Wycieczka na wyspę Cayo Levantado na Dominikanie, przewodnik

Tagi , , , ,

Wybierając możliwość zorganizowania wczasów na Dominikanie-rajskiej wyspie na Morzu Karaibskim, tak naprawdę decydujemy się jednocześnie na niesamowitą przygodę! Nie da się bowiem ukryć, że każdy z nas skrycie marzy o wyjątkowo egzotycznych i pełnych przygód wczasach. Dominikana posiada dosłownie wszystko, by nam taki wypoczynek zorganizować. Warto jednak zauważyć, że nikt z nas na Dominikanę tak prędko nie wróci. Co za tym idzie, będąc już na miejscu, warto poświecić czas na to, by zapoznać się dosłownie ze wszystkim, co wyspa ma nam do zaoferowania. Leżakując jedynie na plażach w popularnych kurortach, możemy pominąć ukrytą perełkę jaką jest wyspa Cayo Levantado. Jak więc można się na nią dostać i jak zorganizować na nią wycieczkę?

Seascape, Samana Paradise beach, Cayo Levantado, Dominican republic
Samana , Cayo Levantado, Dominican republic, licencja: shutterstock/By Sylvie Corriveau
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

​Gdzie znajduje się wyspa Cayo Levantado?

Dominikana to- zgodnie ze statystykami- jedna z najchętniej i najczęściej odwiedzanych wysp na Morzu Karaibskim. Oczywiście pod żadnym pozorem nie powinno nas to dziwić. Dominikana to wyspa wiecznego słońca, a dodatkowo ma ona do zaoferowania najbardziej niesamowite i magiczne plaże, jakie tylko możemy znaleźć. Jednak Dominikana to także szereg ukrytych perełek w postaci niewielkich wysepek, które administracyjnie przynależą do tego kraju. Mowa tu chociażby o malowniczej i absolutnie wyjątkowej wyspie. Zgodnie z tym, co mówią turyści, którzy już na tą wyspę mieli przyjemność zawitać, jasno twierdzą, że krajobrazów nie da się zapomnieć. Jeśli więc zainteresowaliśmy się tym, by również odwiedzić wyspę, to warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, gdzie ta wyspa się znajduje? Otóż jest to wyspa zlokalizowana u południowych wybrzeży Dominikany, głównie przy kurorcie turystycznym Santa Barbara de Samana i Punta Balandra.

To właśnie z nich można się w najprościej dostać na malowniczą wyspę Cayo Levantado. Warto wiedzieć, że wyspa ta nie ma połączenia mostowego i drogowego z resztą kraju. Więc jedynym sposobem jest zorganizowanie sobie podróży drogą morską. Na wyspę Cayo Levantado można jednak zabrać ze sobą wypożyczony samochód.

beach cayo levantado
beach cayo levantado, licencja: shutterstock/By Soto.Creativo

​Jak dostać się na wyspę Cayo Levantado?

Wspomniane już zostało, że magiczna i kolorowa wyspa Cayo Levantado znajduje się u południowego wybrzeża Dominikany. Najbliżej jej do kurortów w Santa Barbara de Samana oraz Punta Balandra. Oczywiście warto przygotować się na to, że nie ma na wyspę połączenia drogowego. Co to oznacza w praktyce? Otóż konieczna jest przeprawa promowa lub przeprawa łodzią. Niemniej jednak turyści mają co najmniej dwie możliwości do tego, by na tę rajską wyspę się dostać. Pierwszą z nich jest zdecydowanie się na skorzystanie z wycieczek fakultatywnych. Wówczas tak naprawdę turyści nie będą musieli martwić się o to, jak zaplanować całą podróż. Wówczas to dana agencja turystyczna organizuje przeprawę promową, a także transport z i do hotelu. Dodatkowo w ramach wycieczek fakultatywnych istnieje również możliwości skorzystania z dodatkowych udogodnień.

W zależności od wybranej oferty można skorzystać z lunchu lub bufetu. Drugą z możliwości jest naturalnie zorganizowanie takiej podróży zupełnie na własną rękę. Co jednak może okazać się dość dużym wyzwaniem pod względem organizacyjno-logistycznym. Turyści będą musieli nie tylko dostać się do portu lub kurortów- jeśli wypoczywają w innych częściach Dominikany, a także zadbać o zorganizowanie dla siebie przeprawy promowej lub przeprawy łodzią. Dodatkowo dochodzi również konieczność zadbania o własne wyżywienie i ewentualne dodatkowe atrakcje. W finalnym rozrachunku więc taka samodzielna organizacja wycieczki na wyspę Cayo Levantado może okazać się nie tylko droższa, ale także i trudniejsza w organizacji.

Old fishing boat pulled on the beach in Cayo Levantado - Dominican Republic
Cayo Levantado – Dominican Republic, licencja: shutterstock/By Mihai_Andritoiu

​Czy na wyspie Cayo Levantado są hotele?

Cayo Levantado to wyspa, która stała się wyjątkowo popularnym celem wycieczek podróżnych. Jednocześnie nie powinno nas to w zupełności dziwić. Wynika to przede wszystkim z faktu, że to właśnie na Cayo Levantado możemy poznać Dominikanę od innej, bardziej naturalnej i tradycyjnej strony. W całym kraju turyści wypoczywają w wyjątkowych i luksusowych kurortach i korzystają z komercyjnych, aczkolwiek wyjątkowo pięknych plaż. Niemniej jednak- mimo swojej rosnącej popularności- wydaje się stale opierać komercjalizacji i masowej turystyce. Czym właśnie zyskała sobie największą popularność turystów. Warto zauważyć, że na wyspie możemy po prostu zdecydować się na spotkanie z naturą w otoczeniu malowniczych, często także i dzikich krajobrazów.

Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy z turystów będą chcieli zostać na tej wyspie nieco dłużej, niż tylko jeden dzień. Z pewnością dłuższy pobyt pozwoli na to, by zapoznać się z wszystkimi plażami. A także z niesamowitą, egzotyczną roślinnością. Wobec tego w przypadku wielu podróżnych może pojawić się zasadnicze pytanie: czy na wyspie Cayo Levantado znajdziemy hotele i miejsca noclegowe? Okazuje się, że jak najbardziej! Z pewnością nie jest to wyjątkowo rozbudowana i prestiżowa baza noclegowa jak np. w Punta Cana czy Sosua, jednak oferowane na wyspie hotele również gwarantują nam wysokie standardy. Jednym z najbardziej znanych jest Bahia Principe Luxury Cayo Levantado. Jest to pięciogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy hotel, który znajduje się w południowej części wyspy Cayo Levantado. Niemniej jednak znajdziemy również i inne hotele- nieco mniejsze i nieco mniej luksusowe.

Wobec tego, jeśli chcemy nocować na wyspie Cayo Levantado, to nie będziemy mieć z tym większego problemu!

​Zorganizowana wycieczka na Cayo Levantado z GetYourGuide!

Wspomniane już zostało, że jeśli chodzi o zorganizowanie sobie wycieczki na Cayo Levantado, o wiele korzystniejszą opcją dla turystów może być skorzystanie z gotowych, organizowanych wycieczek na tę rajską wyspę u południowego wybrzeża Dominikany. Warto rozważyć propozycję takiej wycieczki z GetYourGuide. Wydaje się ona być jedną z najlepszych opcji dla podróżnych wypoczywających w Samana. Co wchodzi w skład takiej wycieczki z GetYourGuide? Przede wszystkim podróżni mogą liczyć na niezapomniany rejs świetnie wyposażonym jachtem. Z którego będą oni mogli podziwiać rajskie krajobrazy i korzystać z oferowanych udogodnień. W ramach takiej wycieczki w GetYourGuide zagwarantowany jest również lunch oraz czas na wypoczynek na najpiękniejszych plażach.

To właśnie na nich turyści mogą do woli pływać w krystalicznie czystych wodach Morza Karaibskiego i opalać się w cieniu palm kokosowych, które porastają gęsto wyspę. Wszystko to będzie odbywać się w towarzystwie przepysznych i kolorowych drinków, które z pewnością poprawią podróżnym nastroje. Wobec tego zorganizowanie sobie wycieczki na wyspę staje się sposobem na niezapomnianą, wakacyjną przygodę okraszoną drinkami i świetna zabawą, a co najważniejsze, także na kolekcjonowanie wspomnień. Wyspa Cayo Levantado czeka na turystów, a GetYourGuide pomoże im się tam dostać i zaplanuje za nich rajski wypoczynek!

Small motorized boat at the pier and beach of Cayo Levantado Island, Samana Bay, Dominican Republic.
Cayo Levantado Island, Samana Bay, Dominican Republic., licencja: shutterstock/By NAPA

Przeczytaj więcej o hotelach na Dominikanie:

Hotele na Dominikanie – lista TOP rekomendowanych noclegów

Hotele półwysep Samana – lista TOP rekomendowanych noclegów

Poprzedni

Wycieczka do Parku Narodowego Los Haitises, przewodnik

Wycieczka na Górę czarownic (Montana Redonda) – przewodnik

Następny

Dodaj komentarz