski na Trynidad i Tobago. Zdecydowana większość lotów ma jedną bądź dwie przesiadki na wyznaczonej trasie, ze względu na dużą odległość do pokonania.

Najtańsza opcja za lot w dwie strony, dla jednej osoby wynosi 3100 zł. Co więcej, oprócz przygotowania właściwej ilości środków finansowych, należy także pamiętać, by swoje wakacje i wybrany lot zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Loty to wyspiarskiego państwa Ameryki Południowej cieszą się dużą popularnością. Są mocno oblegane. W związku z czym, by zaplanować dla siebie, swojej rodziny, najbliższych wymarzone wakacje na Trynidad i Tobago, należy pomyśleć o nich już na początku danego roku. 

Dlaczego warto polecieć na wyspy Trynidad i Tobago? (wyspykaraibskie.pl)

Ceny hoteli w Trynidad i Tobago?

Szukając noclegu w Trynidad i Tobago, będziemy musieli ponieść koszty o 10% wyższe, niż płacąc za nocleg w naszym kraju. Wybierając się na wakacje do tego państwa Ameryki Południowej, z całą pewnością będziemy w pierwszej kolejności poszukiwać dla siebie i swoich współtowarzyszy podróży dogodnego hotelu. Szacuję się, że średni, przeciętny koszt zakwaterowania w Trynidad i Tobago wynosi 292 zł od osoby. Za bardziej ekskluzywnej pokoje czy apartamenty o wyższym standardzie przyjedzie nam zapłacić koło 650 zł od osoby za jedną dobę hotelową (w hotelu 3- gwiazdkowym). Jeśli zaś naszym wyborem będą luksusowe apartamenty, wówczas należy przygotować się na koszt 1200 zł za jedną dobę hotelową. Jak widać, ceny w zależności od wybranego standardu znacznie się od siebie różnią. Pozwalając na wybór dopasowany do własnych, indywidualnych upodobań i preferencji. 

Gołąb Point, Trynidad i Tobago
Gołąb Point, Trynidad i Tobago, licencja: shutterstock/By

Ceny jedzenia w Trynidad i Tobago?

Odwiedzając Trynidad i Tobago, z całą pewnością musimy liczyć na wyższe koszty jedzenia, niż w naszym kraju. I to aż o mniej więcej 80%. Jeśli będziemy chcieli zjeść obiad w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji, o najwyższej klasie przygotowywanych posiłków, koszt obiadu dla jednej osoby będzie wynosić mniej więcej 340 zł. Jeśli wybierzemy średniej klasy restaurację, wówczas na jedną osobę będziemy musieli przeznaczyć mniej więcej 80- 150zł. W zależności od wybranego menu i dodatków. Przeciętnie zwykła, czarna kawa w restauracjach na Trynidad i Tobago kosztuje 14 zł. A lane w barze piwo to koszt około 8 zł. Mając ochotę na popularne w Ameryce jedzenie typu fast- food, na jedną osobę będziemy musieli przeznaczyć około 30 zł. Kosztując oryginalnych burgerów czy słynnych na całym świecie frytek. 

Zima w Trynidad i Tobago, jaka pogoda i temperatura, co robić? (wyspykaraibskie.pl)

Warto także przyjrzeć się cenom poszczególnych, najbardziej popularnych produktów spożywczych, jeśli chcielibyśmy organizować dla siebie posiłki we własnym zakresie. Zdecydowanie będzie to tańsze rozwiązanie, niż korzystanie z usług gastronomicznych restauracji czy barów. W związku z tym warto wiedzieć, że przeciętny bochenek chleba to koszt około 8 zł, paczka ryżu w Trynidad i Tobago kosztuje 9 zł, jajka 13 zł za 10 sztuk, a kilogram żółtego sera to koszt 34 zł. Butelka mleka to koszt 8 zł, a cena butelki średniej klasy wina to 74 zł. Alkohol jest jednym z najdroższych produktów w Ameryce Południowej.

Pigeon Point, Tobago, Trinidad and Tobago, Caribbean, West Indies, small beach in Trinidad and Tobago with an amazing lagoon, aerial panorama view.
Pigeon Point, Tobago, Trinidad and Tobago, C., licencja: shutterstock/By RAW-films

Ceny atrakcji w Trynidad i Tobago?

Będąc w Trynidad i Tobago na wakacjach, z całą pewnością będziemy chcieli skorzystać z licznych atrakcji dostępnych na miejscu, by móc zapisać wyjazd do jak najbardziej udanych. Niestety także różnego rodzaju usługi będą o mniej więcej 45% droższe, niż w Polsce. Chcąc wybrać się do kina w Trynidad i Tobago, koszt jednego, normalnego biletu to cena 32 zł. Jeśli zaś planujemy dłuższe, miesięczne wakacje, i chcemy zadbać o swoją doskonałą formę fizyczną, miesięczny karnet na siłownię będzie nas kosztować aż 185 zł. 

Port of Spain, a więc stolica państwa, kryje w sobie wiele atrakcji, które z całą pewnością warto odwiedzić będąc w Trynidad i Tobago. Do jednych z najbardziej znaczących zaliczyć należy ogród botaniczny czy zoo. To także prawdziwa gratka dla miłośników sztuki teatralnej czy pokazów tanecznych. Wówczas warto wybrać się do takich miejsc jak m.in.: Narodowa Akademia Sztuki Scenicznej, Narodowe Centrum Karnawału i Rozrywki czy Little Carib. Ceny do obiektów kulturalnych są dość mocno zróżnicowane. Wszystko zależy od wybranego miejsca na widowni, wieku widza, jak również wybranej sztuki. Bilety to cena od 200 zł dla jednej osoby.

Maracas Beach Panorama - Trinidad and Tobago
Maracas Beach Panorama – Trinidad and Tobago, licencja: shutterstock/By

Zaznaczyć należy, że w Trynidad i Tobago obowiązującą walutą są dolary (1TT$), i to właśnie nimi będziemy płacić za wszystkie dobra, usługi czy produkty, które będziemy nabywać. W ostatecznym rozrachunku, przeliczając ceny na naszą, polską walutę, będzie miał niebagatelne znacznie także obecnie obowiązujący kurs wymiany walut. W związku z tym podane koszty podróży i pobytu w znanym i lubianych na całym świecie państwie, będą mogły się nieznacznie różnić. 

Poprzedni

Półwysep Cabo Rojo – zwiedzanie, atrakcje, hotele, noclegi, plaże

TOP 15 atrakcji w Portoryko, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz